Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az értelmi intelligencia nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az értelmi intelligencia nem jár együtt az érzelmivel?

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 21:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerncsére nem.
2014. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem. Vannak zsenik, akik eközben pszichopaták.
2014. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 PearlDiver ***** válasza:

Nem bizony, gondolj csak Sheldon Cooperre (létező jelenség).

Nekem pl. az EQ-m 32, az IQ-m meg százzal több :)

Persze ez vicc, mert más a skála, de a lényeg hogy nem feltétlen kell arányban lenniük. Bár én nem tartom magam érzelmileg tuskónak, és mások is ezt mondják.

24F

2014. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

már megint egy szép kifejezés, aminek a jelentésével ködösíteni lehet. nem járnak együtt.

az érzelmi intelligencia empátia, semmi több.

2014. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"az érzelmi intelligencia empátia, semmi több."


A sorok írója sajnos nem tudja miről ír véleményt.

Csernus szerint: "Elmagyaráztam nekik, hogy végül is kétféle intelligenciával rendelkezünk: az egyik a tárgyi tudás, a másik az érzelmi intelligencia. Az egyik segítségével az agyamba táplált információkat tudom tárolni, szintetizálni, felhasználni stb., a másik által pedig a bennem születő pozitív és negatív érzésekkel tudok oldottan, nyugodtan szembesülni, azokért felelősséget vállalni, adott helyzetben kommunikálni róluk."

2014. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 kolosszus22 ***** válasza:
Nem, az IQ-m magasabb az átlagtól, míg az érzelmi intelligenciám alacsonyabb az átlagétól, épp most töltöttem ki egy tesztet a kérdés hatására.
2014. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

csernusról nem tartok sokat.

azt mondja ezzel, hogy az ézelmi intelligencia az, hogy én hogy fejezem ki az érzelmeimet, miután türelmesen bámultam a köldököm. hogy mennyire vagyok én érzelmi én.


egész másképp látom.

az intelligencia reagálás és a kívülről érkező info feldolgozása. aki hagyományos értelemben intelligens, az a külvilág tényeit ügyesen kapcsolja, összegzi, hasonlít, következtet.

aki pedig érzelmileg intelligens, az szintén a kívülről érző impulzusokat, azaz MÁSOK érzéseit tudja értékelni, skálázni, indokolni, azaz el tudja képzelni, hogy

1. ez miért van,

2. és ha ez van, akkor mi van.

nem úgy értem, hogy mindenről elmélet kell. csak megértés. érzelmi megértés.


még egyszer szeretném hangsúlyozni: csernus egyoldalú, szövege számomra érdektelen, tartalmatlan és sznob.

2014. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
16. voltam.
2014. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!