Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segíthetek ha a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthetek ha a barátnőm depressziós?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek születésétől kezdve van egy olyan idegi betegsége hogy néha rájön a depresszió. Olyankor szólni se lehet hozzá. Mindenért veszekszik. Mivel kollégista csak hétvégén találkozunk így nem lehetek mindig vele amikor rájön ez. Hogy tudnék segíteni ezen, hogy érezze ilyenkor is a veszekedések ellenére hogy én mellette állok mindenben? Kérlek csak értelmes válaszokat.
2014. márc. 4. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kizárólag pszichiáter és pszichológus: terápiával kombinált gyógyszeres kezelés segíthet. Ha beteg és nem megy orvoshoz, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Próbáld rávenni egy jobb pillanatában h menjen el és akarjon meggyógyulni.


Ez nem olyan h rossz kedve van mert elhasalt mikroökonómiából.

2014. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Orvosi segítség tényleg jól jöhet.


Laikusként én azt mondom, hogy ne veszekedj vele, csak szó nélkül öleld át és éreztesd vele, hogy szereted!

2014. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A lány neve: Béke ***** válasza:
Lehetsz te bármilyen segítőkész, ezt magának kell legyőznie. S ha nem megy, akkor szakember! A depresszió nem csak annyi, hogy rossz a kedve, jóval komolyabb dolog. Keressetek pszichológust!
2014. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Moszuke ***** válasza:

ezt elviselni hát huh..


szerintem az ölelés és egyéb nonverbális kedveskedés segíthet ilyenkor a legigazán. az viszont, hogy neked mi segít mindezt hosszú távon elviselni azt már te tudod..

2014. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Íme a legértelmesebb válasz: Te csak ne akarj mindig vele meg mellette lenni a depressziójában, mert le fog húzni, mint a sz*rt. A legtöbbet a barátnődért ÉS MAGADÉRT akkot tudod tenni, ha úgy éled az életedet, ahogy neked abban nyugtod tud maradni, lehetőségektől és körülményektől függően. Nem rosszból, de ha ennyire ki akarod rángatni a kakiból, te is bele fogsz esni. Őszintén, a legtöbbet talán akkor teheted, ha magasról letojod a depresszióját, meg talán őt is. Mindenki cipeli a saját keresztjét. Aki a másikét is, hát...
2014. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az utolsó kettő.... na ezektől a fiúktól kapok frászt. komolyan nem érdekelne titeket, ha a barátnőtök, akit jobb esetben a világon mindennél és mindenkinél jobban szeretne depressziós lenne? nem akarnátok rajta segíteni vagy legalább éreztetni hogy tudja hogy ott vagytok? Ha a legrosszabb pillanatában nem vagytok ott akkor a legjobbat meg sem érdemlitek. milyen emberek vannak??!
2014. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ha fullra depressziós, nem lennék vele nyakra főre, sőt, egy idő után könnyes búcsút vennék. Tudod miért, babám? Mert én is rohadtul hajlamos vagyok a depresszióra is, meg az agresszióra is, meg sokszor vagyok fullosan, de fullosan sz.r társaság. És abszolút nem igénylem, hogy körbeugráljanak. Sőt, tisztában vagyok vele, hogy sok esetben egy teher vagyok. Nehéz eset. És nem vagyok h.lye, hogy elvárjam mástól, hogy ny.lja a s.ggem, vágod? Elintézem magammal és magamban egyedül. Ha meg nem teszem magam túl rajta, és kínlódok évekig, akkor ez van. nem rángatok bele mást, hagyom, hogy élje az életét. Néha elpanaszolom magam, ha spontán kijön épp akkor, és gól. akaszkodni, másokat leterhelni, hasznot és "szeretetet" kicsikarni soha. Vágod? Te, nagy ember.
2014. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Moszuke ***** válasza:

pedig kegyetlenül hangzik, de nekünk van igazunk.

a párom mellett kell lenni ha épp szarban van ez TÉNY.


emellett viszont kell lennie ennél időben sokkal több mennyiségű "normális" korszaknak ahhoz, hogy nekem legyen "erőm" őt kihúzni a szarból amikor szükséges. a párom is emberből van, lehet fent, lehet lent. ez TERMÉSZETES.


