Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baráti társaságon fog múlni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baráti társaságon fog múlni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid és érthető lenni.

Párommal 5 hónapja vagyunk együtt (ő 31, én 24). Nagyon szeretjük egymást, jól kijövünk, egyenlőre nem látok olyasmit ami ellehetetlenítené a kapcsolatunkat az úgynevezett barátain kívül.

Páromnak a nevezett legjobb barátja elég jól iszik és a vele való találkozások kivétel nélkül 10-20 üres sörösüveget hagynak maguk után, amit én annyira nem preferálok. A párom legjobb haverjának van egy nője, aki nő létére szintén elég szépen tud inni. A nevezett csaj régről nekem is jó barátnőm volt, de mára ez elromlott, mert az évek alatt másfelé változtunk és most ott tartok, hogy utálom ezt a csajt. Mikor összeismerkedtem a jelenlegi párommal, akkor az előbb említett csaj próbált engem finoman beoltani, hogy a társaságból bárkit kiszúrhatok magamnak, csak azt a pasit ne, akivel végülis egymásba szerettünk és össze is jöttünk :D Szóval a lényeg, hogy ez a lány tök nyilvánvalóan oda van az én páromért független attól, hogy évek óta kapcsolatban él és azt is tudom, hogy szeret félreke.f.élni. Mivelhogy a páromnak nem kellett ő sose, ezért a csaj kénytelen volt beérni a barát státusszal. De ezt is inkább csak ő erőlteti, a párom szerintem nincs annyira oda azért hogy ők akkora barátok lennének. Inkább a csaj pasija a barát neki. Ez a lány előszeretettel próbál belepofázni a kapcsolatunkba. Pl: Szilvesztert megbeszéltük, hogy ketten töltjük otthon. A csaj meg írt neki smst, hogy "boldog új évet, igazi papucs vagy, tudom hogy szived szerint jöttél volna velünk mulatni, de nem baj majd jövőre, mert addigra úgyis megjön az eszed" nem szóról szóra, de ez volt a lényeg. Kicsit azért elvártam volna, hogy a párom helyre teszi a csajt, hogy pl bocs, de nekem már nem csak a bulizásról meg a piálásról szól az életem, vagy valami... de nem csinált semmit, ebből arra következtetek, hogy vagy azért, mert a szive mélyén egyetért a csajjal, vagy azért mert nagyívbe leszarja és én vagyok a fontos. Mondtam a páromnak, hogy én nem akarom választás elé állítani, de az én életembe nem fér bele olyan társaság akik beleviszik a piálásba, és ráadásul ellenem uszítják, mert nem nézem jó szemmel az ilyesmit. A párom családja (anyukája, nővére) is mellém álltak ebben a témában, ők utálják ezeket a barátait és szerintük még anyagilag is kihasználják a páromat, csak kicsit balek és nem veszi észre. Félek, hogy idővel a kapcsolatunk ezt nagyon meg fogja sínyleni. Nem akarom konkrétan tiltani őt tőlük, de valahogy jó lenne idővel leolvasztani ezeket az embereket a páromról, mielőtt még ők olvasztanak le engem. Sajnos a párom elég befolyásolható. Egy szerencsém van, hogy külföldön élünk, és kb 2 havonta járunk haza Magyarországra 2 hetekre. Viszont valahol az a félelmem, ha otthon élnénk, vagy ha hazamegyünk egyszer, akkor ez a kapcsolat nem lesz életképes amennyiben marad ez a baráti társaság. Mit csináljak, hogy csináljam hogy jó legyen?


2014. jan. 9. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:

1. A mai 30-on felüli pasik nagy része még mindig óvodás gondolkodású és a feje lágya min. 40 év felett kezd beérni, ha beér. Ez az első olyan generáció belőlük sajnos, akik már megúszták azt a pár hónap katonaságot, távol a szülői háztól.

2. az 1.-es pontból következik az, hogy meg kell várni egy komolyabb kapcsolat esetében azt, hogy a másik valamennyire legyen független gondolkodású és így minimálisan befolyásolja őket a környzetük a veled való kapcsolatban/házasságban. Ha ez nincs betartva, akkor sipánkolhatunk mi nők évtizedekig, hogy: jahj a férjemnak fontosabbak a haverok, mint a saját családja, jahj, a férjemet teljesen befolyásolja az anyja, stb. stb.

