Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A magány káros az egészségre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magány káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Egy friss kutatás szerint, ha valaki magányos, hajlamosabb a depresszióra, ami ugyanúgy tönkreteszi az egészséget és megrövidíti az életet, mint az alkoholizmus vagy az erős dohányzás.
2013. nov. 15. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz:/
2013. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez így van. Aki depis könnyeben betegszik meg. A magány testileg, lelkileg leépít hosszútávon.
2013. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy kutatási eredménnyel biztos nem versenyezhet a mi véleményünk, de részemről egyet értek a diagnózissal.

Persze függ attól is, hogy ennek a magánynak milyen formája van. Van akinek van szerető családja, sőt akár barátai is, mégis magányosnak érzi magát párkapcsolat híján.

Van akinek meg tényleg senkije sincs, ismertem ilyen fiút. Szülei sajnos korán meghaltak, lányok terén nem volt szerencséje, és az a kevés barátja is aki volt külföldre utazott. Ő érdekes dolgokat produkált, néha teljesen kifordulva látták magából a kollégái. Nagyon sajnáltam őt.

Szerintem meg kell próbálnunk mindent, hogy minimális közösségi kapcsolatokat teremtsünk.

Én tuti felkeresnék pár klubbot, vagy belevágnék valami állásba akár részmunkaidőben, ami sok emberrel igényel kantoktolást. Mondjuk esti pultozás :)akkor tuti sok csillogó szemű ember venne körül :)

2013. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz.
2013. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én egészségemre a sok ostoba ember sokkal károsabb lenne...
2013. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sokkal jobban érzem magam egyedül. A kreativitásom csak úgy szárnyal, temérdek szabadidő és senki nem szól bele semmibe :D
2013. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz, velem is így van.
2013. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz lehet. Egyébként a nők a felelősek elsősorban én úgy érzem.


10#-es hozzászólástól érdemes elolvasni, de én már 100 kérdést feltettem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2013. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, és pénz se kell hozzá, nem kell elmenni érte a boltba, nem leszel semmilyen szernek a rabja, mégis felemészt.
2013. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D.J.W. válasza:

6-os! A magány és az egyedüllét nem ugyanaz...


A kutatás nem hazudik, de nem feltétlenül lesz depressziós valaki, ha magányos. Viszont elhanyagolhatja magát, igénytelenné válhat és ilyen módon, akár meg is betegedhet vagyis a magány közvetve káros lehet az egészségre. Ismerek ilyen embert...

2013. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!