Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mivel állíthatnám le a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel állíthatnám le a barátnőmet? Hetek óta nincs más témája, csak az hogy expasik milyen szemetek voltak vele évekkel ezelőtt.

Figyelt kérdés

Sziasztok..


A barátnőmmel kicsivel több mint egy éve vagyunk együtt, viszont amit az elmúlt hetekben tapasztaltam, az meghaladja a tűrőképességemet.


Semmi másról nem lehet vele beszélni vele, amikor együtt vagyunk, csak arról, hogy korábban volt két hapsi az életében, akik csúnyán átverték őt. Egy kapcsolatban szerintem lehet erről is beszélni, de ne ez legyen már a beszédtémánk. Hiába próbálok mást, más valamit szóba hozni, ő mindig visszatér arra, hogy át lett verve. Folyamatosan ezt a két férfit ócsárolja, lehordja, hogy megcsalták, hazudtak neki, és most a napokban is azzal van elfoglalva, hogy betegesen nyomoz utánuk, a Facebook profiljaikat lesi, az ismerősei között bányászik, hogy kivel jöttek össze, kivel ismerkednek, barátkoznak, ja és van valami titkos kis naplója, amit még sohase mutatott meg, de nem is kíváncsiskodtam, hogy mit az, sose néztem még bele. Szóval ez az egész engem nagyon zavar.


Már leültem vele kétszer is beszélni, hogy akkor most mi van? Mi ez az egész, amit 2-3 hete folyamatosan csinál? De ő csak azt hajtogatta, hogy idézem: "ha nem vagy képes végighallgatni és megérteni engem, akkor ne rontsuk egymás társaságában a levegőt", meg "ha ennyire nem bízol bennem, akkor kár időt pazarolnunk egymásra".


De mit kéne megértsek? Meg hogyhogy nem bízok meg benne, ha már egy éve vele vagyok? Pont hogy bízok benne, de amit pár hete csinál a volt hapsijaival, azt nem tudom ép ésszel felfogni. Nem értem mi a baja, mert eddig minden rendben volt. Senkinek nem mertem szólni a baráti körünkben. Ti mit tennétek ilyen esetben, ha a barátnőtök ilyeneket csinálna?


(Ő 23 éves, én 24)


2014. febr. 25. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Hagy ott a p...ába
2014. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tűnik túl épeszűnek. Ne haragudj, hogy ezt írom, de erre nem tudok értelmes választ írni.
2014. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán szólj neki valami olyat, ami kizökkenti.
2014. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mondd azt neki, hogy ha ezt sürgősen nem fejezi be akkor hamarosan újabb expasit szidhat, de az már egyedül az ő hibája lesz nem másé.
2014. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehetetlennek érzem magam. Ha arról lenne szó, hogy egyetlen pasi volt az életében és az után a férfi után nyomozna, akkor kicsit féltékeny lennék szerintem.. de két hapsiról van szó, akikkel már egyáltalán nem tartja a kapcsolatot.
2014. febr. 25. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit megtudott időközben valamelyik exéről, esetleg még nem zárta le a dolgo(ka)t magában. Én nem ismerem a barátnődet ugye, de én biztos megkérdezném a helyedben, hogy szeret-e, illetve ha szeret, akkor miért az exeivel kell foglalkoznia helyetted.
2014. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Moszuke ***** válasza:

ajj..

kell neki valaki akivel kibeszélheti a múltbéli sérelmeket.. az nekem sem tiszta, hogy miért így 1év után jött elő neki.. lehet, hogy most bízik benned annyira, hogy ezeket elmerje neked mondani.


tehát a tanácsom, vagy amit én tennék:

végighallgatod a sok rinyát, hogy így átverték úgy átverték. kiönti a lelkét, megkönnyebbül és kész.

