Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megkértem barátnőm kezét, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkértem barátnőm kezét, és ő most májusra akarja az esküvőt, de teljesen le vagyok égve, nincs most erre pénzem. Hogy tudnám valahogy elhalasztani ezt az egészet?

Figyelt kérdés

A barátnőm totálisan rá van kattanva a témára, most valentin napon kértem meg a kezét, és teljesen bepörgött, holnap már menne ruhát foglaltatni egy szalonba (hallottam, amikor telefonon a legjobb barátnőjével megbeszélte, hogy hétfő délután elugranak ruhát foglaltatni májusra), meg egész hétvégén a vendéglistával rágta a fülemet... gyakorlatilag a nyakamra hozná a fél falut, de erre nekem nagyon nincs pénzem. Kis esküvőt szerettem volna, csak a család és a legközelebbi barátok, tudjátok. De a kedves menyasszonyom gyakorlatilag már ott tart, hogy szinte még azt is meghívná, akit kb arcról felismer az utcán...


Nem keresek ennyire jól, és már kicsit bánom is az egészet, tudom, csúnya dolog, de már-már azon agyalok, hogy hogyan tudnám az egészet valahogy szabotálni vagy visszacsinálni, hogy mégse legyen esküvő...


Kinézte az egyik legdrágább cukrászatot a környéken, hogy neki onnan kell torta, mert a mittomén melyik unokatesójának is onnan rendelték, és milyen szép volt, meg finom volt (meg persze iszonyú drága) és ő is olyat akar.


Próbáltam neki óvatosan beadagolni, hogy a május túl közeli időpont (főleg ha ilyen flancolást akar, mert nincs az az isten, hogy addigra összekuporgatom az árát), de hallani se akar másról, mert hogy májusban van az évfordulónk is, és neki ez fontos, hogy az esküvőnk is abban a hónapban legyen! Kértem, hogy akkor halasszuk jövő májusra, de neki az se jó (mert hogy "minek annyit várni?", meg ő nem akar ilyen hosszú jegyességet), és most totál tanácstalan vagyok. :S


Pénzben a szüleim nem tudnak támogatni (édesapám már nem él, édesanyám meg nyugdíjas, abból meg ugyebár nincs túl sok bevétele szegényemnek), a barátnőm szüleitől meg nincs képem erre pénzt kérni, főleg, hogy annyira nem is jó velük a viszonyom...


Adjatok légyszi valami tanácsot, mert lassan túlnő rajtam ez az egész és fogalmam sincs, mit csináljak! :S



2014. febr. 16. 13:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Világosítsd fel, hogy a leánykérés még nem azt jelenti, hogy a legközelebbi szabad időpontban az esküvőt már meg is kell rendezni.
2014. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Egy kicsit most már én is úgy érzem, hogy elhamarkodott volt ez az egész lánykérés... főleg ha belegondolok ebbe a cirkuszba, amit most itthon csinál. Így valóban korainak tűnik. De szeretem, és hát a gyűrűt csak nem kérhetem vissza 2 nap után? :S
2014. febr. 16. 13:17
 13/23 anonim ***** válasza:
Neki ez nagy esemény! Be van most zsongva! Adj neki időt és beszéld meg vele megint. Ha szereted akkor nem akarhatod megbántani.
2014. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nagy hülye vagy, ha egy ilyen nőt képes lennél elvenni.
2014. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ulj le vele egy komoly beszelgetesre.


Ezt szo szerint mondd el igy:


"1.eljegyeztelek, de ez nem azt jelenti, hogy azonnal el akarlak venni. Szoval lazits egy kicsit.

2. En egy meghitt, kis eskuvot szeretnek MAJD, nem flancolni a vilag elott. Ha nagy eskuvot akarsz, neked kell osszegyujteni a penzt ra, de probaljuk meg egyeztetni az igenyeinket.

3. Ezzel a viselkedessel, amit itt muvelsz 2 napja, elerted, hogy elment a kedvem az egesztol, es megdobbentem, hkgy az a szereny, kedves lany, akinek megismertelek, igy kifordult magabol."


Ha ebbol sem ert, akkor fujd le az egeszet.

2014. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Magyarazd el neki, hogy a hazassag nem csupan mulatsag, hanem egy kozos elet. Sok megoldando problema fog felmerulni meg, amit kozosen kell megoldanatok. Meg kell vele ertetni, hogy ez nem csipkerozsika, hanem az elet maga, ami nem tokeletes.


Mondd el neki, hogy mivel szeretned ot felesegul venni, igy logiusan kell gondolkodnia bizonyos helyzetekben, hogy at tudjatok hidalni, meg tudjatok oldani a felmerulo problemakat. Csak igy lehet jo a hazassag, es ha mar itt a legelejen gondok vannak, es nem juttok kozos nevezore, az bizony elgondolkodtato.

2014. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy jelenleg nincs pénz nagy lagzira. Ennyi.

Meg kell értenie. Egyébként ha nem érti meg, akkor sem lesz rá pénz.

2014. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Most van lehetőséged arra, hogy rendberakd a dolgokat. Nyugodtan légy vele erélyes. Ha nem teszed a fejedre nő, és véged lesz :)
2014. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem,hogy hány évesek vagytok?


Ő befejezte már az egyetemet/dolgozik, mit csinál, hogy ennyire nem látja át a te anyagi lehetőségeidet?


Tanács:

Legyél teljesen egyértelmű, hogy tudja nincs erre pénzed, és májusig nem is lesz

2014. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

13:22 74% válaszolónak tökéletesen igaza van!!! szépen megfogalmazta!!!!


Tényleg mondd el neki hogy ezzel a viselkedéssel te visszalépésre kényszerülsz, s ha ezt nem érti meg akkor éretlen, s nem TE miattad akarja az esküvőt, hanem csak mert nő....


mondom ezt nő létemre.

2014. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!