Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti fizetnetek lakbert? Elhatar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti fizetnetek lakbert? Elhataroztuk, hogy osszekoltozunk a baratommal, hozza az o hazaba.

Figyelt kérdés

Kerdes: A baratomnak ez a sajat haza, amit hitelre vett.3 szobabol egyet kiad berloknek, a nagy haloszobaban lakunk mi. Abban allapodtunk meg, hogy a kajat es a szamlakat egyut fizetjuk, plusz lakber szeruseg.

Marmint hulyen hangzik, de az a haz az enyem sosem lesz, amit hasznalok a hazban pedig a szamlakkal kifizetnem. Szerintetek?



2013. okt. 15. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
A pasid lakbért kér tőled, hogy ott lakhass? Otthagynám, mint a szart.
2013. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

És őő szóval mi? Hogy TE fizetnél e a párodnak lakbért?? :D tehát az a "plusz lakber szeruseg" amit említettél, azt te fizetnéd, vagy az a plusz bérlő??


Ha én ilyen helyzetben lennél a párommal, nekem teljesen egyértelmű, hogy nem fizetnék lakbért :L Vagy nem is értem, hogy te komolyan erre gondoltál e! Nagyon hülyén hangzik :DD Igen, az az ő lakása, de te a bnője vagy, neki több költsége ezzel nem lesz, csak még te is boldogítod! Szerintem ez így természetes. Maximum ha tényleg komoly a kapcsolatotok, tujátok, hogy itt fogtok élni hosszútávon, besegíthetsz a hitelfizetésbe, de fiatal kapcsolatban szerintem a saját házáról ő gondoskodjon.

2013. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egy normális élettársi kapcsolatban minden feleződik. A hiteltörlesztő, és a pénz is.
2013. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lakbér? Lakbérszerűség???


Ez így gáz. Mármint a megnevezés.


A rezsi felét fizetni, nyilván, ez természetes. De hogy "szerelmem, nálam laksz ezért perkálj ennyit+annyit havonta", az így fogalmazva gáz.


Viszont fizetni a törlesztője felét vagy megbeszélt hányadát, az nem gáz, csak ez esetben legyen lepapírozva a dolog, és amennyi pénzt beleadtál a lakás árába, akkora hányad legyen a nevedre írva!

Szóval ha hosszútávon gondolkodik veled a párod, és így gondolta azt, hogy pénzt kér tőled, akkor úgy gondolom, ez teljesen korrekt.


De mi van, ha egy szélhámos, és csak azért szedett fel, hogy kevesebbet kelljen fizetnie neki, semmi nem lesz a tied, ráadásul még ágymelegítőként is szolgálhatsz nála, amíg kedve van hozzád... Lehet, hogy kifejezetten rövid távon gondolkodik veled, és nem is tekint szerelmének, hanem hasznosnak tartja az effajta együttélést.

Vajon mi lehet a háttérben? Mi nem tudhatjuk.


Esetleg nincs félretéve neked pár millió, amit lakásra gyűjtöttél? Törleszthetnéd vele a hitelét, hogy végeredményben a lakás felét te fizesd, és a nevedre íratjátok a felét... Ez lenne a legjobb.

2013. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vagy költözzetek tehozzád, vagy a szüleidhez, ha nincs sajátod, vagy a te albérletedbe, ha ott laksz most, és akkor fizessen a párod lakbért neked...
2013. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez jart a fejemben, hogy rezsit fizetek, kaja felet is, szal mindent felesben.De lakbert nem szeretnek, mert nem tartom jogosnak. Se sajat szobam nem lenne( hulyen is venne ki magat)
2013. okt. 15. 15:03
 7/16 anonim ***** válasza:
De kérdező... .ti ezt nem beszéltétek meg? Vagy a pasid azt mondja, hogy fizess? Vagy ezt senki nem mondta, hogy te félsz, hogy fizetned kell? :) Szerintem természetes, hogy nem fizetsz, az övé lesz a ház.
2013. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szia jaja eleinte en is azt akartam, hogy fizetek neki, igy nem lesz az hogy ingyen elek ott, de aztan rajottem, hogy a rezsivel meg a kajaval kb minden koltsegemet fizetem.Leulok majd vele beszelni megint, remelem o is belatja, hogy ez hulyeseg.Nagyon aranyos kedves ember amugy.
2013. okt. 15. 15:55
 9/16 anonim ***** válasza:

miért, az albérlő is tulajdonjogot szerez a lakásban, vagy mi?

Ha albérletben laknátok, teljesen evidens, hogy fizeted a felét, nem?

Ok, hogy a rezsi és kaja rátok eső felét fizetitek. Ez alap. Viszont, ha nem lennék dúsgazdag, én is örülnék neki, ha egyszer összeköltöznék egy lánnyal, ha beleadna valammenyit a hitelbe. Még ha nem is teljes felet, de valamekkora részét.

2013. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es ne hari, nem ertelek.Azaz persze ,ha ketten egy alberletbe koltoznenk mindenki fizetne a felet mindennek.Azt gondolom ez egy mas helyzet.Pont ezert kerem a velemenyeteket.
2013. okt. 15. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!