Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok/Hölgyek, ilyen az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/Hölgyek, ilyen az ideális párkapcsolat? Mit vártok el egy férfitól?

Figyelt kérdés

Régóta elemzem a környezetemben lévő dolgokat, és többnyire csak felszínes sablon szerepekre épülő "kapcsolatokat" láttam. Ezek az emberek kétségbeesetten

kerestek maguknak párt, aminek oka lehetett (a szexuális vágyon kívül) a szeretet- és önbizalomhiány, a társadalomnak való megfelelni akarás, a vágy hogy valaki ott legyen mellettük státuszszimbólumként, és a gondolat, hogy ők maguk is valakinek a sztátuszszimbólumai lehetnek. Rengetegszer láttam hogy eljátszották a nagy szerelmespárt, de ahogy előkerült az első nehézség, azonnal szakítottak. Nem ismerték és értették meg a másikat, az egész inkább hasonlított valami játékra mint egy kapcsolatra. A legrosszabb, hogy sokan elhiszik tényleg csak ennyi a párkapcsolat, a szerelem. Az ilyenek nem is csodálom hogy kiábrándulnak a világból.

Én ki akartam maradni ebből a felszínes világból, önmagam akartam lenni, de tele voltam belső problémákkal, nem akartam kapcsolatot míg nem válok olyanná akihez érdemes tartozni. Úgy érzem most már a legfontosabb dolgokat helyreraktam magamban,csak a külsőmön kell picit változtatni hogy a stílusommal kifejezzem a lelki világom(bízom a hasonló-hasonlót vonz dologban),

szóval mondhatni készen állok, de mielőtt még belevágnék szükségem lenne visszajelzésekre, hogy jó-e a témáról kialakított képem.

Tehát sokat gondolkoztam és olvastam is arról, hogy milyen az elmélyült ideális párkapcsolat két intelligens ember között. Erre jutottam:

A kapcsolat két síkon fut: A tudatos, és az ösztönök által vezérelt tudatalatti síkon.


Tudatos rész: Leginkább társadalom befolyásolja, így legtöbbször a szerepekről szól. Szerintem nincs, vagy csak nagyon kevés szerepre van szükség. Egy férfi és egy nő minél több ráerőltetett fölösleges nemi szerepet, viselkedési formát hagy el, annál jobban csökken a köztük lévő "távolság". Felismerik, hogy a férfinak és nőnek is ugyanazokra az egyszerű dolgokra van csak igazán

szüksége: Őszinte szeretetre és törődésre. Meg persze a szexuális vonzalmon alapuló dolgokra.

Ha úgy vesszük nincsenek nők és férfiak: EMBEREK vannak. Nagyon fontos hogy őszinték legyenek egymással, MINDENT meg tudjanak beszélni. Röviden: A párod legyen a legjobb barátod. Mindkét fél legyen éber, hogy hamar észre tudja venni ha ő(nem vicc) vagy párja miért nem érzi jól magát.


Tudatalatti rész: Itt jönnek elő az állati dolgok. Az vonzó férfi határozott, magabiztos, erős(inkább mentálisan mint fizikailag, de persze az is előny) és életrevaló. Szóval érdemes hozzátartozni, biztonságos neki gyereket szülni, ráalapozni a jövőt. Sokak szerint ezek a dolgok is társadalmi szerepek, de szerintem nem. Ezekről a tulajdonságokról ismerhető fel az élettel teli egészséges és érett ember. Ez nem olyasmi amit sokáig el lehet játszani, előbb-utóbb kiderül hogy nem hiteles férfi, és a nő el is veszti iránta VONZALMÁT(szeretetét nem, de az már nem párkapcsolat, hanem barátság onnantól). Ez az állati ösztönös rész egyáltalán nem bonyolult, mégis gyakran ezen bukik el egy kapcsolat: hogy a férfi igazából nem is férfi.


Szóval sokat segítenétek ha leírnátok véleményeteket, hogy pl. mi az amit szerintetek rosszul látok, vagy van-e esetleg olyasmi amit kihagytam, de nektek

fontos egy párkapcsolatban.


Előre is köszönöm! 19/F



2013. dec. 25. 20:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha most kéne tanácsot adnom a 19 éves kori önmagamnak, akkor annyit mondanék még: "bulizz többet, legyél többet társaságban; de persze a tanulásról és egyéb kötelességeidről ugyanúgy ne feledkezz meg!"
2014. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Költőnő telibe trafált.
2014. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Hát nem vagyok egy partiállat, nem is nagyon vágyom az ottani társaságra.
2014. márc. 5. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!