Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? én nem vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? én nem vagyok az a nagy ajándékozós típus, barátom meg igen.

Figyelt kérdés
Szülinap,karácsony oké,mondjuk sima barátoknak nem szoktam,de kapcsolatban oké.Múlt héten voltva névnapja,felköszöntöttem de nem vettem neki semmit.Nem hozta ezt fel,csak mostanába volt 2barátnőm szülinapja és kérdezte mit vettem nekik..Semmit. Kicsit szarul érzem magam,hogy a barátom mikulás alakalmából ki akarja fizetni az adventi utam felét. Mit tegyünk hogy nekem se legyen kellemetlen,de nem akarom hogy neki szarul essen hogy nem kapott tőlem semmit névnapjára.
2013. nov. 18. 07:36
 1/2 Je Veux ***** válasza:
Megmondod neki, hogy azért nem vettél semmit a barátnők szülinapjára, mert nem vagy ajándékozós típus. Az ő szülinapját, karácsonyt fontosnak tartod, de a többit nem. Névnapokat sem ünnepelsz.
2013. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zoli7754 ***** válasza:
Je Veux válaszával egyetértek.Legjobb ha őszintén elmondod , hogy Te milyen vagy. Én sem vagyok az az "ajándékozós típus".Valamiért számomra nem olyan fontosak a névnapi , szülinapi , karácsonyi ajándékozások, ünneplések.Viszont volt egy barátnőm akinek rendkívül fontos volt.Volt is ebből némi konfliktusunk , majd őszintén elmondtam, hogy én hogyan viszonyulok ezen kérdéshez.Ez némileg enyhített a helyzeten, de további beszélgetésre is szükség volt.A beszélgetés során azt mondta, hogy az ajándékozással ő egyben a szeretetét is kifejezi.Én elmondtam, hogy én a szeretetemet másképp fejezem ki.Lehet az egy hétköznapi apró figyelmesség, egy ünnepektől független meglepetés, stb. Az , hogy mi az igazi szeretet abba most talán ne menjünk bele. Talán meg sem tudnám mondani. Viszont azt látom, hogy mindegyikünk más és más tapasztalatot hozott a múltból.Mást jelent a szeretet az egyik embernek, és mást jelent a másiknak.Persze úgy gondoljuk, hogy az lenne szerencsés, hogy "neked is meg nekem is fontos az ajándékozás".Lehet hogy "szerencsés esetben "mindkettőnknek fontos, de biztos vagyok abban, hogy lenne olyan terület ahol mégis mást jelentene a szeretet nekem és mást jelentene a másiknak.Nem is tudom?, Talán az igazi szeretet útjára való lépés kezdete az is lehetne, hogy toleráljuk hogy most még "mást jelent Neked a szeretet, és mást jelent nekem a szeretet".Szerencsés esetben előbb utóbb talán túllépünk a külsőségeken és rátalálunk arra a mély szeretetre amely mindkettőnkben közös.addig viszont úgy tűnik, hogy tapasztalnunk, tanulnunk kel. Én úgy próbáltam ezt az ajándékozás kérdést megoldani, hogy felhívtam a párom figyelmét, hogy másképp is kifejezhetem a "szeretetemet", illetve , mivel beláttam, hogy ez neki milyen fontos, ....jobban odafigyeltem a számára fontos ünnepnapokra ajándékozásra.Időben felköszöntöttem, és ha nem is oly nagy ajándékokkal valami aprósággal megleptem. Lehetőleg azért olyannal ami tetszett neki.:)
2013. nov. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!