Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondogatja minden lány,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondogatja minden lány, hogy a belső tulajdonságok sokkal fontosabbak nekik, mint a külsők, mikor egyáltalán nem így van? Divatos lett ez a szöveg?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés nagyon rég óta foglalkoztat, és ha személyesen tettem fel ezt a kérdést pár közelibb lány ismerősömnek, ők csak hümmögtek... Hátha így, személytelenül kapok értelmes választ...


19/F vagyok, (sajnos) nem vagyok különösebben jóképű, de végignézve magamon és a környezetemen, nem tartanám magamat csúnyának sem...


Ugyanakkor, és nem akarok nagyképűnek tűnni, de ha egy lány elkezdi sorolni a neki fontos belső tulajdonságokat (megértő, kedves, okos, intelligens, humoros, becsületes, hűséges, őszinte, türelmes, és még sorolhatnám...) , azok 70-80%-a illik rám.


Ugyanakkor, ha eddig bárkinél próbálkoztam (és nagyrészt már ismertek annyira, hogy ne csak a külsőm alapján ítéljenek), akkor annak rövid úton kudarc lett a vége, minden alkalommal látszik az arcukon, hogy totál esélytelen a dolog, meg se fordul a fejükben egy "igen".


Most akkor a "belső a fontos" csak egy jól hangzó szlogen, vagy én vagyok nagyon szerencsétlen a választásban?


Köszönöm a válaszokat...



2013. dec. 29. 09:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

És itt az igazság:


"A belső tényleg fontosabb, de odáig el kell jutnod hogy kiderüljön milyen vagy. Te sem mész oda minden lányhoz, pedig lehet hogy az az alacsony vagy duci esetleg vézna lány akire rá se nézel mert nem az eseted a lelki társad. Csak ugye nem foglalkozol vele mert a külseje nem tetszik és így meg sem ismered."


Ennyi.

2013. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a külső is számít, persze. De a belső fontosabb, hiszen hiába vagy szépfiú, ha belül üres, halál lenne veled leélni egy életet. Rövid távra ez nem vonatkozik. De az se mindegy, hogy a belső milyen. Találkoztam már pasival, aki kedves, okos, intelligens, humoros, hűséges, stb, minden amit leírtál, tiszta ideál, csakhogy nem egyedül pozitív tulajdonságokból áll az ember, így ez a srác is gyerekes volt, makacs, önfejű, és néha a humor átfordult idiótaságba. Van, akinek ez belefér, nekem viszont, elsősorban a gyerekesség, kizáró indok volt. És nem csak egy tulajdonságokból álló felsorolásból épül fel egy ember, nyilván. Rosszak és jók együtt, összhangban, személyiség, stílus, hozzáállás a dolgokhoz, célok és ambíciók, tudjistenmimég az, ami beletartozik a "belső" igen széles spektrumába. A külsőt látja meg először az ember, igen, de a beteg, degenerált, deformált alakokat leszámítva bizton gondolhatod, hogy majd találsz valakit, akinek te kellesz.

Mellesleg, igen visszataszító tulajdonság az is, ha valaki túl "tökéletes", azaz nincsenek benne negatív dolgok egyáltalán, és túlzásba viszi a jókat, pl a kedvességet, stb. Legalábbis, az én szememben. De kinek mi.

Nyilván vannak lányok, akik nem adják alább, de látnád egy-két exem, akikért odáig meg vissza voltam... Így utólag, képekről látva, bizony én is elcsodálkozom, hogy vajon mit is láttam bennük. Ha ez vigasztal. :D

2013. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom a saját álláspontom. Szóval általában amit elsőre látunk, az a külső. Ez akkor is így van, ha itt "vakon" ismerkedünk meg, mert az, hogy írsz valakinek nem tükrözi az ő teljes egyéniségét, személytelen az egész. Mikor ezt megtehetné, személyesen kell találkoznotok, akkor meg a külsőé eleinte a főszerep.


És lehet, hogy rossz helyen próbálkozol, vagy nem tudom, de ha mondjuk egy külsőre kevésbé szimpi srác eleinte nem konkrétan a kapcsolatra hajtana (vagy nem azt érzékeltetné), hanem csak szimplán ismerkednénk akár baráti alapon is... Nos, ebben az esetben lenne, hogy persze, nem tetszett külsőre, de egy bizonyos szintig (értem ez alatt, ha nem konkrétan az esetem, de amúgy ápolt meg semmi bajom nincs vele, csak nem fogott meg elsőre) átsiklanék az összes külsőséggel kapcsolatos hülyeségeimen, ha látnám, hogy egyébként teljesen normális, törődik velem meg figyel rám.


Ha konkrétan csajozni akarsz, akkor ott ez tényleg csak egy jól hangzó szlogen, de ha úgy álltok a dolognak mindketten, hogy eleinte nem kapcsolatnak indul... Akkor ott nagyon sokat (majdnem mindent) meg tud változtatni a belső, hisz az ember azzal lesz, aki mellett önmaga és aki mellett jól érzi magát. Ha nincs arra esély, hogy megismerjen belsőre (anélkül, hogy a külső alapján egyből elutasítana, mert az első kérdés, amit feltennétek mindketten, hogy fogtok-e járni), akkor nem fog menni, de ha mint embert és nem mint partnert akarjátok egymást megismerni kezdetben, akkor teljesen más a helyzet. Tapasztalatból mondom.

17L

2013. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt tedd fel ugyanezt a fiúknak is.