az ilyen lépten-nyomon "depis" lányoknál amikor havi 30napból 10nap (tehát az élete egy harmada!!!!) elviselhetetlen és engem húz le és az én vérem szívja ez hosszú távon kikezdi a kapcsolatot. nem szólok egy büdös szót se, mert úgyse használ, mert ő a depis és most ő rá kell figyelni!! de akármennyire is tűröm nem lehet hosszútávon ezt bejátszani. én szuper giga papucs vagyok, 1 évig bírtam kb utána elkezdtem lenyomni a csajt és visszaszívni mindazt amit beletettem.


emberileg képtelenség valakit huzamosabb ideig a felszínen tartani még akkor is ha nagyon akarod...

ezt meg kell érteni.

mi ketten nem azt írtuk, hogy fúúúj, depis a csaj gyorsan el kell hagyni....


hanem, hogy ennek kemény ára van. nagyon durva ára van annak ha az egyik fél sűrűn(!), vagy tartósan(!) a mélyben van.

dehát tessék! éljetek boldogan, tartsátok fent a párotokat a szarból stb.. majd rájöttök 70-80évesen, hogy elkúrtátok

2014. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Moszuke ***** válasza:

@ ma 22:41


a lányok nem így kezelik a stresszt.

mi pasik tényleg szeretünk visszavonulni és magunkban el lenni, nem tehernek lenni mások számára és magunknak kezelni a stresszt, a gondjainkat.

és ilyenkor a legrosszabb amit tehet valaki ha odajön és megkérdezi.. mi a bajod?



a lányok pont ellenkezőleg... ők kibeszélősek. ők nem vonulnak el.

szerintem a depi kezelésük is hasonló lehet mint a stressz kezelésük. valakivel ki kell beszélniük, valakivel meg kell osztani.

erre viszont egy pasi a legtöbb esetben alkalmatlan még ha akarjuk se tudunk jó hallgatóság lenni.


ez a depi dolog meg hát...

vagy igaz vagy nem..

én akkor vagyok depis ha unatkozom és egyedül érzem magam...

de ez nem depi

2014. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyetértek. nekem volt egy párkapcsolatom, ami tökéletesnek bizonyult, csak 'én elrontottam'. közben meg csak nem akartam elfogadni, hogy mi nagyon nem passzolunk össze, és tudat alatt olyan helyzeteket kreáltam, amikkel közvetetten jelezni akartam magamnak, hogy ennek a kapcsolatnak nem lesz jó vége. megbántottam a csajt akaratom ellenére, stb stb. én pedig szándékosan kitartottam a csaj mellett, holott egyre tisztább jelzések jöttek, hogy szakítsak. tudtam, hogy nagy árat fogok fizetni. 2-3 hónapot voltunk együtt, de szörnyű lelkiállapotban voltam. a mellkasom napi 24ben nagyon erősen szorított és szúrt, a pulzusomat egyfolytában erős és gyors volt. a világ kezdett szó szerint nagyon sötét lenni. a kapcsolatot teljesen elvesztettem magammal, mert kitartottam az "igazi" mellett. mivel nem tudtam elviselni már semmit sem, főleg, amit művel az agyam meg a lelkem, vele próbáltam megbeszélni, hogy ez nem szándékos. én őt nagyon szeretem, de viszont ezek zajlanak le bennem (persze az oka az volt, hogy még vele voltam, kaptam sorra a jeleket, én meg mint a dilis, szándékosan mentem el mellettük, csak a vége felé már nem volt hely kerülni). kitartottam mellette, őszinte voltam, és végül az lett a hála, hogy dobtak a fenébe. és 1 évembe telt összeszednem magam. 3 hónap miatt. Te csak nyalogasd a bnőd depis lelkét. senki emberfia nincs, aki többet érne nálam saját magamnak. Ameddig magadat nem szereted, addig akarod ezt mástól kapni meg adni, holott ha magadat nem szereted, a másikat se tudod, meg az se téged. Miután megérted mi az, hogy szeresd magad, akkor meg már nem lesz szükséged senkire. Paradox, de gondolj csak bele. ha meg az a csaj, akiről ez szól, olvassa és magára ismer, neki: :)
2014. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!