Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet egy olyan felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet egy olyan felnőtt férfivel beszélni, aki szinte azonnal megsértődik mindenen?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok (nő), a párom is ennyi. Régóta vagyunk együtt. Sajnos semmit nem tudok vele megbeszélni, mert ha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan ő azt képzeli vagy elvárja, akkor azonnal bevágja a durcát. Pillanatok alatt felidegesíti magát és már én érzem rosszul magam attól, hogy próbáltam érvényesíteni a gondolatomat. Ha szeretnék menni valahova vele és neki nincs kedve, akkor húzza a száját, hogy nem akar menni. Amikor neki van kedve és én esetleg nem szeretnék menni (ami ritkán van, de előfordul), akkor is húzza a száját, mert akkor ő sem megy és akkor itthon maradunk, nagy durcázás közepette. Valakinek esetleg hasonló a párja? Hogy kezelitek? Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 8. 12:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalatból írok.A határozott fellépés az nem egyenlő a bekeményítéssel.Még is csak egy felnőtt emberről van szó,és nem gyerekről,ezért írtam,hogy mindent ráhagyni sem lehet.6-os voltam.
2013. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen igen! Nem egyenlő! :) Nem szoktam mindent ráhagyni, inkább csak nem tudom, hogyan kezeljem jól. Ezért is fordultam hozzátok és írtam ki a kérdést. Nem akarom rosszul kezelni, utólag megbánni, hogy valamit megtettem vagy nem tettem. Általában én engedek egyébként, legyen az, amit ő akar. De ez mondjuk az esetek 70%-ban van. Néha előfordult, hogy sértődés nélkül ő alkalmazkodik hozzám, de ez nagyon nagyon ritka! Nem számottevő.
2013. nov. 8. 13:51
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy igen gyakori válfaja az érzelmi manipulációnak, bár az esetek többségében ez női fegyver, mert a férfiak elég nagy része csak értetlenül bámulja a hisztiző nőt, és inkább ráhagyják, csak hagyja abba.


Lényeg a lényeg, hogy ennek nem szabad teret engedni, mert úgy jár az ember, mint a hisztis gyerekkel, és a fejére nő. Én férfi vagyok, és szerencsére - vagy éppen ehhez semmi köze a szerencsének? - a párom nem ilyen. Ki nem állhatom ugyanis az ilyen viselkedést, és korábban ha így akart nálam elérni valaki valamit, akkor vagy már csak azért sem tettem meg, vagy megtettem, majd tüntetőleg és látványosan a saját fegyverével lőttem vissza: eljátszottam a mártírt, és folyton az megjegyeztem neki, hogy ha már kihisztizte, akkor gyerünk csináljuk.


Ahogy korosodom, egyre kevésbé tartom ezt jó megoldásnak, mert konfliktust és indulatokat szül. Ha lelki terrorra lelki terrorral válaszolsz, akkor 99%-ban csak az egódat eteted, de valójában a megoldástól csak távolabb kerülsz, mert a partnered önérzetét hívod párbajra.


Ennek megfelelően javaslom ugyanezt békésebben és passzívabban, azaz elveszed a levegőt a hisztéria elől. Lehet egy mód, hogy megmondod neki, hogy volt kedved elmenni vele, de amikor elkezdett duzzogni, elment a hangulatod. Ha ezen is puffog tovább, akkor azt, hogy most már biztosan nem mégy el, mert csak elrontaná a kedved. Ez csak egy példa, de a lényeg, hogy a hiszti mindig visszafelé süljön el, soha ne érje el vele amit akar, ellenben nagyon fontos, hogy a megfelelő módon viszont érjen célt, hogy mindkét oldalról meglegyen a megerősítés a helyes viselkedésre.


Azt akarom mondani, hogy szoktasd hozzá, hogy ha el akar érni valamit, akkor egyenes eszközökkel hamarabb célt ér. Ugyanilyen fontos fordítva is: ha elkezdi, semmiképpen se érjen el nálad semmit. Azért csinálja ugyanis, mert otthon - vagy máshol - hozzászokott, hogy ezzel eléri, amit akar, EZT kell elvenni tőle, mert ha a fegyvere sohasem sül el megfelelően, akkor nem is lesz kedve egy idő után elővenni, mivel csak magát járatja le. Ehhez baromi türelmesnek és nagyon következetesnek és kitartónak kell lenned, de szerintem ez a békésebb módja. Persze nagyon gáz, hogy közel 30 évesen még idomítani kell a partnert, de a gyerekes viselkedés gyerekeknek való pedagógiai eszközöket kíván - sajnos.


Persze teheted harciasabban is, ebben az esetben csapsz egy kétszer akkora ellentámadást, mint amit ő indított. A lényeg, hogy ilyenkor akkora patáliát csapj, hogy tátva maradjon a szája. Ekkor célzottan megcsíped az önérzetét azzal, hogy te egy férfire vágysz, nem egy duzzogó, hisztis hülye kisgyerekre. Netán a boltba ne menj le csokiért? A fenekét ne töröld ki? Ez is veszélyes üzem. Nálam pl beválna, ha kapnék egy ilyen kirohanást, de mindenki másképp reagál rá. Van, aki még itt is csak saját magával foglalkozik, ekkor nem értél el mást, csak megemelted a tétet, és még nagyobb a baj. Olyan ember is van, akinek ilyenkor azonnal széttaposod az önérzetét, és magába zuhan, de olyan is akad, akinek ez kell, hogy észbe kapjon, hogy amit csinál, az mit okoz a másiknak.


Így hirtelen ezekkel tudtam szolgálni, elgondolkodási alapnak azért remélem hasznos.

2013. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Rendkívül hasznos volt, amit írtál! Vannak olyan részei, amikkel nem értek egyet, de a nagy része megfontolandó!!! Át fogom értékelni! :)
2013. nov. 8. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!