Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Na, Ti mit tennétek egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na, Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben, hogyan oldanátok meg? Kicsit hosszas a sztori.

Figyelt kérdés

Van egy több éves kapcsolat, ami valamikor csodálatos volt, majd nem rég jött egy elég mély hullám, amiből úgy tűnt nem is keverednek ki, de valami csoda folytán mégis sikerült, és majdhogynem egy jobbat hoztak létre, mint azelőtt volt. De ahogy az lenni szokott, azért mégse volt már minden a régi, és nem volt ugyanolyan. Volt ami jobb volt, ahogy mondtam, de összességében azért annyira nem. Bár rosszabb se igazán volt.


Mindkét fél azon volt, hogy rendbe hozzák a dolgokat, minden energiájukat ebbe fektették bele. Így érhettek el sikereket.


És most, mikor megoldódni látszódott a probléma, az egyik fél elkezdett beszélgetni egy harmadikkal. Eleinte nem tűnt problémásnak, egyszer találkáztak is, mert már évek óta nem is látták egymást és nem beszéltek. Egy egyszerű baráti találkozó volt, viszont az a harmadik fél(legyen Z) beleszeretett a kapcsolatban lévőbe(legyen Y).


Ezt nem is titkolta. Ezután már nem találkoztak, éppen ezért, hogy ne legyen belőle gond. Viszont beszélgetni beszélgettek továbbra is, és Y is elkezdte megkedvelni Z-t. Nem is kicsit, hihetetlen módon egymásra hangolódtak, nagyon ritka az ilyen mértékű megértés két ember között.


Y viszont inkább úgy döntött, a kapcsolatát akarja menteni, és nem feladni egy több éves együttlétet. Ezért megbeszélte Y Z-vel, hogy inkább ne is beszélgessenek, ne írjanak egymásra, ha majd úgy áll a helyzet, hogy már nincs közös jövő Y és X(Y párja) között, akkor újra nekieshetnek a dolognak. Z pedig kénytelen volt ezt elfogadni és tiszteletben tartani Y kérését.


Y párja,szintén egy rendkívül kivételes és értékes ember,személyiség, köztük egy nem mindennapi kapcsolat épült ki az évek során. Szinte eggyé váltak, annyira közel kerültek már egymáshoz, és nem csak párok, hanem legjobb barátok is egyben. Iszonyatosan szeretik egymást.


Nagyon sokat jelentenek egymásnak, viszont Y-nak még soha senki nem tetszett meg ennyire, mint Z. Sokat gondol rá, és biztos benne, hogy Z is ugyanígy van ezzel, sőt még jobban is. Olyat látott meg benne, amit X-ből mindig is hiányolt(kapcsolatilag). És mindig is egy hasonló kaliberű párra vágyott, mint Z, bár X is olyan, akit nem lehet találni minden sarkon, sőt, egyáltalán. Szóval az is meglehet, hogy Z-ből meg hiányzik pár olyan dolog, ami X-ben van meg.


Mellesleg ha Y most közölné (nem először) X-el, hogy vége, főleg ilyen dolog miatt, ő teljesen kiakadna és borzalmasan maga alá kerülne és végleg megutálná Y-t, és max. pár év múlva mire lecsendesültek a dolgok szólna hozzá. Ezt pedig nem akarja Y. Főleg, hogy tulajdonképpen egy biztosat dobna el a bizonytalanért, ami igazából annyira nem is bizonytalan, csak X-hez képest nézve az.


Viszont ha minden rendben lenne Y és X között, nem jöhetett volna létre ilyen érzés Y részéről, Z felé.


Van így értelme a kapcsolatnak?

Vagy jól tette Y, hogy megszakította a kapcsolatot Z-vel a másik kapcsolat érdekében, és maradjon is ez így és egyszerűen csak felejtsék el egymást? Félő, hogy akkor is Z iránt fog epekedni és X ezt megfogja érezni és emiatt fog tönkremenni.

Esetleg véget kéne vetni ennek a kapcsolatnak X és Y között? És "szerencsét próbálni" Z-vel?


Tanácstalan vagyok. Hatalmas dilemma. Nem lehet csak úgy otthhagyni,eldobni egy ilyen komoly dolgot, egy olyanért, ami lehet, hogy a valóságban nem is működne - bár ezt kétlem.

Mert utána már nem lehet visszatáncolni a X-hez, mert már régebben is játszottak hasonlót, szerencse hogy idáig sikerült kitartani egymás mellett és élvezni egymás társaságát,még mindig. Viszont több lehetőségük nincs.


