Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell a 23 éveseket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell a 23 éveseket öregnek titulálni? Amikor ez nem is igaz, mert ez még bőőőven a fiatal korosztályba tartozik.

Figyelt kérdés

Én is 23 vagyok, most fejezem az egyetemet, és ezután egy másikat kezdek majd el. Nem álmom, vágyam egyelőre se a gyerek, se a házasság, és nem mellesleg, nem is tudom magma elképzelni ilyen szerepkörökben. Menyassznonyi ruhában még igen, de terhesen már nem. Nekem tökéletesen megfelel, hogy hétközben suli, hétvénén buli, nyáron meg buli és munka(az összes nyaramat végigdolgozom, és a környezetemben ezt nem sokan mondhatják el magukról), meg hogy ebben a korban már kiöregedett az ember.... hát nem, mert nem 1O évesen kezdtem....


23L



2014. jan. 21. 12:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az én anyum ebben a korban még egyáltalán nem babázott le.... 29 évesen szült engem, és semmu gondja nem származott ebből. Nekem 17-2o eves korom között volt egy pasim, akivel elég gáz volt a dolog, nem jártuk sehova, szinte nem csináltunk semmit, mindig csak együtt..... aztán amikor szakítottunk, nekem kinyílt a világ:) lehet az a 3 év hiányzik az életemből. De amúgy se tűröm az unalmasságot... :) A kérdés nem is arra irányult, h kinek mire van igénye, csak h miért kell lefikázni azt, aki másképp gondolja? Ok, tudom, ilyenek az emberek.. de nahh:D
2014. jan. 21. 14:24
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, kimaradt a lényeg. :D

Szóval ha te (mi) nem tartjuk magunkat öregnek, akkor nem vagyunk azok...

Nekem édesanyám 28 évesen ment férjhez, és 29-en szült, utánam meg sorba még két tesót. Minden szép rendben folyt le, természetesen születtünk.


DE: azt is számításba kéne venni, hogy a fiatalabb egyedek egészségesebb és erősebb utódokat nemzenek, mivel a génállományunk időben folyamatosan változik el, degenerálódik. Tehát minél öregebb vagy a reprodukció pillanatában, annál nagyobb a genetikai hibák előfordulásának az esélye az utódnál. Sőt, a te szervezeted is annál gyengébb. Nem véletlen, hogy anyáink-nagyanyáink már 20-on éves korukban akár több gyereket is neveltek.

2014. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
De a nagyim is 22 volt, amikor szült.. szóval:D Mert ugye mire befejezte a fősulit, azért eltelt néhány év. Ha most szülnék, az lenne nagy hiba, ugyanis semmilyen anyagi hátterem nincs, úgyh a gyerek színvá meg, meg anyumék...... kitolódott minden. De ha nem így lenne, akkor se lennék rá képes még most. Igaz, akkor vagy fiatal, ha annak érzed magad. A barátom szülei már 5o-esek, de minden hétvégén buliznak :)
2014. jan. 21. 14:41
 14/19 anonim ***** válasza:

Na jó, most nem azt akartam mondani, hogy nem szabad később szülni... Csak vállalni kell ami vele jár. Ebbe beletartozik az egészség is, és ahogy mondod, az anyagi, pénzügyi, lelki háttér is. Ezért kell tudatosan kapcsolatot építeni, majd családot alapítani, hogy ne utólag derüljön ki, amikor elmúlik a lila köd, hogy se szeretet, se pénz, se egészség, se semmi...


Feltételezem a te családodban is többet adnak az iskolázottságra mint a pénzügyi jóllétre, ez nálunk is így van. (Anyai nagyszüleim tanítók voltak, apai nagyszüleim is tanítottak, meg nyugdíjpénztáránál, vasútnál dolgoztak - nekik elég volt bőven az érettségi ehhez.) Szóval ha jól neveltek, (gondolom igen), akkor nálad is bekövetkezik az a pillanat, amikor vágyni fogsz arra, hogy elszakadj tőlük és a saját utad járd, és sikerülni is fog.

