Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nincs önbizalmam? Sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs önbizalmam? Sokan mondják, hogy csinos vagyok és szép (tényleg nem akarok egósnak tűnni, pont ez a bajom), én mégse vagyok megelégedve magammal.

Figyelt kérdés
Konkrét hibát magamon mondani nem tudok, csak hogy ez is szebb nálam az is szebb nálam, a végén meg már én vagyok a legcsúnyább. Az a baj, hogy ez tükröződik a párkapcsolatomon is.9 hónapja van barátom, és tényleg nagyon szeret, hűséges, mindent megkapok tőle. Mégis féltékeny vagyok, a régebbi kapcsolatain gondolkozok, hogy lehet hogy még őket szereti. A baráti társaságomban is gátlásos vagyok, bár ők ezt nem látják, hisz nyitott vagyok, viccelődök szeretnek stb, de közbe azt nézem h ki csinosabb nálam, vagy mért pont ő tetszik minden pasinak. Van olyan barátnőm akin elég sok felesleg van, és nagy az arca, így nagyon sok pasinak bejön. Tudom, hogy ennyit számít a kisugárzás. Hogy tudnék változtatni magamon, ha a barátom se tudja megváltoztatni a magamról alkotott képet? 3-4 évig elég kövér voltam kisebb koromban (8-9 évvel ezelőtt) és volt egy-két rosszakaróm akik akkor elég durván csúfoltak. Lehet, hogy még ez hat ki rám? Mit tudnék ellene tenni? Kérlek segítsetek! 18L
2009. nov. 17. 22:52
 1/6 anonim válasza:
100%
A nők mindig megnézik a vetélytársaikat, és hogy kik helyett jöttek ők a képbe. Ez mindenkit kísért, de van, aki valamelyest el tudja nyomni és így boldogabban tudja élni életét. Én nem tartom magam szépnek: némi súlyfelesleg is van, meg egy csomó dolog, de a társaság központja... én is megjegyzem magamban, h ki-ki mennyivel szebb nálam, de amellett h nem mutatom a kicsi irigységet, még arra is fektetek hangsúlyt h magamban tisztázzam, van amiben én jobb/szebb vagyok nála. Ezt javaslom neked is: sorold fel az erényeidet mind külsőleg, mind belsőleg, és hasonlítsd össze másokéval. Én se vagyok egós, mégis tisztában vagyok pozitív és negatív tulajdonságaimmal egyaránt, és nem félek ezt kimutatni. Csináld meg ezt a listát és hasonlítgass - ebben már jó vagy, csak mindig a rossz oldalt hasonlítottad. ehhez azonban nem árt némi jó emberismeret, és ne csak szubjektíven tekints a világra... legyél teljesen objektív magaddal és a világgal szemben!
2009. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
óó szivi...mindened megvan mér sírsz xD? ha van pasid hova a nyagy önbizalom? nem mersz kenyeret venni a sarki boltban?
2009. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nincs okom panaszkodni, de mégis leginkább a negatív dolgokra tudok gondolni és ezt meg szeretném változtni. erre kértelek titeket, hogy segítsetek..
2009. nov. 17. 23:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem ezt. De ha olyan szinten kövér voltál hogy csúfoltak is. De ez meg tette a hatását és lefogytál akkor ne szomorkodj. És ne akarj mindig többet. Örülj hogy már nem vagy kövér.
2009. nov. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Odin777 ***** válasza:
100%

IGEN!

én is voltam így csak én fiuba :D és később jött elő

én csak azt tudom mondani hogy menj szembe a képzeleteddel.Vagy szellemileg értelmezd át módosítsd ezt a "hiányérzetedet"


Vagy gyakorlatban kell sikereket gyűjtened.

a második gyakorlati lehetőséged hogy megbeszéled a barátoddal hogy játék van ,és játékból azt mondod neki hogy te elhagyod mert a horoszkópod rosszat jósol..vagy bármi kitalált reálisnak látszó dolgot.

Mindenesetre fontos hogy ez egy bizalmas játék legyen, és előre megbeszlt!! és pár percet várj!! miután kimondod ..ekkor fog leeseni a frusztrációd áthalad fejeden ,majd kényszeresen le akarod győzni.


Ezutóbbi nem biztos hogy pont a te esetedben segít,ebben a probléma fizikai vonulatát lehet megtanulni leküzdeni...

a lényeg hogy megéled amitől félsz ,és mivel te magad válalkoztál erre ,az érzelmi toleranciáid át értékelődnek/túllépnek a kvázi félelmed felett..-amik kissebbek mint a valóságban bejöhetnek hisz nem akar senki senkit elhagyni a valóságban.


Ezutóbbi nyilván akkor jó ha nehezebb az érzelmi hordalékod.. de egyépként mindet eggyütt is csinálhatod

ha van kérdésed írj privát levelet ide lacieger@gmail.com

2009. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Odin777 ***** válasza:

bocsi most látom az előttem hozzászólót ,neki is igaza van


erőssísd azt magadban hogy ennek már vége !ILyenkor jön jól egy kabala,ha kapsz valamit a barátodtól,ami megmarad akkor ez azt mutatja hogy benne akar lenni az életedben ,hát fogadd el hogy ott is van ,vidd magaddal az ajándékot a legtöbb helyre, amikor pasid nincs ott.

minden jót

szia

2009. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!