Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm terhes. Ha szakítunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm terhes. Ha szakítunk, nekem van valami kötelességem?

Figyelt kérdés

Hadd írjam le részletesen a helyzetet, aztán ítélkezzetek.

A barátnőmmel mindketten 23 évesek vagyunk. Egyetemisták vagyunk, a családunk tart el még minket. Szeretjük egymást, jól megvagyunk, DE még csak 6 hónapja járunk, és heti 1-3 találkozás mellett még nyilván nem sikerült teljesen kiismerni a másikat... Két napnál többet egyhuzamban még nem is töltöttünk együtt, de akkor sem kettesben voltunk. A lényeg, hogy hiába szeretem, ennyi idő után egyszerűen nem tudom még, hogy vele akarnám-e leélni az életemet. Neki ez az első kapcsolata, nekem az első komolyabb.


Fogamzásgátlót szed, de múltkor elfelejtett 2 szemet bevenni és meg is történt a baj. Már orvos is megállapította, terhes. Ő elmondta nekem, hogy mindenképpen megtartja a babát. Mire megszüli már 24 éves lesz, egyetemből is csak 1 éve lesz hátra, és a szülei mindenben támogatják.

Na és itt megkérdezte (sírva), hogy én mit akarok - folytassuk-e együtt, vagy szabad életre vágyom... És ez így rohadt nehéz. Kötelezzem el magam egy olyan lány mellett, akivel fél éve járok, akivel egyelőre nem is gondolkoztunk a jövőn, csak élveztük a jelent? Hagyjam ott az eddigi életemet, az egyetemet (mert dolgozni is kéne) egy olyan kapcsolatért, ami lehet hogy amúgy sem működne? Sőt... barátnőm a babával szeretne hazaköltözni a szüleihez, akkor is, ha én vele maradok. Budapesten járunk egyetemre, én itt is lakom, de az ő családja Sopronban... Költözzek el hirtelen 250 km-re?

Ugyanakkor tényleg szeretem ezt a lányt, eddig semmi gond nem volt a kapcsolatunkkal és folyton az jár a fejemben, hogy akár jól is kisülhetne a dolog...

Ha úgy döntök, hogy mindezeket nem vállalom, és szakítok vele, akkor mi lesz a jobb a gyereknek? Ha egyáltalán nem tartom velük a kapcsolatot, és abban a tudatban nő fel, hogy az apukája soha nem volt kíváncsi rá, vagy ha időnként látogatom, de soha nem leszek stabil pont az életében?

Egyáltalán, egy ilyen esetben, ha gyerekem születik, de nem vagyok együtt az anyával, kötelezhetnek-e bármi olyanra, mint pl. gyerektartás fizetése?

Segítsetek, most nagyon el vagyok veszve....


23/F


2014. jan. 5. 09:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én rákérdeztem az örökbe adásra, de ő meg szeretné tartani a babát. Azt mondta, nem tudna azzal a tudattal élni, hogy van valahol egy gyereke, akit nem is ismer. Ő nagyon szereti a gyerekeket, mindig is többet akart (én is), csak nem most.. Meg ilyeneket mondott, hogy mi van, ha többet nem esne teherbe, lehet hogy ez az egyetlen esélye, stb..
2014. jan. 5. 09:31
 12/18 anonim ***** válasza:
A lány mellett ne kötelezd el magad, a gyerek miatt kötött házasságok soha nem tartósak. Viszont a gyereked örökre a gyereked marad, felé vannak kötelességeid.
2014. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A csaj nagyon nehéz helyzeteken ment keresztül és véletlen elfelejtette bevenni a tabit... Én elhiszem hogy zűrös volt neki akkor, de ismerem is sajnos a lányokat hogy ilyenkor próbálják igazán magukhoz kötni a férfit, mert ő tud biztonságot nyújtani a legjobban. Szóval egy 23 éves egyetemistától szerintem alap hogy ha dugás jár az eszében a gyászos, szomorú események idején, akkor a tabit is beveszi. 23 évesen ez nem kifogás. Én osztom a véleményt hogy átvert téged. Persze nem hibáztatom őt, nőként lehet én is ezt tettem volna, csak légy résen.
2014. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én ha ilyen helyzetbe kerülnék én mindenképp hagynám az egyetemet. Számomra a család mindennél fontosabb és feladnám érte az állmaimat is. Gondold át jól.
2014. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen szerintem abszolút nem vészes ez a helyzet. Én pont ugyanígy születtem. Ott a megoldás az volt, hogy apukám halasztott egy évet, és elment dolgozni (ez volt a tavaszi és az őszi félév). Így kivettek egy házrészt egy külső kerületben. Anyukám is halasztott, a tavaszi félévben dolgozott, szeptemberben megszülettem én. Amit megkerestek pénzt, abból spóroltak, amennyire tudtak. A következő tavaszi félévben már vissza tudtak menni az egyetemre, csak úgy kellett igazítani az órarendjüket, hogy valaki mindig otthon legyen. Nem volt egyszerű, de meg lehetett oldani. Persze ahol lehetett, kérvényezték hogy ne kelljen mindig bejárni. Az utolsó félév meg már könnyű volt.