2014. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Aki ezt mondja, arra gondol, hogy most igaz, hogy úgy érzed neked ez a jó. De később meg majd eszedbe jut hogy jó lenne komoly kapcsolat, házasság, de akkor már késő lesz , mert ahogy idősebb leszel, egyre nehezebben találsz majd párt magadnak.


Én szerencsés voltam mert 24 évesen megtaláltam az igazit és 25 évesen hozzá is mentem. Tehát viszonylag fiatalon. Dolgozunk mindketten,boldogok vagyunk, semmi gondunk nincs a világon.


Viszont 2 barátnőm is csak szenved és kínlódik mert nem jön nekik össze komoly kapcsolat sehogyan sem...28 évesek, egyedül vannak. A legtöbb pasi azt gondolja hogy valami baj van velük, mert ilyen korban nincs férjük, vagy komoly kapcsolatuk....ezért nem mernek velük kezdeni.


Szóval lehet azt gondolod most jó így, csak nehogy később kapj észbe hogy majd 30 évesen egyedül vagy, mert akkor már sokkal nehezebb lesz.


27/N

2014. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Van komoly kapcsolatom. 3 éve együtt vagyunk. De ez nem azt jelenti, h rögtön szülni kell, vagy h be kell gubózni. Én viszont arról hallottam, h vki nem élte ki magát, és ebből voltak gondjai. El lehet ugyan nyomni ideig-óráig, de pl.nekem a szex sokszor frusztráló, mert tudom h előtte csak eggyel voltam, igaz, vele is 3 évig, de a kortársaim már sokan túl vannak 5-6 partneren is.
2014. jan. 21. 22:24
 17/19 anonim ***** válasza:

De ha így érzel, akkor minek hülyítesz valakit 3 évig? Miért nem fekszel le a fél várossal, vagy akivel akarsz, ha neked ez minden vágyad, és utána alakítasz ki komolyat?


Így csak becsapod szegényt..:(

2014. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, h mi az összefüggés aközött, h szeretek bulizni és aközött, h van pasim... dehogy akarok lefeküdni a fél várossal. Csak jó lenne tapasztalatot szerezni, de ez nem egyenlő azzal, h becsapok vkit.
2014. jan. 22. 12:25
 19/19 anonim válasza:

Úristen...23 évesen öreg? Mit szóljak akkor én, 27 évesen? :D

Ráadásul nekem sincs gyerekem és én is idén kezdek el egy egyetemet, mivel eddig nem volt rá lehetőségem. Eddig papír nélkül dolgoztam a szakmámban (informatika) de most úgy döntöttem igenis megcsinálom. Sokat riogattak, h duplán hátránnyal indulok: korom miatt is, és mert nő vok egy hírhedt férfi szakon. Erre mit mondjak? Nem érdekel...

A másik ez a gyerekszülési nyomás. Van barátom akivel együtt vagyok, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, h 2-3 éven belül gyereket vállaljunk. Ő pályakezdő, nem keres annyit még, h megengedjük magunknak azt a pár év kiesést anyagilag. Arról nem is beszélve, h egyáltalán nem érzem magam felkészültnek egy gyerekhez. Mert könnyű azt mondani, h vállaljon mindenki két gyereket, de sajnos az első évek NAGYON nehezek. Főleg olyannak aki nincs rá felkészülve. Szinte egyik napról a másikra kell hozzászokni az állandó etetésekhez, éjszakai kevés alvásokhoz és az állandó gügyögésekhez a gyerekhez.

A másik dolog az előttem hozzászólókhoz szól: 30 éveseket leírni, h milyen nehéz párt találni? :D Ez vicces...a jelenlegi párommal társkeresőn ismerkedtem meg, de randiztam sok 30 éven felülivel is előtte. Azt kell mondanom, h semmi "defektjük" nem volt. Sőt, manapság már 40, 50, 60 évesek is simán mernek maguknak párt keresni.

2014. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!