Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik jó, hosszútávú párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik jó, hosszútávú párkapcsolat? Minden kapcsolat ellaposodik?

Figyelt kérdés

Személyes környezetemben aki 10+ éve együtt van a párjával/házastársával, az a következők miatt:

-fél az egyedülléttől

-kell a másik pénze, közben megcsalja a másikat...

-az egyik fél egy bólogatós kutya, egy papucs, teljesen behódolva a másiknak

-kategorizálja az illető magát, hogy ő úgysem találna jobbat


Szóval, a gond szerintem, hogy az ember nem monogám faj. Ergó szerelem, boldogság csak a kapcsolat elején van.

Írhatnátok valami lelkesítő ellenpéldákat (lehetőleg saját példa legyen, mert kifele mindenki azt mutatja, hogy de kafa minden),

mert én csak annyit látok, hogy a párkapcsolat előnye a:

-biztos SZEX (nem kell a másikat annyit fűzni, nem kapsz el betegséget, olcsóbb mint a k**va, stb)

-olcsóbb egy főre a lakás a fejed fölé


És valamiért úgy érzem, hogy érzelmek terén a fájdalom nagyobb, mint a boldogság, amit ad :( Godoljatok bele: a következő párkapcsolat kezdeténél az előzőre emlékezni sem akar az ember. A képekről levágja az ex-et (illetve ha előrelátó, akkor nyaralásnál külön képet is csinál). Persze ez logikus az utolsó dolog a szakítás, így nem egy kellemes emlékkel zárul a kapcsolat :D És a legnagyobb irónia, hogy mindig az szenved jobban, aki a jobban szeret...


Szóval nem tudom mit gondoljak, mit higgyek. Régen illúzióim voltak, hogy egy párkapcsolatnak a végtelenségig ki kell tartania, jóban rosszban szereted a másikat, szexelni csak a szerelmeddel, stb...


Fiatal vagyok, remélhetőleg még sok lehetőségem van, de az a gáz, hogy 4 éve voltam utoljára szerelmes, azóta a legkisebb szikra sem mutatkozik. Lassan olyan, mintha élő szövet lennék fémvázon.


Najó, nem írok többet, mert lassan a kérdést is elfelejtem :D


22/F



2013. okt. 25. 00:11
1 2
 1/15 NyolcOne9 ***** válasza:
27%
Nem létezik. A hosszú kapcsolatok az érdekről szólnak.
2013. okt. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

pedig létezik. :-) Beszélgettem egy nénivel (volt oszt.társam mamája), aki a férjével14 éves korukban szerettek egymásba. Most 56 éves házasok És még mindig imádják egymást :-) Öröm volt rájuk nézni :-)

Remélem ez velünk is így lesz. Bár még csak 6éve vagyunk együtt, de ugyanúgy szeretem páromat, mint a kapcsolatunk elején, ha nem jobban :-P

21N

2013. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, de iszonyat munka kell hozzá mindkét fél részéről.
2013. okt. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 egytüneményvagyok ***** válasza:
12%
Azért nem vagy szerelmes mert úgyis csalódás fog érni? Félsz a csalódástól? Vagy azért mert nincs rá garancia, hogy sokáig fog tartani? Ki tudja előre meddig tart a szerelem meg a szeretet? Senki. Ha ennyire pesszimista vagy, meg félted magad, hogy bármi baj éri a kis lelked, akkor tényleg jobb, ha életed végéig recskulsz, jóesetben a kezed mindig veled marad és szeretni fog :)
2013. okt. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is ismerek egy nénit aki 14 évesen ismerte meg a férjét és 16 évesen már férjnél volt és a mai napig imádják egymást a papival.


De amúgy a boldog párkapcsolatért tenni kell. A mai önző világban mindenki csak saját magára gondol. Pedig aki párkapcsolatban él az már egy kétszemélyes csapat.


Én azt vettem észre, hogy azok a párkapcsolatok sikeresek még a nagy lamúr után is, ahol a felek nem önzősködnek, hanem csapatot alkotnak. Egy egységet. Persze van olyan, hogy ő, van olyan, hogy én, de ami e fölé van helyezve az a MI. Elsősorban azok a tervek valósulnak meg ami mindkettejüknek jó és csak aztán, jön az, hogy kinek milyen személyes igénye van.

De persze egy ilyen kapcsolathoz empátia és kommunikáció is kell.

2013. okt. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Ha mindketten félredugnak közben, akkor tartós és izgi marad.
2013. okt. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 viktor123456 ***** válasza:
39%
Törödj bele. Dugj meg akit tudsz. :-)
2013. okt. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Embertől függ.
2013. okt. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Létezik, de dolgozni kell rajta. Sokat.


Nem baj az, ha a pár nem éli meg minden szexuális vágyát már a kapcsolat elején, hanem szépen lassan, évekre elosztva haladnak lépésről lépésre. Az sem árt, ha nincs titkotok egymás előtt és ha valamelyik fél kifelé kacsintgat a kapcsolatból (mert ilyen előfordul), megcsalás helyett inkább beszéljétek meg. Ha két ember szereti egymást, bármit át lehet vészelni.

2013. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek ebben, annak ellenére, hogy még csak 3,5 éve vagyok együtt a férjemmel.


Ha nem hinnék benne, akkor hozzá sem mentem volna.


Ha két ember hasonló mentalitással, világnézettel kerül össze, és még a személyiségük is összeillik, illetve működik a szex köztük, akkor simán lehet, hogy nem lesz lapos a kapcsolatuk évek alatt sem.


A régebbi kapcsolataim még az egy évet sem érték meg, mert nem találtam olyan férfit akibe szerelmes tudtam volna lenni. Ezáltal hamar meg is untam őket. Addig amíg a férjemet meg nem ismertem.


Hiszek abban, hogy működni fog, és mindketten teszünk érte. Egyáltalán nem érzem, hogy a szerelem amit érzek kevesebb lenne most, mint amikor járni kezdtünk, de ez azért van mert törődünk egymással, teszünk a kapcsolatért, megvan a bizalom, és a tisztelet. A hűség meg alap.


27/N

2013. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!