Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti együttmaradnátok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti együttmaradnátok egy ilyen labilis emberrel?

Figyelt kérdés
20 évesek vagyunk, nekem nem volt még senkim rajta kívül, és nagyon szeretem, neki én vagyok az első komolyabb kapcsolata, és nem tudom mit kéne tennem. Lassan két évesek leszünk, és sokat veszekszünk, és ő sokszor jön az öngyilkossággal. Eddig konkrétan kísérlete nem volt rá, de sokszor tűnt már el, hogy ő nem jön vissza, megöli magát, elköltözik, stb. Szeretem, de ha arra gondolok, hogy megöli magát mellettem, akkor biztos hogy magamat fogom hibáztatni, és ez egy nagy sebet ejtene. Mit tegyek? :(
2014. jan. 2. 21:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én azt nem mondtam, hogy "mindent el kell tűrni "de szeretem"-alapon", de pár dolgot meg tudna tenni érte a kérdező, mert ő van jobb helyzetben. Ha tényleg szereti. Például pszichológushoz irányítja vagy egyebek. Úgy, mint akármilyen más betegség esetén.

Ha valakit feltétel nélkül szeret az ember (persze lehet, hogy jelen esetben ez nem így van), azt nem hagyja magára a bajban, ahogy normális ember a kutyáját se hagyná ott haldokolni ha például elütné egy autó.

2014. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az együttérzés sem jelenti, hogy kockára kell tenni a saját testi-lelki épségedet a másik miatt, aki kárt tesz benned. Fertőző betegektől is távol tartja magát az ember, és nem gondolnád azt, hogy a barátnőd nem szeret, mert az influenzád miatt nem csókol meg. Egy bántalmazó idomítása is túl nagy felelősség egy laikus hozzátartozónak, aki még arra sem tudja rávenni, hogy veszekedés közben a másik álláspontjára figyeljen zsarolás helyett.
2014. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jelen esetben nem volt szó bántalmazásról, szóval nem állja meg a helyét, amit mondasz.


Egyébként a véleményed egy ősi ösztönös viselkedésből ered: ha egy csoport egyik tagja beteg, akkor két lehetség van: vagy segítenek neki meggyógyulni, vagy elkerülik, nehogy megfertőzze a többieket. A fertőzésveszélyt a kérdező barátjánál nyilván kizárhatjuk, ezért lehetne a civilizáltabb megoldást választani, csak az ismeretlentől való tudatalatti félelem ösztönzi az elkerülésre a kérdezőt, meg téged is.

2014. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az érzelmi zsarolás és a bűntudatkeltés is bántalmazásnak számít, egy lelkibeteg pedig a környezetét is lehúzza, a terapeuták is gyakran kiégnek vagy kezelésre szorulnak. Olyan betegséget nehezen tudok elképzelni, amit csak úgy gyógyíthatsz, hogy összebújsz a beteggel vagy hagyod magad manipulálni, hogy választani kelljen törődés és elővigyázatosság között.
2014. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

21:53 Te most olyasmire célzol, hogy a srác problémája mégiscsak fertőző, ezért el kell hagyni?

Nyilván nem a kérdezőnek kell gyógytania a srácot, de ha azt akarja, hogy rendbejöjjön, akkor mellette kellene lennie, és adott esetben orvoshoz cibálni. Fordítsuk meg a kérdést: ha elhagyja, attól megoldódik a probléma? Ki van zárva, akkor biztos, hogy marad a mocsárban, mert nyilván más sem segít rajta. De az elképzelhető, hogy épp akkor lesz öngyilkos a gyerek. Szóval mindenképp oda jutunk, hogy ha valaki szeret valakit, akkor azon normális esetben esetén segít, nem elhagyja.

2014. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gyógyítani is ritkán lehet a beteg akarata ellenére, bár ha önveszélyes, talán ki lehetne hívni hozzá a mentőket, aztán elmenni. Vagy értesíteni a családját, és elmenni, és nem kell választani segítség és önvédelem között. Bár valószínűleg kutya baja, csak zsarolja a kérdezőt.
2014. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!