és ha minden oké felhagy ezzel a nyomozással is. azért nyomoz mert még mindig nem tette helyre a múltbéli sérelmeket a fejében.


ez nem a te dolgod lenne, hogy segíts neki, de semmiből nem tart meghallgatni. legalább megismered az érzéseit.. megtudsz róla 1-2 dolgot mi az amivel átverték, amivel vérig sértették stb.. és nem követed el azokat a hibákat.

nem a legjobb az exekről meséket hallgatni ezt viszont neki tudnia kéne........

jó lenne ezt minél tömörebben átbeszélni.. és a legjobb partner ebben NEM TE hanem egy vagy több barátnő, barát lenne alkalmas.

a párunkat nem kéne terhelni az exek témával.


de ha nincs más és elakarod viselni akkor hajrá.

a lényeg, hogy valakivel ki kell beszélnie a dolgokat.. ilyen esetben egy bizonyos típusú embert érdeklik a miértek? mivel érdemelte ki a múltbéli bánásmódot, az átverést?

érdemes lenne meghallgatni őt ÉS odafigyelni mit mond (igen a kettő együtt nehéz)

aztán ha befejezte.. visszakérdezni.. az ő felelősség érzete felől érdeklődj.. az érzései felől..

mit éreztél amikor az exed átba.szott?

szerinted te milyen hibákat követtél el? hadd gondolkozzon, hadd rágódjon hadd beszélje ki.

de mondom.. ezt sajna egy barátnak, vagy barátnőnek kéne.. nem a párjának.. ez így eléggé fos szitu:)

2014. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Képtelenség vele korrekten beszélni. Ha rákérdezek, akkor kicsapja a hisztit, hogy őt nem érti meg senki. De azt se tudom miről van szó. Megnéztem ma délelőtt titokban az expasik profiljait, de azon kívül, hogy már kb. fél éve mindkettő kapcsolatban él, semmi konkrétumot nem találtam, amin kiakadhatott.
2014. febr. 25. 14:50
 9/10 A kérdező kommentje:

#7:


Meghallgatnám, ha elmondaná. De nem mond semmit, csak ezt a két férfit mocskolja. Kicsit meg vagyok lepődve azon, hogy így kinyílt a szeme, mert eddig is néha-néha előfordult, hogy az exekről beszéltünk, röhögcséltünk a múltbéli balszerencséinken, vagy hibáinkon, de nem így ennyire belemélyülve heteken keresztül.


Tegnap írt egy sms-t munkában, hogy délután beszélnünk kell. Arra gondoltam, hogy lezárja vagy ilyesmi, de ugyanúgy elkezdte a szapulást egészen estig, mint ahogy az eddigi napokon tette.


Megértem őt, hogy átverték, meghallgatom, végighallgatom, egy szava nem lehet. De mindennap ugyanaz! Mintha betennék egy magnókazettát és szóról szóra ugyanazt lejátssza.

2014. febr. 25. 14:57
 10/10 Moszuke ***** válasza:

akkor leülteted és megkérdezed. drágám mi az oka annak, hogy mostanában ennyire fel vagy izgulva az exeid szapulására?

rád írt valamelyik? még mindig érzel irántuk valamit? vagy mi az oka ennek, hogy hetek óta szapulod őket?


nem gondolod, hogy ez nekem nem esik jól? hogy te az exeiden még mindig nem léptél túl? hogy a mai napig tartod velük a kapcsolatot, kutatgatsz utánuk?

szeretlek és bízom benned, de örülnék ha eltudnád vágni az exeiddel a kötelékeidet ahogy én is megtettem.

ami megtörtént az megtörtént.

tanulni kell a hibákból amiket elkövettél és ügyelni arra, hogy többször ne forduljon elő.

ebben hajlandó vagyok segíteni neked, beszélgetni veled, de a jövőben nem vagyok kíváncsi a kutatgatásaid eredményére, az exeid szapulására és ha ezen a ponton nem tudsz túljutni akkor nekem ez a kapcsolat kevés lesz.

2014. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!