Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem korai az eljegyzés?

Figyelt kérdés
barátommal 2013. jan. 1-óta vagyunk együtt és pár napja megkérte a kezem, ez volt a szülinapi ajándékom... igent mondtam, de most pár nappal később kicsit korainak érzem.. 19 évesek vagyunk...
2013. nov. 19. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól érzed, nagyon korai...
2013. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Ismertem olyan párt, akik 2 hónap járás után jegyezték el egymást, de már huszonegynéhány éve együtt vannak, és hihetetlen kiegyensúlyozottak. Ismertem olyat is, akik 9 év együtt járás után összeházasodtak, majd a nászútról hazajőve be is adták a válópert.


Én nem az együtt eltöltött idő, hanem a korotok miatt érzem inkább korainak, de ez éppúgy személyfüggő. Ismerek olyan embert, aki ennyi idősen is abszolút tisztában van saját magával, de a többségre ez még harmincon felül sem lesz igaz.


Leginkább azért érzem korainak, mert te magad korainak érzed. Na most ez nem azt jelenti, hogy bármi probléma lenne köztetek, csak azt, hogy te még nem vagy biztos abban, hogy ezt szeretnéd. Beszélgessetek őszintén erről még most.


Beszéljétek át, hogy mik a terveitek, mit éreztek, és utána döntsetek. Simán lehet, hogy utána azt fogod érezni, hogy egész életedbe ezt akartad.

2013. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Maradjatok eljegyezve egy ideig, mondd meg neki hogy a házasságot még korainak érzed.
2013. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
majd ha 2016 januárban is együtt lesztek, akkor el is vehet feleségül. ebben csak az a kár, hogy 2015 januárjában már rég nem lesztek együtt.
2013. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért korai, mert Te Magad is annak érzed és valamiért megijedtél! Mitől ijedtél meg? Félsz, hogy bezárod Magad? Hiányoznának a kavarások, más pasik? Hány kapcsolatod volt eddig? Hány férfival feküdtél már le?


Semmiképpen se házasodjatok össze még egy darabig! Sőt, én azt mondanám, hogy ha a kapcsolatotok rendben is van, akkor éljetek együtt legalább 1 évet és ha akkor is minden oké, max. akkor legyen az esküvő!

2013. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ő az első komoly kapcsim, előtte csak buli-szexek voltak mert kövér vagyok
2013. nov. 19. 13:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, de korai még.

Ha fősuli, egyetem is van/lesz akkor meg főleg hülyeség.

2013. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. 1 év semmiképp sem számít soknak

2. gyanítom, együtt sem éltek, vagyis még annyit sem "ér" ilyen szempontból ez a rövid idő

3. ajándékba kaptad?! WTF? tipikus "haladjunk a divattal" tini felfogás, a helyedben nem élném bele magam


Aki így ad gyűrűt a barátnőjének, az éretlen, nagyon is, szerintem fel sem fogjátok, mennyire komoly dolog a házasság, különben nem kapkodnátok, és nem szülinapi ajándék lenne az "eljegyzésetek".

2013. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd, én a saját tapasztalatomat tudom leírni. Én az első komolyabbnak mondható kapcsolatban 3 hónap után lepett meg az akkori párom az eljegyzéssel. Addig tökéletesen jól megvoltunk együtt. Akkor töltöttem a 20. évemet.

Innentől teljesen megváltozott. Betegesen féltékeny lett, be akart korlátozni, szerinte nem volt helyes, ha a barátnőimmel is elmentem néha, és az sem hogy szóba álltam a fiú osztálytársaimmal. Szó szerint féltékenységi rohamokat kapott a semmire, tört zúzott....ordítozott velem.

Ezt nem tudtam sokáig elviselni. 2x is szakítottam, de mindkétszer visszafogadtam mert könyörgött, és megígérte hogy megváltozik. Ilyenkor 1 hetet bírt, aztán megint olyan elviselhetetlen lett mint előtte.

Mikor 10 hónaposak lettünk, pont nála voltam hétvégén, megint összevesztünk a féltékenységi rohama miatt. Azt mondta elmegy sétálni és megnyugszik.

Másnap reggel visszajött sírva. Könyörgött a bocsánatért, és fél órába telt amíg kinyögte, hogy az éjjel találkozott a haverjával, elmentek egy buliba, és ott összefeküdt egy csajjal aki bepróbálkozott nála.


Én mondtam hogy akkor részemről vége a kapcsolatnak. Erre olyan pofont kaptam, hogy ráestem az ágyra. Mikor összeszedtem magam, visszaütöttem, és megmondtam, hogy itt a vége. Könyörgött, térdre borult, majd le k..vázott, ordítozott velem...még öngyilkossággal is fenyegetőzött. Mondtam hogy már nem érdekel. Tegye csak. És otthagytam.


Évekkel később, 24 évesen megismertem életem szerelmét. Összejöttünk. Mindketten éreztük, hogy az igazit találtuk meg a másikban...1 hónappal később megkérte a kezemet.


Igent mondtam, és vártam hogy alakul a dolog. Minden a legnagyobb rendben ment. 1 év után összeköltöztünk, majd fél évre rá összeházasodtunk. Azóta is nagyon boldogok vagyunk, szeretjük egymást.


Mivel fiatal vagy, azt mondom eljegyzés után várjatok, hogy alakul a kapcsolat. Ha mondjuk 2-3-4 év múlva is együtt lesztek, akkor el lehet gondolkodni a házasságon.


Egy eljegyzést fel lehet bontani. A házasságból kilépni már nem olyan könnyű.


Beszélgess a pároddal, hogy hogy gondolta, mikor, stb...ez fontos. Sok boldogságot:)


27/N

2013. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!