Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mikor van az az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor van az az időpont, amikor azért már "illik" elvenni a lányt feleségül?

Figyelt kérdés

A 7 éve vagyunk együtt a barátnőmmel és 5 éve jegyeztem el. Mostanában egyre inkább "rágja a fülem" az esküvős témákkal, persze nem erőszakosan, de azért elég feltűnő és már kezdem úgy érezni, hogy egyre inkább ég a lábam alatt a talaj. Meg a legjobb haverom is azt mondta, hogy szerinte totál hülyeség az ilyen hosszú jegyesség, mert szerinte ebből a legtöbb esetben kb csak az jön le, hogy a srác vett egy gyűrűt a csajának, hogy az lehiggadjon és elnyugodjon és ne zaklassa folyton az esküvővel a másikat.

(Megjegyzem, haverom tartja is ehhez magát, mert már több, mint 4 éve volt együtt a barátnőjével, amikor végül eljegyezte és 1 éven belül el is vette, szóval ő az a fajta, aki nem ad gyűrűt csak úgy, kizárólag akkor ha komolyan is gondolja).


Mondjuk valahol lehet, hogy neki van igaza, és már rég el kellett volna vennem a barátnőmet, de én még korainak érzem az esküvőt. :S

Ő viszont most már egyre többet piszkál, gondolom főleg azért, mert a legtöbb barátnője is mindig férjhez ment vagy mostanában megy majd férjhez, és nyilván úgy érzi, hogy ő le van maradva vagy valami ilyesmi.


Ti mit gondoltok erről? Van olyan eset, hogy egy idő után azért már illik elvenni a másikat, vagy erre nincsen ilyen időkorlát? Nekem kényelmes így a jegyben járás, de az esküvőt viszont még nem érzem időszerűnek, szerintetek még meddig tartható fenn így ez az állapot?


27/F (bnőm 25/L)



2014. febr. 17. 15:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

5 év jegyesség után én szépen visszaadnám a gyűrűt, ha továbbra sem akarnál elvenni, és elköszönnék, mert aki így hiteget meg gyerekeskedik, annak nem való komoly párkapcsolat...Bár eleve nem várnék öt évig (eljegyzés után!).

Eljegyezni akkor szokták értelmes felnőtt emberek egymást, ha házasságot akarnak kötni a KÖZELJÖVŐBEN, és nem az a legfőbb érvük, hogy kényelmes a jegyben járás. Szánalmas. Féltél, hogy gyűrű nélkül lelép, vagy minek kellett akkor ez az egész?

2014. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért kell elvenni valakit, mert illik, hanem azért, mert szeretnéd és vágysz rá, hogy ő legyen a feleséged.

Ha nem szeretnéd, akkor ne várj még 5 évet azzal, hogy ezt közlöd vele.

2014. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Minek vettél neki gyűrűt? Én csak akkor mondanék igent a barátomnak, ha eltudom képzelni (és szeretném) h akár már másnap hozzámegyek... 5 évig jegyben járni ?? Ez komoly? És csak most kezdi rágni a füled? Én az eljegyzés után már fél évvel kiszeretném tűzni az esküvőnk időpontját...Érdekesen gondolkodsz. Vagy vedd el vagy hagyd ott. Ne rabold az idejét, ő sem lesz már fiatalabb!
2014. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%
nincs ilyen, ha neketek számít, vedd el, de nem hiszek az ilynekben
2014. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Korábban azért nem vettem el, mert azt beszéltük meg, hogy megvárjuk, amíg lediplomázik. Aztán diplomaosztó után azt beszéltük, hogy várunk még egy kicsit, amíg ő is talál munkát, mert úgy azért anyagiakban is könnyebb összehozni egy esküvőt. Aztán végül is most már lassan másfél éve van neki is állandó melója, szereti is csinálni, szóval szerintem azért érzi időszerűnek.


Szeretem, meg szeretném is vele leélni az életemet, de az esküvőhöz szerintem még fiatalok vagyunk... mármint jó, oké, tegyük fel, hogy elveszem. Mi szokott lenni ilyenkor mindig egyből a következő lépés? Hogy kell egy gyerek! Na, de az apasághoz aztán abszolút tuti, hogy még egyáltalán nem értem meg.

2014. febr. 17. 16:20
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező az esetedben ha csak az esküvő miatti para van, ezért kényelmesebb jegyesnek lenni, akkor ideje legyőznöd vagy közöld a barátnőddel is, hogy beszari alak vagy, mert ahogy a többieknél nekem nem az idővel van a problémám hanem a kényelmességeddel.


A mai világban nem könnyű segítség nélkül ha nincs jó munkád egy esküvő árát kipengetni (hacsak nem valami szerény szűk családi köröst tervez az ember) így a hosszú jegyességgel nincs bajom, viszont a hitegetéssel annál inkább. 5 évemet pazaroltam egy pasira, aki már az első évtől azzal ámított, hogyha befejezem az egyetemet elvesz annyira szeret. Közelített a diplomaosztó de még csak összeköltözni se akart, mert neki teljesen kényelmes volt otthon élni anyucival és sopánkodni, hogy sose tudja kipihenni magát, nincs ideje ezért közös programokra és én vagyok a szemét ha nem alszok nála egy héten a lehető legtöbb estét kétlaki életmódot folytatva. Meguntam, szakítottunk. Mostani párommal előre közöltem, hogy nekem már nem jön be a hosszú évekig járunk aztán rájövünk, hogy bocs mégse működik a dolog. Nem vagyok kis tinicsitri már, ha komolyan gondolja 2-3 éven belül tegye meg a szándékot, aztán már felőlem maradhatunk életünk végéig papír nélkül, de a szándék megvan és nem csak barát-barátnő leszünk. De ha csak azért nem akarna a későbbiekben házasodni, mert jajj akkor már ásó, kapa van, akkor szintén olyan mintha csak járogatnánk hiába jegyzett el, tehát szintén szakítóok. Egy bizonyos kor után az ember szeretne családot alapítani és azt nem lehet a járogatunk státuszban.