Y nem akarja elveszíteni X-et, semmiképpen sem. Viszont tisztában van vele, hogy X nagyon nehezen fogadná ezt el, és valószínűleg nem vagy csak nagyon nehezen tudná megbocsájtani Y-nak, ha más miatt hagyja el. De így meg bűntudatot érez a jelenlétében, amiért olyan érzéseket kezdett táplálni más iránt.


Remélem érthető volt, ha van valami kérdés, tegyétek fel. Ezer köszönet, annak aki tud/próbál segíteni.


2014. jan. 9. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem "kicsit" hosszú. 3 sorban...?
2014. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Költőnő? ***** válasza:
pls vmi rövidített verzsönt, mert ezt így képtelenség fél tízkor végigolvasni
2014. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én már voltam egyszer Z egy ilyen szituban. Y ugyanígy vacillált X és köztem, Z közt. Nagy nehezen Z-t választotta, engem. De mindig képben volt X is és ez szépen lassan felörölte a kapcsolatunkat. Soha nem csinálnám újra. Nem éri meg Znek lenni, akármilyen ódákat is zengett rólam is a lány anno. Sosem akarta teljesen megérteni, nekem, Z-nek miért is rossz az, hogy bár már szakított X-el, az még mindig ott loholt a környezetében. Ha valaki szeret valakit, akkor nem teszi ki érzelmi viharoknak.
2014. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
szia, egyszer élünk nem de bár? én mindig is e szeritn éltem te is igy élj ha azt akarod azt ted nézd meg a szerelmünk lapjait ugyan az a történt mint ott(majdnem)
2014. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos én ezt nem tudom rövidebben, mert akkor már nem tudnátok használható választ adni szerintem, mert még így is rövidítve van. Az egész egy mondatban annyi, hogy van egy kapcsolat, ahol felbukkant egy harmadik fél, és akkor most megy a vacilálás, hogy kit válasszon.


És erre mondhatjátok, hogy a másodikat, mert ha igazán szerette volna az elsőt, nem szeretett volna bele a másikba. De ez ennél komplikáltabb, és még nem is szeretett bele, és a történetben le is van írva, hogy eddig olyan lépéseket tett amik a kapcsolat mellett állnak és inkább annak tovább élesztését segíti. Jelenleg megszakította a kapcsolatot a harmadik féllel - viszont sokat gondol rá. Ami lehet hogy idővel elmúlna és csak várni kéne, nagyon nem tudom.


Utolsó, ha esetleg Z mellett döntene Y, és beválna a dolog és minden remek lenne, akkor X nem hiszem hogy jelen lenne. Már csak önmaga miatt se, mert alapból ő nem akarna szóbaállni Y-al.

2014. jan. 9. 21:48
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van, de ez komoly dolog, mert X tényleg egy elképesztő ember, és Y fél, mi van, ha Z nem is annyira húúú, és főleg hogy nem húúú-bb mint X. Akkor örökre bánhatja a döntését és biztosan nehezen heverné ki.
2014. jan. 9. 21:50
 7/11 anonim válasza:
inkább bánd meg amit tettél mintohgy egész életedben sajnáld hogy nem tetted meg és ez a te életed ne az legyen fontos kit bántasz meg hanem hogyte kit akarsz
2014. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezzel is teljesen egyet kell értenem, én is így gondolom, és én is ezt tanácsolnám másnak, viszont benne a helyzetben egészen más. :( Nem ilyen egyszerű.
2014. jan. 9. 22:02
 9/11 anonim válasza:

Ha Y szeretné nagyon X-et, akkor nem tetszett volna meg Z!

Ezt tartsa szem előtt Y.

De ha Y kalandvágyó és úgy gondolja, hogy jövő az jó lehet, akkor vágjon bele Z-vel való kapcsolatába.. Mondja meg X-nek, hogy most élni akar, új doglokat kipróbálni, mivel legyünk őszinték, a kapcsolatok pár évig jók, az ember már csak ilyen, mindig más kell neki...

Ilyenkor jobb a szaktíás, és utána élni, mégha bánat is lesz belőle rendesen... ha gondolod írj privátba, mivel érdekel ez a téma nagyon! :)

2014. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem attol fugg kerdezo, hogyna tokeetes lenne Zvel, akkor X nem zavarna. Nalunk is x 5eve volt egyutt y-al, es akkor toppantam en be. 5 evet y nem akart csak ugy kidobni es x se. Szoval a csaj hatarozatlansaga miatt en mint Z is orldtem, de X is, aki allitasa szerint elfogadta h y mar engem szeret, de mivel kozos albiban laktak, evfolyamtarsak voltak, mikor mar fel eve jartunk, akkor koltozott csak el x az albijukbol.
2014. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!