Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korai lenne ilyesmi nemi életet, ilyen tempóban, már ebben a korban élni? (15/L)

Figyelt kérdés

Ne ijedjen meg senki, még nem készülök elveszteni a szüzességemet, csak gondolkodtam, és nem tudom helyes-e a logikám, vagy a társadalommegvetné... :P


Egy hónap híján 15 éves lány vagyok. Van egy osztálytársam, aki velem egyidős, 4 éve ismerjük egymást. Eddig amolyan nagyon-nagyon-jó barátok (sznte testvéri szinten) voltunk, de tudtuk, hogy mindketten sokkal többet érzünk egymás iránt. Ezt most sikerült egymássalvéglegesen tisztáznunk, és úgy néz ki, ebből az egészből egy valószínűleg tartós és erős kapcsolat lehet nemsokára. Ezt abból feltételezem (nem csak én, hanem szerencsére mindenki aki ismer minket), hogy eddig mindent megbeszéltünk egymásal, tudtuk egymás titkait, nyíltan szerettük egymást (bár állítólag csak "legjobb fiú-lány barátilag", hogy ne kelljen túl sokat magyarázni másoknak a dolgot). Tudjuk egymásról még azt is, hogy egy kapcsolat esetén mit és mikor akarunk.

Tegyük fel, hogy tényleg összejövünk. (Tényleg nagyon úgy néz ki, hogy összejön. :)) Minek mikor jönne el az ideje?

Azt tudni kell, hogy én tudom nővéremről és anyámról is, hogy mindketten 16 évesek voltak az első alkalmukkor. Anyámat nem igazán érdekli, hány évesen vesztem el a szüzességemet. Épp ezért határoztam el, hogy nem esek az ő hibájukba (egyik kapcsolat sem sült el túl jól, bár nem is voltak olyan erősek mint a ménk, véleményem szerint.), tehát én körülbelül 18 éves koromig szerettem volna várni ezzel a dologgal. Persze, nem prűd, vagy hasonló akartam lenni, csak konkrétan aktust nem akartam ilyen fiatalon.

A srác, akiről szó van, viszont valószínű, hogy nem szeretne majd eddig várni. Persze, ha megkérném rá, bztos vagyok benne hogy várna, de nem akarnám ezt elvárni tőle. Azért az mégiscsak 3-4 év, amikor lehetne 1-2 is.

A csókolózás, tapizás (nem durván, hanem azért viszonylag kulturált szinten) teljesen oké még felőlem is. Legjobb barátnőm pár hónappal idősebb csak nálam, istenhívő és tipikus "várok 18-ig minimum"-csaj, viszont fogdosás, khm... "nemiszervtapogatás" és egyebek már nem egyszer előfordultak vele és a barátjával, akivel fél éve vannak együtt.

Így hát nem gondolom, hogy akkora "bűn" lenne, ha tegyük fel kissé konkrétabb tapogatás, meg hasonlók megtörténnének, első alkalom pedig 16, esetleg 17 éves korban. Kérdésem: Rosszul gondolom?


Kort+nemet írjatok kérlek! :)



2013. nov. 30. 22:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Helyesírási és egybeírási hibákért elnézést kérek, rossz a billentyűzeten pár gomb... :/
2013. nov. 30. 22:35
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon jó felfogású csaj vagy, csak így tovább! :)
2013. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem te ki akarsz lógni szándékosan a tömegből az által, hogy gondolkodsz. Inkább próbálj beilleszkedni!

(sarcasm)

Komolyra véve: +1

2013. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem győzöm hangsúlyozni hogy nem tervezni kell ezt és nem korhoz kötni. Ha megbízol benne és akarod, és fel vagy rá készülve akkor tedd akkor és azzal amikor az jól esik !
2013. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is annak a pártján vagyok, hogy felesleges korhoz kötni. Főleg, ha minden más van, akkor kicsit 'álszentség' szerintem szüzességről beszélni. Sajnos azt úgyse tudhatod, hogy alakul később a kapcsolatod a sráccal, de ha úgy érzed, hogy készen állsz, szereted és megbízol benne, akkor szerintem ne legyen akadály, hogy csak 16 vagy. 18L
2013. nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon érett a gondolkodásod és a világfelfogásod! Ezért külön dicséret! ;ddd


Ahogy alakul ugy alakul... A fiú tud várni ha tényleg ugy szeret, de nem szeretnéd megvárakoztatni...

