Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt valaki, aki még szeretne olyan házasságban élni, ahol problémák esetén a válás nem merül fel opcióként? és nem mélyen vallásos

Figyelt kérdés

Én már nem merek összejönni senkivel, mert mindenkitől olyanokat hallok, hogy "ha szembe jön egy jobb, akkor menni kell, nincs mese"... de könyörgöm hányszor jött már szembe a "jobb", akiről kiderült, hogy ugyanolyan elviselhetetlen tud lenni, ha nem rosszabb...

Vagy hogy "a házasság nem működik, az ember nem monogám"...

Biológiailag tényleg nem jelenthető ki, hogy monogámiára termettünk volna (egyik nem sem), de én nem hiszem el, hogy kellő érzelmi intelligenciával ne lehetne összetartani egy családot.

De azt se felejtsük el, hogy a nyugati kultúrában sajnos vastagon benne van az énközpontúság. És amíg valaki csak azt nézi, hogy őt szereti-e a másik, neki jó-e, neki való-e valaki, addig nem csoda, hogy ennyien elválnak.


Szerintem aki így gondolkodik, az nem mondhatja, hogy szereti a párját. Maximum szerelmes lehet belé, önző, birtokló szerelmes, de azt, hogy szereti-e, csak a másik fél mondhatja meg.


Nekem sokan mondták, hogy szeretnek, miközben az életem egyre rosszabb lett mellettük.


2013. dec. 27. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szeretnék ilyen párkapcsolatban élni!

(a házasságot szépen leértékelték a szememben a felelőtlen felnőttek)

2013. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok. Bár, én inkább nem házasodom meg addig, ameddig olyan lányt nem találok, akiben teljesen megbízom, és akiről tudom, hogy sose kell szétmennie a vele épített családnak.


Egyáltalán nem vagyok vallásos.

23F

2013. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szép álom.
2013. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen házasságban szeretnék élni, sose szeretném elhagyni, akit feleségül veszek. Egyikünk sem tökéletes, és az élet mindig hoz nehézségeket, de úgy gondolom, inkább meg kell a problémákat oldani, mint egy könnyűnek kínálkozó módon gyorsan, meggondolatlanul megszabadulni tőlük. Legtöbbször, akik ,,lecserélik'' a társukat, könnyen akarnak megoldani valami problémát, és csak később jönnek rá, hogy sokkal nagyobb gondot vettek a nyakukba. Egyébként én vallásos vagyok, de nem hiszem, hogy ez rossz dolog lenne, szerintem teljesen normális ember vagyok.
2013. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Költőnő? ***** válasza:
én nem csak házasságban de kapcsolatban is ilyet szeretnék. Hogy az emberek megtanulják értékelni amijük van és tudjanak küzdeni érte ha kell, h meg is maradhasson
2013. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze ne érts félre, semmi bajom nincs azzal, ha valaki vallásos, csak azt tapasztalom, hogy a vallásos emberek házasságai tartósabbak (?).

De mivel én nem vagyok vallásos, így nincs meg az a "plusz", hogy isten színe előtt teszek esküt. Vagy ha tennék/tehetnék is, nekem ez akkor sem jelentene semmit, nem lenne súlya egy ilyen eskünek.

2013. dec. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!