Másrészt attól, hogy valaki felsorol 10 tulajdonságot, mert az éppen eszébe jut vagy azokat meg tudja fogalmazni, az még nem jelenti, hogy nem fontos számára másik 20, amiről esetleg még ő maga sem tud, mert esetleg annyira apróság, de lényeges vagy annyira elvont, hogy csak érezni lehet. És akkor még ott van, hogy milyen NE legyen a másik. Ezt nem nagyon szokta kérdezni senki, ráadásul pont úgy nem lehet teljességgel felsorolni, mint a pozitív tulajdonságokat.


Harmadrészt, Te se próbálkozol olyan lányoknál, akik nem vonzóak számodra. Akit TE (nem a többség, a saját szemed) nem látsz szépnek, az nem fog tetszeni, nem fogsz beleszeretni, akármilyen szép is a lelke. Ha meg ennek ellenére mégis összejössz vele, akkor gyakorlatilag a szemébe hazudsz. Ezt gondolom fordított esetben Te sem szeretnéd...

2013. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 lutaker ***** válasza:
0%
Lúzerek! Kiló az első utána a belső. Manökenalak ha kell szilikoncici,és cicababakinézet.
2013. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én ismerkedem neten, képcsere nélkül is, tehát az alapján tudok beszámolni a tapasztalataimról:

Nagyon sokan ítélik meg magukat rosszul. Azt írja pl., hogy intelligens, művelt, stb., mindezt mondatonként két-három súlyos helyesírási hibával. Azt írja, hogy milyen kedves, megértő, de ha jelzem, hogy nem szeretnék vele ismerkedni, akkor szabályosan hisztizni kezd (aki megértő, az konfliktusok esetén is az, nem csak amikor úgy mennek a dolgok, ahogy szeretné). Nem azt mondom, hogy te is ilyen vagy, de azért az a tapasztalatom, hogy sokan rendelkeznek "torz" énképpel.

A másik, hogy azért a jó tulajdonságok mellett - ahogy más is írta - bizony mindenki rendelkezik negatívumokkal is. Lehet, hogy a fenti tulajdonságok igazak valakire, de ha azt érzékelem, hogy felszínes, gyerekes, önállótlan, vagy éppen "rajongó" típus, akkor én is menekülőre fogom, mert ezeket a negatívumokat nem képes kompenzálni számomra semmilyen pozitívum.

No és akkor a külső... azon kevesek közé tartozom, akiknél a külső tényleg kevéssé jelentős, de ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem fontos! Szélsőségekhez pl. nem tudok vonzódni, illetve, ha a külső és belső nincs összhangban, akkor sem. Volt már, hogy valaki "fejben" nagyon megfogott, és amikor hosszú ismerkedés után személyesen is találkoztunk, akkor a külsejéhez is tudtam vonzódni, pedig alapvetően semmi "extra" nincs benne, de a személyiségéhez való vonzódásom "megszépítette". De ehhez az kellett, hogy belsőleg NAGYON rendben legyen, legalábbis számomra. (Mások bizonyára más tulajdonságokat tartanak értékesnek.)

Általában az emberek ott követik el a hibát, hogy mindenkinek meg akarnak felelni! Holott van néhány (talán csak egyetlen) olyan személy, akinek főnyeremény lehetnél úgy, ahogy vagy, és viszont. Na őt kellene megtalálni, és nem foglalkozni azokkal, akik nem értékelnek! :)

2013. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Betettem a kedvencek közé ezt a kérdést annyira jókat irtatok!!
2013. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én pontosan tudom, hogy mit akarok. Segítek egy kicsit: Nem egy tipikus makimajmot, aki néhány jelző alapján kijelenti, hogy ő bizony olyan... Mily' érdekes, hogy akik rinyálnak amiatt, hogy a nőknek számít a külső, mind csodálatos belső világgal rendelkeznek. Meg a francokat. :)


Olyan is volt, aki pár tulajdonság miatt kijelentette, hogy szinte tök ugyanolyan, mint a barátom, és ezzel az erővel összejöhettem volna vele is (visszautasítottam, jobban mondva szóra sem volt érdemes a gyerek). Mondanom sem kell, hogy köze nem volt a barátomhoz... Ég és föld.

2013. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az hogy a belső a fontos, nem egyenlő azzal, hogy csak a belső a fontos.


pl te se jössz össze egy akárkivel. Csak akkor ha a külseje kivált belőled egy bizonyos mennyiségű(minimum) vonzalmat. Legalábbis a normális emberek így választanak párt... Most ne vegyük ugye azokat akik bárkivel összejönnek, csak hogy legyen valakijük, mert az más kategória. Azt kapcsolatfüggőségnek és igénytelenségnek hívják.


Legalábbis az értelmes ember tudja, hogy ha nincs vonzalom, akkor nincs értelme sem a kapcsolatnak, mert anélkül nem fog működni.


Kell a kémia na.


Ha valaki külsőleg nem tetszik, nem a te ízlésvilágodnak megfelelő, akkor nem fogsz vele összejönni. Lehet a végletekig cuki meg minden, de ha fizikai vonzalom egy szikra sincs, annak a kapcsolatnak úgy sincsen jövője. Így értelme sincs belemenni.


pl ha egy pasit helyesnek tartok, de kiderül róla, hogy egy bunkó, beképzelt majom, akkor tőlem adonisz is lehet, akkor se kellene. De ez csak egy példa volt.


Csak külsőségekkel nem lehet fenntartani értelmes, tartalmas, normális, hosszútávú párkapcsolatot, ahogy csak belső értékekkel sem.


Minimális vonzalom legalább kell, amit a külső ad, és persze az ízlés, kinek mi jön be. Plusz a belső tulajdonságok.


27/N

2013. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
En azt mondom hogy ez NEM MINDEN lanyra igaz!
2014. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!