Mivel Te vagy a lány neked kell eldöntened, a fiúk már 13-14 éves korukban bőven lefeküdnének sok mindenkivel...

Annyit tanácsolok h ameddig tudod húzd az időt, de nem kell 18-ig vagy éveken át.


A 18 nem a nemi érettséget és az agyi érettséget jelenti, hanem h Mo.-n teljes jogokkal rendelkezel!


Tehát mivel már elég érett vagy (így látatlanba), ugy gondolom h készen vagy rá már most is. Persze jobb ha vársz még legalább 1 - 1,5 évet. Ezt Neked kell eldöntened végül és véglegesen h kivel mikor hol veszted el!


Remépem jól fog sikerülni! Sok sikert! ;DDD 15/f Bp.

2013. nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)


Tudom, hogy a 18 nem az érettséget, hanem az úgymond "hivatalos felnőttséget" jelenti, csakhogy a társadalom elég nagy része ehhez a számhoz köti az érettséget, az ilyesmi párkapcsolati dolgokat, meg egyebeket.

A korbeli példákat azért írtam konkrét számokkal, hogy valamennyire lehessen tudni, körülbelül mennyi várakozást képzeltem a bizonyos dolgok megtörténéséig. :)

Bízom a srácban annyira, hogy és ismerem is annyira, hogy tudjam, benne lenne akármiben már most is, ha azt mondanám, csináljuk. Csakhogy tudja rólam, hogy nem szeretném elsietni a dolgokat, bárkiről is van szó. Nem azért, merthogy annyira érdekel az emberek és az átlag véleménye, csak hát azért mégis, mi van akkor, ha a kapcsolat mégsem működni annyira tökéletesen, mint amennyire várható? Kb. 1-2 év elteltével mégjobban fogjuk egymást ismerni, így gondolom kevésbé lenne "elhamarkodott"? vagy hasonló a dolog..:)

2013. nov. 30. 22:50
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A fiú nem fog várni addig,(3-4 évet) hiába kéred meg :D Amúgy ez ilyen gyermekkori szerelem... ne éld bele magad, majd elmúlik.


És igen, szerintem korai 15 évesen nemi életet élni. 14től-16ig változik szerintem legtöbbet az ember. Tehát mikor már bőven benne vagy a 16ba, akkor szerintem már el tudod dönteni mi a jó neked, de addig nem... 20/f

2013. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 15 év pl.még elég korai lenne..de a 18-at úgy megvárni,hogy közben kapcsolatod van, nem...Nyilván nem jó,ha egy kapcsolatban 3-4 évet kell várni,hogy megtörténjen...sőt...De minden képpen 16 éves korig várni kellene vele !:)

Nagyon tetszik a felfogásod egyébként:))

19/F

2013. nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8-as:

Köszi a választ, felpontoztalak. :)

Az első két mondatodba bele tudok kötni, mert azt, hogy "biztos vagyok benne, hogy várna", tényleg komolyan gondoltam, kicsit sem túlozva. És azzal sem túloztam, hogy szinte 100%-osan ismerjük egymást. Amiről tudom, hogy biztosan nem várna, az az egyéb szexuális dolog, de a konkrét első alkalommal tényleg képes lenne várni.

A szerelem-dologgal kapcsolatban: 4 éve ismerjük egymást ugye. AKkoriban tényleg fiatal voltam, 10-11 éves, bejött mindenféle srác, aki jól nézett ki. Ő nem volt egy tipikus húdehelyes-gyerek soha, (hozzáteszem egyáltalán nem az "ízlésem" külsőre, mégis tényleg nagyon szeretem: nála egyáltalán nem akülső érdekel), de műár akkor, fiatalon is tetszett benne valami. Azóta kialakult ez a jelenlegi dolog, ami már egy éve ennyire komoly. Persze a négy év alatt voltak rövidtávú, úgymond "szerelmeim", amikor szintén azt éreztem, hogy ebből normális kapcsolat lehet,viszont mégis éreztem, hogy nem lesznek túl hosszúak, és nem sok jövője lesz az egésznek. Azok tényleg "gyerekszerelmek" voltak. Ennél nem érzem ezt, és komoly elképzeléseim vannak, és nem csak amolyan tini-álmok. És tényleg úgy érzem, hogy neki is. :)

A tanácsokat viszont tényleg köszönöm, meg hát az egész véleményedet is!:)

2013. nov. 30. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!