Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért fáj az másoknak hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fáj az másoknak hogy a csinos barátnőm mellettem állapodott meg, aki nem egy jó pali? Miért zavar ez mást, főleg a közeli barátokat és a családot?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 25 évesek vagyunk. Neki az én mércém szerint sok barátja volt, 12. Egytől egyik izompacsirta, szolis, diszkós, menő srácok. Nekem 2 barátnőm volt, egyikkel 3, másikkal 5 évig voltam együtt. Nem vagyok túl kelendő a nők köreiben. Nem vagyok ronda sem, csak annyira átlagos, hogy ennél még a csúnyaság is feltünőbb lenne. 3 éve az exem hatására elkezdtem funkcionális edzésekre járni edzővel így testileg a toppon vagyok (85 kilóról lefogytam 75-re, kockás lett a hasam).


Barátnőm azt mondja hogy a pasik akikkel volt, tökéletes sztereótípiák. Rtlklub/valóvilág szinvonalnak szokta mondani. Azért volt velük mert állítása szerint nem volt önbizalma, örült ha valaki felszedte és mások irigyelték utána. Soha nem gondolta hogy egy okosabb pasi mondjuk nem csak ki akarja használni hanem egyenrangú partnerként szereti. A régi pasik meg buták voltak, ott nem volt ez probléma.


Munkahelyen ismerkedtünk meg. Bókoltam neki, kerestem a társaságát, elhívtam ebédelni, míg észre nem vettem hogy elindult benne is valami. Addig az esélytelenek nyugalmával nyomultam nála (Mit veszíthetek? Lepattint? Naés?). Végül a karácsonyi céges bulin összejöttünk. 2 hét után összeköltöztünk, nagyon nagy az összhang. Annak ellenére amiket mondanak róla, nagyon értékes lány, a maga területein nagyon okos.


Viszont a barátnőinek nagyon fáj most hogy velem van együtt. Folyamatosan hallom vissza a baráti körből amiket mondanak rólunk. Ő szerencsére még nem hallotta vissza, előtte azt játsszák hogy "milyen jófej pasi vagyok". Az öccsét is ismerem, egy helyre járunk edzeni. Az edzőteremben is mondják hogy nem szimpatizál velem a hátam mögött és az egész család ellene van hogy egy "nem hozzá méltó" férfit szedett össze.

Tudni kell hogy az anyja családja nagyon gazdag, az apja soha nem dolgozott semmit, a felesége családja tett alá vállalkozásokat hogy ne munkanélküli legyen (előtte az volt, még érettségije sincs). Csupán az alapján választotta hogy "jó pasi". Az is zavarja őket hogy engem nem lehet irányítani, nem lehet megvenni mert saját egzisztenciám van, nem ugrálok ahogy az anyuka fütyül.

Pl. ideköltöztünk hozzám egy nagyon régi gangos házba, az anyuka meg a Prestige Towersben akart nekünk lakást bérelni. De nem engedtem, nekem nincs szükségem erre!


És ezt várják a barátnőmtől is. Mit tudok tenni? Nem akarom hogy gyengítse a kapcsolatunkat ez az egész. Én szeretek mindent magam elérni és úgy érzem neki is ez tetszett meg bennem.


Hogyan tudnék bevágódni, hogy elfogadjanak? Előbb-utóbb szükség lesz rá, egy komoly kapcsolat nem működik a család nélkül.


2014. márc. 5. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
De! Egy komoly kapcsolat működik a család nélkül, de csak akkor, ha nem apuka, anyuka pénze kell a kapcsolathoz! A szülők választhatnak, vagy elfogadnak téged is vagy a lányuk sem fog velük foglalkozni...
2014. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mantis religiosa ***** válasza:
Házasodjatok meg! Utána már anyuka is mehet melegebb égtájakra. Aztán ha lesz néhány unoka is, valamennyi rokon ott fog sorakozni az ajtód előtt, hogy láthassák. Onnantól kezdve Te fogsz diktálni nekik.
2014. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kedveseddel beszéld meg, hogy önálló, független életre vágysz. Előbb utóbb el kell szakadni a családtól bizonyos mértékben, a szülőknek ezt is meg kell érteni.

Problémájuk csak mondvacsinált lehet. Boldogulsz egyedül, és a lányukat is boldoggá teszed. Ha lányról van szó, az udvarló, barát, férj sosem lehet elég jó. :) Az apukák nagy része ilyen.

