Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy kezdődő kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kezdődő kapcsolatban okozhat gondot ha a férfi sokkal kevesebbet keres, mint a nő?

Figyelt kérdés

Mindketten diplomásak, multinál, de nem ugyanannál a cégnél. A férfi megkeres 220-at (nettó), a nő pedig még nincs 30, de nettóban kb. havi 800 és 1 millió között kereshet.


Tudom, nem számít a pénz, de ez nekem nagyon nagy különbségnek tűnik.

Nem irigylem tőle, mert nagyon sok helyen dolgozott már, nagyon nagy cégeknél, több nyelven nagyon jól beszél, a diplomáját is külföldön szerezte.


Még nem élünk együtt, de látom, hogy az életszínvonalunk és a társadalmi helyzetünk teljesen különbözik. Ő a munkahelyén vezető beosztásban van és a magánéletben sem tűnik túl elveszettnek, határozott típus.


Eddig még valahányszor beültünk valahová, sosem engedte, hogy fizessek. Karácsonyra pedig egy olyan kabátot kaptam tőle, ami drágább lehetett, mint egy havi fizetésem! Pedig nem olyan régóta ismerjük egymást.


Félek előhozakodni a témával, mert nem akarom, hogy úgy érezze, "irigy" vagyok az ő sikereire.


Okozhat ez gondot a későbbiekben?



2014. jan. 1. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájna a fejem...
2014. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az ambíció sokkal inkább számít. Ha neked is vannak konkrét terveid az élethez, munkához, akkor nem gond, mert akkor úgyis behozod a "lemaradást".


Az zavaró, ha az egyik fél elvan a langyos pocsolyában, nem akar többet se a munkában, se az élettől.

2014. jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

ha két egoista egymásra talál akkor igen

ha neked csak az a fontos,hogy mennyit keres a párod és hogy te lekörözd..előre sajnállak


diplomások....no comment

2014. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A mostani párommal mi is így kezdtük. Én (F) keveset kerestem, kezdő diplomás fizum volt, a bnőm meg már középvezető beosztásban volt már akkor.


Azóta eltelt jó pár év, már mindketten igen jól keresünk, már kb ugyanannyit (van 15% különbség).

2014. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha őt nem zavarja, akkor a kérdés csak az, hogy téged zavar-e. Ezt pedig neked kell eldöntetned.

Ha jól érzem, akkor még nem olyan nagyon régóta dolgozol. Szóval a te előmeneteled, fizetésed is változhat még.

Viszont 220 nettó nekem teljesen jó fizetésnek tűnik, én ennyivel sem "szégyenkeznék".

2014. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Erre annyit tudok mondani, hogy a pofám leszakad. 800 ezer? Az kurA sok egy hónapra. Nem, mint ha a 220 nem lenne jó. De ha te vagy a nő, akkor nem is tudom keress olyan embert, aki kb 1,1 millió körül kap havonta. Abból már lehet menni akár hova.
2014. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Vannak ambícióim, terveim. Régebben mindig lenéztem ezeket a menedzsment és hasonló szakokat mint olyasmiket, amiket tényleg csak azok tanulnak, akik nem tudják, hogy mihez kezdjenek magukkal. Most meg itt van valaki, aki pont ezzel keres 4x (de lehet, hogy 5x) annyit, mint én.


Tervek vannak, nem is olyan rég, még a nettó 300 volt a nagy álmom, ami a fenti fizetések fényében kicsit nevetségesnek tűnik.


Ha reális akarok lenni, sosem fogok annyit keresni, mint ő, még feleannyit sem.

2014. jan. 1. 18:58
 8/15 anonim ***** válasza:

Engem igazából zavarna... eleve az is zavarna, ha mondjuk "menő" étterembe akarna vinni a párom, vagy ha a legújabb divat szerinti cuccokat kapnám tőle, nem is érezném jól magam benne. Nekem már megvan egy kialakult életstílusom, életmódom, olyan közepes színvonal, és nem érezném jól magam másban.

És hozzá kell tenni, hogy én nő vagyok... egy férfi számára még külön rombolhatja is az egóját az ilyesmi. Emellett pedig, valljuk be, a nő fizetését igen kevesen képesek elérni ebben az országban, tehát könnyen lehet, hogy bárhogy is töröd magad, még 10 év múlva sem fogsz ott tartani, ahol ő (pláne, ha ő közben még tovább lépdel felfelé a ranglétrán). Mondjuk engem ez utóbbi része zavarna legkevésbé, inkább a stílusbéli, életmódbeli eltérések.

2014. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én a férfi vagyok. És a havi fizetésemet jónak tartottam. Eddig.
2014. jan. 1. 19:00
 10/15 Inverz Tűz ***** válasza:

Nehéz ügy.

Viszont ha olyan drága kabátot vett neked azt kevésbé tartom jónak, mert ott mintha az látszana, hogy a nő pénzben méri az ajándék értékét.

Szerintem annyi baj lehet részedről, hogy nem fogod egyenlőnek érezni magad a nővel. Ő lehet, hogy elfogad és szeret téged így, viszont benned akkor is ott nyugszik az, hogy nem tudod úgymond meghálálni, ugyan azt visszaadni neki, mint amit ő ad neked. Legalábbis anyagi oldalról.


Meg kell beszélned ezt vele, mert anélkül biztosan ki fog törni ez a dolog egy váratlan pillanatban és az fájóbb lesz.

2014. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!