Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetnék "erősebb" lelkileg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetnék "erősebb" lelkileg?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a topikba írtam ki kérdést, mert már a harmadik barátom szakít velem azért, mert nem vagyok elég határozott, céltudatos, utálok veszekedni és minden témát kerülök, amely konfliktussal járhat. Sajnos néha azt is szótlanul tűröm, ha leordítják a fejemet (és mivel ezt tudják/érzik, gyakran meg is történik a dolog). Magyarán rajtam töltik ki a dühüket. Nem tudom megvédeni magam és az álláspontjaimat sem.


Csalódott vagyok, mert emiatt nem szeretnek engem a fiúk. Hogy tudnék rajta változtatni?


2014. febr. 20. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem neked kell változni hanem olyan fiút keresni aki gyengéd veled oda figyel rád és nem bántani akar
2014. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"minden témát kerülök, amely konfliktussal járhat"


te alkalmatlan van ebben a formában a párkapcsolatra ugyanis a közös beszélgetések kikerülhetetlenek.

2014. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne a fiúkat tessék emiatt hibáztatni, mert a barátaim, és ismerőseim is nehezen fogadják el ezt a tulajdonságomat. :) Máskülönben szeretem kimondani a véleményemet, de csak úgy csendesen, határozatlanul. Ha a pasi nem ért velem egyet, rögtön témát váltok.
2014. febr. 20. 15:30
 4/11 anonim ***** válasza:
olyan faszit keress, aki nem ordít, ha ideges, hanem megbeszéli veled a problémát
2014. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ha a pasi nem ért velem egyet, rögtön témát váltok."


És ezzel kit csapsz be valójában? Ez kinek jó? Mondom, hogy így alkalmatlan vagy erre. Ahhoz meg kéne tanulni egyes velejáró dolgokat amik elengedhetetlenek.

2014. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A konfliktus jó dolog.. levezeti a feszültséget, többet tudsz meg a másikról, és utána lehet akkorákat dugni, hogy beleremegjen a ház... :D
2014. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A konfliktuskerülésnek is megvan a maga helye és ideje, de önmagunkat nem szabad feladni. Legyen saját egyéniséged! Az idegesítő, ha az ember csak a másikat másolja folyamatosan, olyan a másiknak mintha egyedül lenne. Nem túl szórakoztató, te meg csak szenvedsz.
2014. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazából az adhatna önbizalmat, ha férfi anyagi támogatása nélkül önállóan is képes lennél gondoskodni önmagadról. Ha már fele annyi jövedelmed van, mint a férfinak akkor is lehet a kapcsolatban önérzeted, és ha csak kicsit is megsértenének tudnál tartani mosolyszünetet, mondjuk, úgy hogy napokra elköltözöl. Ez esetben durvább sértések szóba se jöhetnének.
2014. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Neked kell megtalálnod azt, hogy mi lehet ennek az oka, amiért ilyen vagy. Tedd fel a kérdést, hogy igazából mitől félsz, miért is nem akarsz konfliktusba kerülni? Vagy miért is nem mered hangoztatni a véleményedet? Ha megtalálod az okát szerintem könnyebb változtatni rajta.
2014. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ne változz meg! Én elig látok olyan lányt, aki ne lenne egy undok, "cskazértismegmondomamagamét" házisárkány, bunkó típus. Rossz fiúkkal voltál eddig, mert ezek kihasználják, hogy jó a természeted, próbáld meg kicsit megszűrni, kikkel ismerkedsz. Nekem az álmom lenne egy olyan lány, mint te belsőleg, persze én sem vagyok bunkó, és én is utálok veszekedni, sokkal jobb értelmesen megbeszélni a problémákat. 23/F
2014. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!