Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok/Hölgyek, ilyen az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/Hölgyek, ilyen az ideális párkapcsolat? Mit vártok el egy férfitól?

Figyelt kérdés

Régóta elemzem a környezetemben lévő dolgokat, és többnyire csak felszínes sablon szerepekre épülő "kapcsolatokat" láttam. Ezek az emberek kétségbeesetten

kerestek maguknak párt, aminek oka lehetett (a szexuális vágyon kívül) a szeretet- és önbizalomhiány, a társadalomnak való megfelelni akarás, a vágy hogy valaki ott legyen mellettük státuszszimbólumként, és a gondolat, hogy ők maguk is valakinek a sztátuszszimbólumai lehetnek. Rengetegszer láttam hogy eljátszották a nagy szerelmespárt, de ahogy előkerült az első nehézség, azonnal szakítottak. Nem ismerték és értették meg a másikat, az egész inkább hasonlított valami játékra mint egy kapcsolatra. A legrosszabb, hogy sokan elhiszik tényleg csak ennyi a párkapcsolat, a szerelem. Az ilyenek nem is csodálom hogy kiábrándulnak a világból.

Én ki akartam maradni ebből a felszínes világból, önmagam akartam lenni, de tele voltam belső problémákkal, nem akartam kapcsolatot míg nem válok olyanná akihez érdemes tartozni. Úgy érzem most már a legfontosabb dolgokat helyreraktam magamban,csak a külsőmön kell picit változtatni hogy a stílusommal kifejezzem a lelki világom(bízom a hasonló-hasonlót vonz dologban),

szóval mondhatni készen állok, de mielőtt még belevágnék szükségem lenne visszajelzésekre, hogy jó-e a témáról kialakított képem.

Tehát sokat gondolkoztam és olvastam is arról, hogy milyen az elmélyült ideális párkapcsolat két intelligens ember között. Erre jutottam:

A kapcsolat két síkon fut: A tudatos, és az ösztönök által vezérelt tudatalatti síkon.


Tudatos rész: Leginkább társadalom befolyásolja, így legtöbbször a szerepekről szól. Szerintem nincs, vagy csak nagyon kevés szerepre van szükség. Egy férfi és egy nő minél több ráerőltetett fölösleges nemi szerepet, viselkedési formát hagy el, annál jobban csökken a köztük lévő "távolság". Felismerik, hogy a férfinak és nőnek is ugyanazokra az egyszerű dolgokra van csak igazán

szüksége: Őszinte szeretetre és törődésre. Meg persze a szexuális vonzalmon alapuló dolgokra.

Ha úgy vesszük nincsenek nők és férfiak: EMBEREK vannak. Nagyon fontos hogy őszinték legyenek egymással, MINDENT meg tudjanak beszélni. Röviden: A párod legyen a legjobb barátod. Mindkét fél legyen éber, hogy hamar észre tudja venni ha ő(nem vicc) vagy párja miért nem érzi jól magát.


Tudatalatti rész: Itt jönnek elő az állati dolgok. Az vonzó férfi határozott, magabiztos, erős(inkább mentálisan mint fizikailag, de persze az is előny) és életrevaló. Szóval érdemes hozzátartozni, biztonságos neki gyereket szülni, ráalapozni a jövőt. Sokak szerint ezek a dolgok is társadalmi szerepek, de szerintem nem. Ezekről a tulajdonságokról ismerhető fel az élettel teli egészséges és érett ember. Ez nem olyasmi amit sokáig el lehet játszani, előbb-utóbb kiderül hogy nem hiteles férfi, és a nő el is veszti iránta VONZALMÁT(szeretetét nem, de az már nem párkapcsolat, hanem barátság onnantól). Ez az állati ösztönös rész egyáltalán nem bonyolult, mégis gyakran ezen bukik el egy kapcsolat: hogy a férfi igazából nem is férfi.


Szóval sokat segítenétek ha leírnátok véleményeteket, hogy pl. mi az amit szerintetek rosszul látok, vagy van-e esetleg olyasmi amit kihagytam, de nektek

fontos egy párkapcsolatban.


Előre is köszönöm! 19/F



2013. dec. 25. 20:36
1 2
 1/13 Költőnő? ***** válasza:
100%

az életen nem gondolkozni kell hanem élni.

ugyanez a helyzet a szerelemmel is.

2013. dec. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten jók a meglátásaid,és jó úton haladsz a lelki-érzelmi érettség felé,csak túl sokat agyalsz.Rád férne némi tapasztalat is a gyakorlatban.
2013. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki meg tudja fogalmazni a véleményét :) Sajnos a családomba nem tudok ilyesmikről vitázni. Pedig érdemes átgondolni szerintem is a dolgokat.

17L

2013. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, nem akarok már tovább tökölni.
2013. dec. 25. 20:58
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első két válaszolóval, nem is tudok többet hozzátenni.
2013. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

20:57!

Én meg pláne nem tudom velük megvitatni, az első 5-6 mondat kb. a családomról szólt. :(

2013. dec. 25. 21:04
 7/13 Grindelwald válasza:
Majd ha lesz egy komolyabb kapcsolatod rájössz hogy a barátnőd nem tud a legjobb barátod lenni(vagy csak egy ideig). Mindig lesznek olyan dolgok amiket nem tudsz vele feltétlenül megbeszélni. Amúgy ez mind szép és jó csak kérdés ezekből miket tudsz megvalósítani
2013. dec. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
csak szex és más semmi
2013. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én ezt az irományt örömmel és akkora tudásvággyal olvastam mint egy kisiskolás annyira tetszik a nézőpont
2014. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Alapavetően jól látod a dolgokat, de ne felejtsük el, hogy még csak 19 éves vagy. Hozzád a 16-18 éves lányok valók, nem a házasodni / gyereket szülni készülő nők.

Mi kell a fiatal korosztálynak? Élmények, izgalom, érzelmek. Szóval a Te korosztályodban azoka fiúk lesznek kapósak, akik vagányak, viccesek, jól lehet velük szórakozni meg bulizni. Aztán az igények persze megváltoznak... Nem azt mondom, hogy ilyennek kell lenned, sőt légy mindig önmagad, mert csak akkor tudod megtalálni a valóban hozzád illő lányt.

Csak azért mondtam el, hogy ne csodálkozz, hogy ha rendelkezel azzal a csupa pozitív belső tulajdonsággal, amiket felsoroltál és mégis másra ragadnak a körülötted lévő lányok.

2014. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!