Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amikor túlságosan rám akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor túlságosan rám akar tapadni a barátnőm, az nem beteges egy kicsit? Egy kétéves kapcsolatban mennyi az optimálisan együtt töltött idő mennyisége?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy nagyon-nagyon szeretem a barátnőmet, kereken két éve vagyunk már együtt, de sokszor éreztem már azt, ami most fogalmazódott meg bennem, hogy szinte meg akar fojtani. Ő nagyon kapcsolatfüggő típusú nő, nem is tudná elképzelni magát szingliként, és az együttlétünket is úgy képzelné el, hogy 24 órából 24-et együtt töltsünk, amit nem tudnék elviselni. Nem érzem magamat éretlennek a kapcsolatra, mert igenis szükségem van rá, ő a mindenem, de sokszor például ha valamit egyedül akarok csinálni, lent a garázsban, műhelyben bütykölni, akkor sertepertél körülöttem és sokszor akadályoz a házimunkában is. De például amint megérkezek haza a munkahelyemről (jól tudja, hogy délután negyed 4 körül érek haza), még be se lépek az ajtón, és máris csörög, mert beszélni akar velem, miközben még rajtam van az összes koszos cucc, bakancs, stb. Aztán mondja, hogy 5 perc és itt van. Tehát még zuhanyozni sincs időm, úgy kell kapkodnom, hogy valahogy rendbe tegyem magamat mire ideér. De például van olyan is, hogy egy fárasztó nap után, ledőlök az ágyamra, magam mellé hívom, simogatom és közben csöndben olvasni szeretnék egy könyvet, de nem tehetem, mert vele kell foglalkoznom. Tudom hogy a nők szeretik a törődést, meghogy körül legyenek rajongva, de nap mint nap sok olyan apró pillanat adódik, amit nélküle is el tudnék képzelni. Ne értsétek félre, nem elhajítani akarom őt, mert tényleg vele képzelem el a jövőmet, de sokszor érzem azt, hogy szinte levegőt sem vehetnék nélküle, annyira rám van nőve. Nyáron szereltük apukámmal a kútjukat, mondtam neki, hogy majd este találkozunk, de nem.. neki át kellett jönni apuékhoz, és ott téblábolni közöttünk. Nem zavart komolyabban, csak vannak az életben olyan dolgok, munkák, helyzetek, szituációk, amikor kicsit nélkülözni szeretném őt pár órácskára. Beszélni nem tudok vele erről, mert egyből kiakad, és egyből azt feltételezné rólam, hogy dobni akarom őt.


Szerintetek az én felfogásommal van baj?


2014. febr. 18. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a te felfogásoddal van baj. Természetes, hogy az ember szeretné, ha lenne magán szférája még akkor is, ha párkapcsolatban él.

Meg kell vele értetni, hogy attól még szereted, ha nem töltötök minden percet együtt.

Legyen neki is társasága, hobbija,tanuljon stb.

Ha nem változik, akkor érdemes lenne pszichológushoz fordulni, mert az ilyen túlzott ragaszkodásból később rettenetes féltékenységek alakulhatnak ki, amelyek a kapcsolatot megölik.

Ha már mindent megpróbáltatok és még sincs változás, akkor fájdalom, de véget kell vetni ennek a kapcsolatnak.

Ha írsz priviben, akkor én külön is kérek tanácsot a számodra az orvos/pszichiáter lányomtól/

2014. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi pl 2 éves kapcsolatban 1 éve együtt éltünk és fél éve házasok voltunk.


Nekem furcsa amit írsz...így meg úgy szereted, de közben meg zavar a jelenléte...

Szóval ha már most ilyeneket érzel, akkor mégis hogy gondoltad a közös jövőt? Összeköltözést, házasságot(ha azt akartok....)


Ha összeköltöztök akkor mi lesz? Télen este elküldöd 1 órára ki a hidegbe mert egyedül akarsz lenni vagy mi?

Ha igazán szeretnéd, nem zavarna a jelenléte, hanem inkább hiányozna hogy nincs ott....


pl a férjem is meg én is nyugodtabbak vagyunk, ha a másik ott van a közelünkben.. pl én olvasok, őt meg fél szemmel látom hogy mesét néz a gépen, vagy mindketten nézünk valamit. Ő animét, én sorozatot, és néha megosztjuk az elégedetlenségünket, ha egy szereplő hülyeséget csinál abban amit nézünk, meg ilyenek....:) néha odamegyünk a másikhoz puszit, csókot adunk....


Szerintem nem ragaszkodsz eléggé hozzá, hogy ez komoly kapcsolat legyen idővel. Mert a járogatás az minden csak nem komoly kapcsolat. És ha már most egyedüllétre vágysz, és nem arra hogy ott legyen a közeledben...mi lesz később? Miért csapod be saját magadat és még őt is?

2014. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!