2014. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1-es

Azért ne nagyon általánosítsunk, mert én is 32 vagyok és már legalább 10 éve benőtt a fejem lágya. Nekem is fontosak voltak a haverok meg a piálás. Sőt csak az létezett, de 22 évesen beláttam, hogy ennek nincs értelme és szépen leráztam a haverokat, akikkel óvodás korom óta barátok voltunk. Nehéz volt, de döntenem kellett. Nem bántam meg.

Én sem voltam katona, mondjuk én azért mert el tudtam intézni, de ennek nincs köze az értelmi fejlődéshez.


Kedves kérdező, az az igazság, hogy Te nem nagyon tudsz mit tenni. Ezt a párodnak kell belátnia. Ha nagyon erőlteted a dolgot a végén szakít veled. A legjobb, ha beveted a női praktikákat és szavak nélkül terelgeted. Ezt Ti jól tudjátok csinálni. :-)

Így magátol fogja otthagyni a barátait.

2014. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont úgy csináld ahogy a 2. írta. Nem kell vele veszekedni, nem kell állandóan ezen lovagolni. Csak szépen finoman csináld. Ez egy hosszú folyamat lesz.
2014. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen érzem én is, hogy nálatok a pont :) köszönöm a válaszokat 2. 3., ezt akartam "hallani" :) meglesz :) Ő már az enyém marad :)
2014. jan. 9. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Az érettség nem korfüggő.

Én is voltam hasonló helyzetben,annyi különbséggel,hogy itt a legjobb fiú barátja sértődött meg,szintén a szilveszter miatt.Mondtam a páromnak,hogy ez milyen dolog a barátja részéről,egyszer belátta,utána mikor nem voltam ott és vele találkozott másképp beszélt.Volt,hogy úgy voltam vele,hogy letojom,és akkor ő mesélt,hogy összevesztek nem is egyszer,akkor sem szóltam bele.Szóval a sors megoldja ha úgy van.

2014. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy visszaolvasok, nyilván akkor én gondolkozok furcsán, mert szerintem semmi baj nincs abban, ha valaki néha összeül a haverokkal sörözni.

Ami nekem zavaró lenne a barát barátnőjének a viselkedése. Ha nagyon belemászik a kapcsolatotokba, őt tényleg egyértelműen le kell állítanotok, mert semmi köze hozzá.

2014. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasonló a férjemmel, csak a csaj nem volt ennyire durván pofátlan:) csak egy kicsit:D


Amúgy szerintem a párodnak kéne beszélnie a csajjal hogy álljon le.


Nálunk az történt, hogy a haveri körrel voltunk , elmentünk a karácsonyi vásárba. Ez volt az alap program. Aztán ők kitalálták hogy elmennek biliárdozni, de én alapból nem éreztem jól magam. Így mondtam a férjemnek, hogy én inkább hazamegyek, és majd jöjjön ha végeztek. De így ő se akart maradni, így eljöttünk.


Aztán pár napra erre: nevezetesen 5 nappal az esküvőnk előtt, a csaj elkezdett fbn írogatni a férjemnek, hogy jaj miért nem törődik már vele, és miért velem foglalkozik:D

Hogy milyen jó volt régen, amikor a férjemnek nem volt barátnője

Hogy milyen jó lett volna ha jártak volna ők ketten, ha járnának....és ilyenek.


A férjem meg közölte vele hogy annak ellenére hogy régebben (előttem) ez a lány tetszett neki, nem érezte úgy, hogy működne az esetleges kapcsolatuk.

Illetve annyit mondott még neki hogy most már késő. És ha 6 év alatt nem jutott eszébe hogy legyen bármi is köztük. (Lehetőség lett volna rá), akkor most már pláne ne reménykedjen.


kb ennyi volt.


Aztán megvolt az esküvőnk. És A haveri kör nálunk szilveszterezett. A csaj tüntetőlegesen a férjemnek adott ajándékot. Ott kicsit csúnyán nézett rá mindenki... és aztán már leállt szerencsére.


Hát ennyi volt a sztori.


A férjednek kéne a csajjal beszélni. Ellenkező esetben én azt gondolnám hogy mégis akar a lánytól valamit.


27/N

2014. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mostanában egyébként a haveri kör másik pasijára próbál rámászni akinek 3 éves kapcsolata van...
2014. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!