Lehet érzelemmentesnek tűnik, de ha racionálisan nézi az ember 2-3 5 éves járogatunk emberke és máris ott tartok, hogy nem lesz soha saját gyerekem, mert 35 fölött már nem szeretnék vállalni, zabigyereket pedig szintén nem, se a gyereknek, se nekem nem lenne ideális. Ebben maradok konzervatív. Megfelelő állás, férj és utána jöhet minden egyéb :) Mondjuk lehet azért is gondolkodom így, mert a családban elég sok "szingli" közelít a 40hez nő van, akik olyan 30-35 éves korukig élni akartak, aztán meg már nem találtak rendes férfit. Így ott állnak a világban tökegyedül és elvált már nem kell több gyerek férfiakkal tudnak csak esetleg összejönni.


23 N

2014. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok és egyszerre írtunk, így most nézem mit írtál. Nos tisztázd vele, akkor a félelmed, hogy az apaságra abszolút nem vagy még készen. Gondolkodj el egy reális határidőn és kérd a türelmét. Ha tényleg ő a megfelelő társad megérti és azért már nem fogja a füled rágni ha nem irreális a határidő és be is tartod.
2014. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért rágja a füled, mert te HITEGETTED azzal hogy el fogod venni mert megkérted a kezét.


Aki lánykérésre adja a fejét, az ne úgy gondolkodjon, hogy megkérem aztán bekussol, és majd 10 év múlva talán elveszem....mert ezzel becsapod őt.


Én speciel már rég otthagytalak volna....


Én amondó voltam mindig is, hogy aki 1 éven belül nem kér meg, majd a lánykérést követően 2 éven belül nem vesz el, azzal nekem nincs további beszélni valóm, mert csak hülyít, és erre nekem nincsen szükségem. Nem fogok várni évekig a semmire... és nem maradok egy számomra jövőtlen kapcsolatban.


Soha semmiért nem rágtam senki fülét.


Az első pasi aki megkérte a kezem, 3 hónap után kért meg, és 10 hónapos volt a kapcsolat amikor szétmentünk. (betegesen féltékeny lett a lánykérés után, tiltani akart a barátaimtól meg stb....majd a végén ő megcsalt, és meg is pofozott amikor ott akartam hagyni. Visszaütöttem, mert nem szoktam hagyni magam, aztán otthagytam.) Ekkor voltam 20 éves.


A férjemet 24 évesen ismertem meg és jöttem vele össze. 1 hónap járás után kérte meg a kezem, és másfél év után volt az esküvőnk (ebben az utolsó fél év volt együtt élés)


Ma már majdnem 4 éve vagyunk együtt, és boldogok vagyunk. Nem bántunk meg semmit. Senki nem hülyítette évekig a másikat, nem rágta senki senki fülét:) Ennyi. Én 25 éves voltam az esküvőnkön, a férjem 22.


Egyébként pedig megbeszélés kérdése. Ha megkérted a kezét, beszélni kellett volna róla mikor akartok esküvőt. Nem bele a vakvilágba megkéred, aztán ez úgy lóg a levegőben. Ennek így semmi értelme. És ő sem érezné becsapva magát, hogy csak kifogásokat keresel, hogy ne kelljen elvenni.

2014. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Sem gyerekhez nem értél meg, sem komoly felnőtt párkapcsolathoz....


Mi a fenének maradjon veled? Azért hogy ha 30 lesz , addig még hülyítsd, hitegesd, aztán akkor meg otthagyod egy fiatalabbért?


Nem vagy elkötelezett felé. Kifogások kifogások hátán....ennek így semmi értelme.


Egyébként esküvő után nem mindenki akar veszetten gyereket, ez is kifogás.... mi majdnem 2,5 éve vagyunk házasok, de még nincs gyerekünk, és 30 éves koromig nem is tervezünk. Az még 2 év. Aztán hogy lesz e gyerekünk egyáltalán , az majd kiderül, mert beteg is vagyok.

2014. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
7 év az már majdnem egy évtized, szerintem nem is kell neked ő, különben nem tiltakoznál az esküvő ellen. Nem mondanád 7 év után, hogy korai. Még tovább együtt maradtok, közben nem is vagytok az igaziak egymásnak, az idő meg telik, szóval vagy el kéne venni feleségül, vagy elengedni, ha még akartok majd későbbiekben ilyet, hogy nem feltétlenül egymástól ,de gyerek, meg tényleg nem kéne magadhoz láncolni valakit egy gyűrűvel, mert akkor kereshetne olyat, aki igazán szereti és igazán fontosnak tartja őt. Gyereket azt amúgy nem kell rögtön, majd amikor úgy érzitek, meg hát mi ez hogy "illik" OMG, ilyen nincs, csak ne hitegesd, és ne gátold abban, hogy megtalálja az igazi párját, aki nem csak úgy szórakozásból mondja, hogy el akarja venni, meg vele akarja leélni az életét.
2014. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!