Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan várom el a páromtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan várom el a páromtól, hogy ő fizessen mostanában, ha együtt megyünk valahova?

Figyelt kérdés

A párom nem sokkal azután vesztette el a munkahelyét, hogy megismerkedtünk és összejöttünk. Mivel fiatalok vagyunk még (22 évesek), mindketten otthon lakunk, ő akkoriban kapott azért pár ezer forintot a szüleitől, de bármikor mentünk moziba, rendeltünk kaját, vagy csak vettünk egy energiaitalt, általában én fizettem - ezeket én ajánlottam fel, én "hívtam meg", mondtam hogy azért ne üljünk már a négy fal között, nem fogok belehalni egy pizzába vagy egy mozijegybe.


Aztán ő ismét talált állást, viszont én elveszítettem az enyémet ár hónapja, és mivel otthonról semmilyen pénzt nem kapok, viszont egy csomó dolgot magamnak kell fizetnem (pl. tandíjat), ezért szó szerint kiforintozok minden kiadást egy ideje.

Ezt a párom is tudja, viszont azóta bármikor beülünk egy moziba vagy ugyanúgy rendelünk éppen egy pizzát, soha nem ajánlotta fel, hogy most ő fizeti ki nekem. Sőt, amikor mondtam, hogy nekem most nincs pénzem erre, akkor inkább nem is mentünk sehova... ha egy kávéra ülnénk be valahova (olyan alacsony a vérnyomásom, hogy mindennap innom kell vagy kettőt), akkor eszébe se jutna meghívni egy 200 ft-os eszpresszóra.


Nekem ez olyan rosszul esik... Nem várom el természetesen, hogy mostantól mindig ő fizessen, de hogy soha egyetlen alkalommal sem jut eszébe, az igenis bánt engem. Én sosem sajnáltam tőle a pénzem, ő meg mintha sajnálná, mikor tudja, hogy milyen rossz helyzetben vagyok jelenleg.


Egyébként semmi gond a kapcsolatunkkal, érzékelteti ezernyi dologgal, hogy szeret engem, csak ezt nem érten...:/


2013. nov. 21. 18:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy gondolom, hogy sem az nem menő, ha mindig a férfi fizet, se az, ha a nő.


Az más, ha felváltva meghívjátok egymást, vagy feleztek.. esetleg egyszer-egyszer meghívja az egyik a másikat..

Illik viszonozni (bár előfordulhat olyan helyzet, hogy az egyik fél anyagilag nem tudja megtenni).


Mondd el neki, mit érzel.. aztán ha nagy vita lenne belőle, max kiderül, hogy mégis van gond a kapcsolattal. Ez esetben jobb tudni.. ha pedig sikerül megbeszélni, az 1000-szer többet ér, minthogy azt olvasgatod, melyik válaszoló szerint kinek van igaza. (mi nem ismerünk sem téged, sem a párod..)


Bár a kérdés szempontjából szerintem nem számít, de kíváncsi lennék, te a fiu, vagy a lány vagy-e. :)

2013. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2013. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

Bocsi, 11. vagyok. Már megtaláltam, mit írtál. :)


Ez alapján, amit írtál, úgy tűnik, a srácod elég bunkó.. de még mindig azt ajánlom, beszélj vele.. :)

2013. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát ez nekem is rosszúl esne!

Szerintem ez így lenne helyes egy kapcsolatban, vagyis nálunk így van!

De inkább vele kellene ezt megbeszélni mert így csak telik a pohár nálad!

2013. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"Jogosan várom el a páromtól... " vs "Aztán hogy a francba jön ide a jog?"


Én is ezt kérdezem! Hogy merül fel itt a jog?

Az elvárásod nem jogos. Legfeljebb megszokott, tradicionális, de semmiképpen nem jogos.

2013. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én mondtam a legjobb haveromnak, hogy megyek a kínaiba kajálni. Erre mondja, hogy "vegyél nekem is, és most TE fizetsz"! Erre én mondtam, hogy oké... Szóval mond meg neki, hogy rendeljetek pizzát és most ő fizet és kész.
2013. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Úgy látszik, hogy nem vagytok tisztában azzal, hogy a jog kifejezést többféle értelemben is használjuk.
2013. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

Hát azért valahol fel kellene ésszel fogni, hogy a nincsből nem lehet meghívnod... És azért legalább 1-2 alkalommal meghívhatna egy kávéra.

Nem jogos, inkábbis illendőség ezt kívánná, hogyg kapott

tőled, de ő nem adott (a leírás alapján ennyit szűrtem le).

2013. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%

Bunkóság, hogy a párod tojik a fejedre, főleg, ha előtte Te segítetted ki!


Üljetek le és beszéljétek meg! Ha nincs pénzetek szórakozni, akkor csináljatok ingyenes programokat!

2013. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a választ:

[link]

2013. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!