Anyagilag úgy jött össze a dolog, hogy egyrészt ott volt apukám jövedelme, az egyetemi ösztöndíj, emelt szoctám, gyed, plusz egyéb igénybe vehető támogatásokat mindent megpályáztak. Ha nem is nagy lábon, de meg lehetett belőle élni.

Én is becsúsztam, mivel anyukámra azt mondta az orvos, hogy meddő, ő meg elhitte. De apukám szerint nem volt kérdés, az első pillanattól kezdve egyértelmű volt számára, hogy a gyereket ő csinálta meg, azaz felerészben ő a felelős érte. Végül is nem kellett semmit feladni, annyi hogy egy évvel később lett diplomája. Ez azért nem tragédia.


Szerintem ha most jó a kapcsolatotok, akkor gondoljátok át a lehetőségeiteket és vágjatok bele! Nézzetek utána, milyen támogatások járnak, milyen munkát tudnátok elvégezni. Valószínűleg okosabb lenne, ha a barátnőd most elmenne dolgozni, hogy jogosult legyen gyedre. De nem tudom pontosan az új szabályozást.

Ha később kiderül, hogy mégse működik a kapcsolatotok, akkor ráértek akkor szakítani. De ha mégis egymásnak teremtettek titeket, butaság volna csak azért felrúgni a dolgot, mert lesz egy gyereketek.

2014. jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a levelezőt,ha eltudsz helyezkedni egy olyan cégnél,ahol a szakmádat tanulod akkor rendben lesz a tanulás is szerintem. Ezt az 1-2 évet,meg valahogyan kibírod. Nehéz lesz,nem lesz könnyű de semmi sem könnyű az életben. Anyagilag biztosítottak a dolgok én úgy látom,akkor hajrá. Egyetemet meg próbáld levelezőn,ahogy mondtam vagy halassz amíg nagyobb nem lesz a gyerek. De szerintem mindenképpen a levelezős tagozat a célszerű. milyen szakon vagy?Műszaki?Lehet lenne Győrben is állásod,az kicsit közelebb is van,vagy Ausztria?Nincs Ausztriában olyan egyetem ahova kitudnál menni Erasmussal tanulni vagy DAAD, esetleg Campus Hungary. Ha igen, akkor kapsz ösztöndíjat s pl. Bécsbe még vonattal is betudnál járni. Akkor ösztöndíjjal szinte minden megoldott,mert ugye lesz Sopronban szállásod. Esetleg levelező mellett keress Ausztriában munkát.
2014. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos vagy benne hogy te vagy a gyerek apja? En csinaltatnek egy dns tesztet, tudod vannak cifra dolgok...


Ha mar igy tortent es te vagy az apja kotelesseged gondoskodni rola. Az iskoladat fejezd be nappalin aztan kezdj el munkat keresni. Nem kell egyutt elni a csajjal ha nem akarsz, de a gyereknek szuksege van rad es meglatod hogy o is mennyi mindent tud majd adni neked.

2014. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Fú én nagyon le szoktam szúrni a barátnőmet ha elfelejti bevenni a fogamzásgátlót és néha randomra rá is kérdezek,hogy bevette-e. Pont ezért! Igazából tényleg nagyon korai ez a gyerek abból a szempontból,hogy mindketten tanultok de a sulit mindenképpen fejezd be mert azt a későbbiekben nagyon megbánnád ha nem tennéd. Ha az ő szülei felajánlották az anyagi támogatást akkor addig segítsenek amég nem találsz egy olyan munkát amivel meg tudsz állni a saját lábadon és el tudsz tartani egy családot. Az anyukának is jó lenne valami végzettség. Azt,hogy az anyukával maradsz-e azt nem most kell eldöntened és nem is tudnál ésszerű döntést hozni hiszen mi alapján mondanál akármit is?! Szerintem mondd el a barátnődnek ,hogy nagyon szereted de ha ne adj Isten úgy alakulna ,hogy mégsem tudtok együtt maradni akkor is mellette leszel és segítesz a babás dolgokban! Nem minden változás rossz , minden esély megvan rá ,hogy nagyon boldogok lesztek!
2014. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!