Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Éltél már társfüggőségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éltél már társfüggőségi kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha igen, sikerült a felismerni és helyre hozni a kapcsolatot?


"A társfüggő személy másoktól teszi függővé önértékelését, véleményét, hangulatát vagy tetteit, élete nehézségei miatt másokat okol, ahelyett, hogy felvállalná a felelősséget. Nem érzékeli a határt önmaga és mások között, könnyen befolyásolható, ugyanakkor akaratos és manipulatív, kapcsolataiból hiányzik a kölcsönös szabadság és az önállóság. A társfüggőség következménye és lételeme az emberi játszmák útján történő manipuláció. A társfüggőséghez két ember kell, egy társfüggő kapcsolat kialakulásáért mindkét fél felelős.


A társfüggős viselkedés megakadályozza az egészséges, szabad, egyenrangú és bensőséges emberi kapcsolatok kialakítását. A Weinhold házaspár kutatásai szerint az amerikai társadalom 98%-a társfüggőségben szenved"


Bővebben pl:

[link]

[link]



2014. febr. 20. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én tudatosan kerülöm de a környezetembe van egy ilyen eset. nem is értem, csak nézem, nézem, és nem megy de akkor meg miért erőltetik? akik benne vannak szerintem sehogy nem tudják ezt érzékelni.
2014. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hogyan kerülöd tudatosan?

Egyébként felismerni nagy dolog egy ember életében, és tenni ellene önfejlesztés, önismeret által elég kemény dió, de nem lehetetlen.

2014. febr. 20. 14:43
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

A pszichiáterek azt is betegségnek diagnosztizálják ami tök normális emberi reakció.


Igen tárfüggő pl. az a nő, aki GYES-en van kisgyerekek, és tényleg felborul a lelki harmóniája, ha férjét kirúgják és anyagilag szarba kerülnek (pl. nem tudják fizetni lakásrészletet, autórészletet, csak az élelmiszert, providentes uzsorakölcsön felvételére kényszerülnek).


Hogy legyen egy ilyen nő "szabad", "önálló"...?


36F

2014. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerű. vannak olyan értékek amiket egy egészséges ember vall és be is tart, sőt mi több ezt a leendő partnerétől is megköveteli pl. hogy ne csalja meg stb. a társfüggőségben az a szar, hogy a felek meg sem próbálnak kommunikálni ebből aztán megcsalás lesz de mivel kölcsönösen függnek egymástól nem is lesz következmény, csak folytatódik a halva született dolog. én velem ha ezt megcsinálnák, én az illetőt kivágnám és ennyi. ez tulajdonképpen elég egyszerű dolog csak értékrend kell hozzá.
2014. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Ez nem az értékrenden múlik, és az elvárásokon. Ennél sokkal mélyebb lelki folyamatokról van szó. Nem nevezném betegségnek, inkább egy olyan állapotnak, ami káros a partnerre és saját magunkra nézve. Nem is feltétlenül lesz belőle megcsalás.

Sajnos, az otthonról, tinédzserkorból hozott, főleg negatív élmények miatt alakulnak ezek ki. Az ilyen programok fogva tartják az embert. Ettől még lehet valaki okos, értelmes, kedves, megbízható..stb. Ez az értelmi intelligencia. Viszont az érzelmi intelligencia az ami nem lehet kellőképpen fejlett, és ez okozza a társfüggőség kialakulását.

2014. febr. 20. 14:52
 6/13 A kérdező kommentje:
3#: Szerintem Te másra gondolsz... nem értelek :(
2014. febr. 20. 14:54
 7/13 anonim ***** válasza:
na igen, de ahogy az írva volt egy kapcsolathoz 2 ember kell. én azt nem értem, hogy tud 2 ember is hibázni ugyanabban? azért itt az észnek csak közbe kéne szólni, hogy halllóóó semmi értelme, kihasználnak.
2014. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: Nagyon egyszerűen. Itt egy idézet Csernus Imre fájdalom arcai c könyvéből:


"Néhány hónapja gondolkodtam el azon, hogy beszélgetőtársaim nagy része pontosan

tudja, hogyan lehetne kitörni a saját poklából, hogyan lehetne megváltoztatni az életét, és

mégse teszi meg. Ez valójában a társfüggőség magánya. Van egy erősnek látszó valaki, aki

mellé odacsatlakozik egy gyengének látszó. Valójában azonban egyformák. A gyengének

látszó aztán szívni kezdi az erősnek látszó energiáját. Ilyenkor érdekes folyamatok

indulnak be. Az erősnek látszó lassan elveszti az energiáját, és elbillen, míg a gyengének

látszó megszívja magát. Akkor már ő lesz egyenes. Aki korábban erősnek látszott,

gyengévé válik, elkezdi tehát szívni a másik vérét. Aztán megint fordítva. Nagyon egyszerűen

megfogalmazva ez az emberi játszmák alapja. Két bizonytalan ember között

lejátszódó koreográfia. Akik valójában nem hisznek, nem bíznak önmagukban, ezáltal

nem is tisztelik saját magukat, mégis folyamatosan arra vágyakoznak, hogy a másik, a

többség, a szüleik stb. tiszteljék őket, pedig ez nem jár nekik.

A valódi tiszteletet ezek az emberek soha nem fogják kivívni, ha úgy maradnak, ahogy most vannak. Mindez abból adódik, ha valaki nem meri vállalni a felelősséget egy benne lezajló fontos felismerésért

vagy érzésért, majd azt hangosan kimondani."


Tudod, néha csak nézünk, de nem látunk :( És a saját életünkkel kapcsolatban pedig ez halmozottan igaz tud lenni, mert ott az ego.

2014. febr. 20. 15:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Csernus nagy mester az biztos, mint most is teljesen egyetértek, nem tisztelik saját magukat sem. nem is csoda, hogy mások sem fogják őket tisztelni és már el is indult a körforgás. hála Isten én nem ilyen vagyok, én ha nem érezném jól magam a kapcsolatba tudnék dönteni, mert dönteni tudni kell ahogy tudni kéne leülni nyíltan megvitatni a problémákat. aki erre képtelen az még nem készült fel, az teljesen alkalmatlan erre a posztra. de akkor ne is várjon sokat.
2014. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És mit csinálsz akkor, ha együtt vagy valakivel, nagyon nagy a szerelem..aztán ahogy a szeretet felváltja a lila ködöt még mindig azt látod, hogy Ő a TÁRSad, mert nagyon összepasszoltuk... aztán valahogy kiderül hosszú hónapok, vagy évek után, hogy bakker, itt kemény függőség van, melyről mindketten tehettek, csak nem ismertétek fel időben. Mire felismertétek már annyira megromlik a kapcsolat, hogy szétmentek, és igyekeztek megjavulni, önismeret, stb.. és szeretnétek folytatni, de nehezen megy.
2014. febr. 20. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!