Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kreál ebből a társadalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kreál ebből a társadalom problémát?

Figyelt kérdés
Van egy "kötelező szabály", miszerint x kapcsolatodnak lennie kell, mire megértél egy valódira. Ezt a szabályt a társadalom erőlteti, mert ez a megszokott, ez az etalon. Én 24 éves vagyok, 15 voltam, amikor összejöttem a jelenlegi barátnőmmel. Szépen lassan folydogált a kapcsolat, és együtt maradtunk. Viszont számtalanszor szembesítenek ezzel a bizonyos "szabállyal", mert ez így nem egészséges, nincs tapasztalatunk a jövőre tekintve kapcsolatok terén, ez így NEM jó. Egyetlen elfogadható érvet sem tudnak példaként megemlíteni, csak visszaböfögik azt, ami SZERINTÜK a normális. Miért baj az, ha idejekorán megismertem a szerelmemet? Humoros, intelligens, szép, minden férfiálmot megtestesítő idomai vannak, tökéletes, ahogy van. És bármilyen hihetetlen, így is eljártam bulizni, így is vannak barátaim, így is van életem. Ugyan hullámvölgyeink voltak, de azt hiszem, ez minden egészséges párkapcsolatban előfordul. Nyáron lesz az esküvőnk, amit a már fent megemlített okok miatt néhányan nehezményeznek. De miért? Nem találhatom meg elsőre az "igazit"? Teljesen logikátlan ez az elmélet, miszerint hagyjam ott azt a lányt, akit mindennél jobban szeretek, csak azért, hogy másokat is megismerjek (akivel lehet 1 hónapos lesz a kapcsolatom)? Dobjak el ilyen mély érzelmeket, mert így "szokás"? Valaki magyarázza el nekem, kéremszépen.
2014. jan. 27. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem ez a mindennapi, a legtöbb esetben sírás a vége


örülj neki, hogy nálatok működik, kb egy kisebb csoda

2014. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én valami másik bolygón élek, de én ilyen szabályról még életembe nem hallottam.
2014. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából itt te kreálsz problémát itt és most. Biztos sokan vannak olyanok, akik az első kapcsolataikban még nem érezték magukat elég érettnek, vagy a kapcsolatot elég jónak, hogy tartós legyen, nyilván ők mondják neked ezeket. Mert így látják. Ettől még valószínűleg nekik abból nem lesz problémájuk, ha te nem így élsz.

Te sem problémázz azon, hogy egyesek ilyen véleményen vannak, az ő dolguk.

2014. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, túl sokat foglalkozol a "mások" véleményével... egy párkapcsolat alapvetően két emberre tartozik, és senki másra. Más persze mondhat valami normális véleményt - amin elgondolkodik az ember, azután vagy elfogadja, vagy nem - meg vészmadárkodhat, okoskodhat, emlegethet mindenféle "normákat", meg amit akar - nem kell meghallani. Különösen az "én csak jót akarok neked" fajta a felejtős...
2014. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Orulj a kapcsolatodnak. Ennyi. A tarsadalom nem kreal ebbol problemat, csak az az altalanos, hogy a 15 eves ember nem marad egyutt a szerelmevel.

En 2 ilyen part ismerek mondjuk.

Az egyik parnal 2 nagy gyerek van, 22 eve egyutt vannak, bar sokat nem tudok roluk, mert elkerultem otthonrol, szoval nem tudom, hogyan elnek.

A masik par szinten 15 eves koruk ota egyutt van, es a pasi nekem irogatott szexualis tartalmu uzeneteket, meg kuldozgetett mindenfele kepeket. Nem hiszem, hogy en voltm az egyetlen, akit ilyenfajta idotoltesre hasznalt.

2014. jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert ritka és szokatlan. Lehet egy kis irígység is közrejátszik.
2014. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Irigység. Nagyon kevesen találják meg az igazit ilyen fiatalon. Igazi szerelemről beszélek, nem fellángolásokról.


Én már idősebb voltam amikor megismertem. 24 éves. A barátnőim elhagytak az esküvő közeledtével. Nem törődtek többet velem és nem hívtak sehová. 25 voltam amikor összeházasodtunk.


Volt aki nekiállt szemétkedni, és a férjemnek pofázni a hülyeségeit, hogy ne vegyen el, mert nem feküdt le még a fél várossal, csak velem...de ő se foglalkozott vele, mert felnőtt ember, nem hülye, van saját személyisége, saját gondolatai, tud saját döntéseket hozni. Szóval a férjem kb leszarta hogy mások mit okoskodnak. Amikor elvett csak 22 éves volt, és azóta is minden a legnagyobb rendben van. Aki meg ezeket mondta, ugrál egyik ágyból a másikba és nem talál senkit aki szeretné. Nem tudom ez mennyivel jobb...


Nem kell mások véleményével foglalkozni. Tudod, olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senkit se érdekel:) Ennyi.

2014. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A helyzet az,hogy a mai világban nagyon ritka az olyan kapcsolat,ami gyerekkortól tart,ráadásul megcsalás nélkül.Régen is előfordult,lásd:Radnóti is félrenézett Fifi néni mellett.Csak akkor az volt az elvárás,hogy az első szembejövővel kötelezd el magadat,vagy a lányok menekültek a szülői háztól.

Ha te tényleg ennyire szereted a barátnődet,nem kell lecserélned.Ha úgy alakul,lehettek nyitott kapcsolatban és szabadon kipróbálhatjátok mással,még egyenesebb is,mint a hagyományos megcsalás.

2015. márc. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!