Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan hagyjam el a párom, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hagyjam el a párom, ha szeretem, de nem látok vele közös jövöt?

Figyelt kérdés

Lassan kèt ève vagyok együtt a párommal, èn 22 èves vagyok, ö pedig most lesz 24. Sosem gondoltam volna, hogy valakit ennyire szeretni fogok, egyszerüen elkèpzelni sem tudom nèlküle az èletem, de a legnagyobb hibájával kèptelen vagyok megbirkózni: iszonyatosan lusta ès kicsit sem kitartó.


Sajnos a szülei csupa szeretböl mindent a feneke alá toltak, minden kívánsàgára ugrottak, szó nèlkül elnèztèk neki, hogy nem tanul a közèpiskolában, ezèrt a párom hozzászokott ahhoz, hogy semmièrt nem kell megküzdenie. Nem buta, ami èrdekli, azzal sokat foglalkozik ès persze vannak "nagy tervei", de kèptelen tenni èrtük. Nem hajlandó eröt venni magán ès megtenni azokat a dolgokat, amikhez nincs kedve.


Egy ideig külföldön dolgozott, de kèt helyröl is kirúgták emiatt, meg egyèbkènt sem szerette a vendèglátózàst, ezèrt hazajött. Itthon az èrettsègijèvel csak egy eladói állást talált nagy nehezen, mellette elkezdett egy Okj-t, de hamar abbahagyta, mert "nem volt kedve" hozzá. Most ismèt belekezdett egybe, de már pár alkalom után közölte, hogy neki ez sem tetszik, unalmas ès nem akarja csinálni...


Nem tudom, mit tehetnèk. Mindenkinèl jobban szeretem, mert ezernyi màs dologban fel lehet rá nèzni, de az eszem azt mondja, hogy egy ilyen emberrel nem szabad családot alapítani, nem lehet tervezni vele...èn napi 10 órákat dolgozok egyetem mellett, hogy jussak valamire, ès kiakaszt ez a dolog.


Mègis hogy vegyem rá magam a szakításra? :/


2013. okt. 2. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondold el, hogy hosszútávon ez nem menne.

Összeköltözés? Ő majd nem fizet semmit, mert nem akar dolgozni.

Gyerek mellett meg ilyeneket nem lehet bejátszani!

2013. okt. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Gonosz leszek és előre is bocs a kíméletlen őszinteségért, de ha tényleg annyira szeretnéd, ahogy írod, nem akarnád rávenni magad a szakításra, még így sem. De szerencsédre nem vakítottak el teljesen az érzelmek, szereted valamennyire, de érzed, hogy nem ő az igazi. Ez az egyik.


A másik: ha nincs közös jövőkép, ha te családot szeretnél alapítani és ő erre nem alkalmas, nem motiválja ez a lehetőség, ha nem tudod vele tervezni az életed, ha nem segít, akkor ne tedd tönkre magad.

2013. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mást is lehet szeretni, gondolj arra, hogy vár valaki ennél is jobb valahol. Ez a kapcsolat idővel tönkre fog tenni, még most időben mondj nemet.
2013. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ő mennyire szeret téged?

Ha ultimátumot adsz neki, és szeret, talán elég nyomós oka lesz arra, hogy változzon. Igazából az kellene, hogy ő akarjon változni, mert másképp nem fog menni.

Szerintem úgy tudod rávenni magad legkönnyebben a szakításra, ha beszélsz vele arról, hogy szakítani akarsz. Akkor érezni fogod, magad számára mennyire nyomósak az érveid és te is szembesülsz a helyzettel.

2013. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsbzs válasza:

Az első gondolatom az volt, hogy a sok nem akarásnak az is állhat a hátterében, hogy fél. Azzal, hogy mindent a feneke alá tettek, nem volt sikerélménye sem, nem érezte, hogy én képes vagyok megtenni dolgokat.


Szerintem, (ha a fenti felvetésem igaz), akkor a kérdés az, hogy mennyire szereted, és van-e kedved/energiád/türelmed akármid, hogy segíts neki helyre tennie magát. Persze nem azt mondom, hogy áldozd az egész életed ennek a pasinak.

2013. okt. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaja, tedd helyre. Ne hagyd, hogy ellustuljon, ne nézd el neki. Vedd rá valami Sulira, vagy ilyesmire, és ne hagyd, hogy abbahagyja. Éreztesd vele, hogy azt szeretnéd, hogy megtegye. Ha pedig ennek ellenére elengedi magát, akkor azonnal, minden kapcsolatot szakíts meg vele.
2013. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A bátyám is kb. ilyen,mint amiről írtál...hát sztem komoly lelki gondjai lehetnek.
2014. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!