Bevágódni úgy tudnál, ha azt tennéd, amit Neked mondanak. De ugye azt nem szeretnéd... Magad a közös hobbi találása (horgászás? foci? zene? barkácsolás?) vagy egy nagyon nagyon nagy beszélgetés..


A családi gondok a legbonyolultabbak sajna. Nem könnyű

2014. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért nem árt, ha nyitva tartod a szemed. A fájától sem esik messze az alma.
2014. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne próbálj meg bevágódni.A barátnőddel beszéld meg hogy valószínűleg ha a családjával közös programokban veszel részt akkor látszat udvariasság vagy egyének harca fog történni.Beszéld meg vele hogy a családjával ha vitatkozol vagy burkolt beszólogatások lesznek ezt ne vegye magára és ne képzeljen nagy konfliktust van kialakulóban.Próbáld megértetni vele egyszerű szavakkal hogy te is és a családja pár tagja is erős egyéniség és néha nehezen fér meg ennyi ego egy helyen.Inkább próbáljon meg szórakozni a barátnőd ezeken a szópárbajokon ami előbb utóbb úgyis kialakul erős egyéniségek között.Sokkal jobban fognak elfogadni a családban is ha látják hogy nem nekik akarsz megfelelni hanem a lányuk mellett egy erős akaratú férfi van.Valahogy a barátnőddel tisztázd hogy nem fogod hagyni hogy túlzottan beleszóljanak az életedbe anyósék de a barátnőd kedvéért mindig kész vagy a kompromisszumra.Valahogyan szépen kell és érthetően,egyszerűen előadni a dolgot hogy a jövőben ne higgye azt a barátnőd hogy utálod a családját csak értse hogy van sok dolog amiben azt szeretnéd hogy kizárólag a kettőtök döntése érvényesüljön.
2014. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem irigyellek, teljesen megértem, amiről beszélsz. Nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz könnyű dolgod. Mármint a családdal... Valószínű bármilyen lennél, sosem lennél elég jó. Te magad fogalmaztad meg a kulcsmondatot "nem táncolsz úgy, ahogy ők fütyülnek". Ez épp elég, hogy "ne kedveljenek". Hasonló cipőben járok/jártam én is. Mi ugyan már nem vagyunk együtt a párommal - egyéb okok miatt - de "anyósom" a mai napig nem fogadja el azt, amilyen vagyok. Csak az unoka miatt tartjuk a kapcsolatot, másképp nem hiszem, hogy beszélnénk. Sosem voltam elég jó, sosem úgy jó ahogy én csinálom, mert ő egy "sznob" és olyan mint egy "báróné". Szeretne mindenben ő lenni a "főnök". Ő adná a pénzt (de nekem nem kell!!!!!), viszont akkor minden úgy legyen, ahogy ő elképzelte... szóval ismerem, milyen ember az ilyen.

Én ugyanúgy gondolkodom mint te (csak női változat vagyok :) és büszke vagyok rá, amit egyedül elértem. Sajnos vannak emberek, akik nem tudják értékelni...persze azok akik pont az ellenkezőnk, mert a nagy semmiből lettek tehetősek, egyedül sosem ment volna nekik. A barátnődnek gondolom egy olyan párt kívánnának, akinek nincs egy saját önálló gondolata, önállósága, hanem lehet irányítani mint egy bábut. A talpraesettséged épp ezért bosszantja őket, mert tudják, hogy egy ilyen férfit nem lehet megvenni pénzért... sem :) Amúgy a barátnőd barátnői pedig csak irigyek...mert titkon minden nő ilyen férfiról álmodik. Minden nő, akinek nem üres a feje. Legyél büszke rá, amilyen vagy. Értékes, jóérzésű ember. A családdal nagy "harc" lesz hogy ezt ők valaha értékeljék.. talán sosem fogják elfogadni, hogy a lányuk párja vagy. A legfontosabb, hogy a pároddal tudj mindent megbeszélni. Hiszen vele akarsz élni, nem az szüleivel. Valaki írta "hogy nem esik messze az alma"...stb. Lehet, hogy a barátnőd ugyanúgy kiszakadna abból a körből, ahol és ahogy eddig élt. Hisz téged választott. Valami olyat adsz neki amit eddig soha egyik "villalakó" férfi.Tudom, nem jó érzés rosszban lenni a párunk szüleivel, de ha ők nem tudnak elfogadni, azért aki vagy, akkor ők meg sem érdemlik a társaságodat. Én mindig azzal vigasztaltam magam "inkább gyűlöljenek azért aki vagyok, mint hogy szeressenek azért, aki nem vagyok" Minden jót kívánok Nektek! :)

2014. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!