Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit éreznétek, ha a barátnőtök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit éreznétek, ha a barátnőtök teherbe esne (természetesen tőletek) és abortuszra szeretne menni?

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel terhes lettem,szeretném elvetetni. a párom közel van a 30-hoz,el tudná képzelni az életét apaként,de én még nem érzem felnőttnek magam ehhez a feladathoz (25).

Tudom,hogy nem fog ezért elhagyni,mert rám bízza a döntést,de szerintetek lehet ez akkora törés,hogy az egyébként tökéletesen működő kapcsolatunk rámenjen?



2014. márc. 6. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Jól gondold át, a pap mesélte, hogy egy pár elvetette és azóta bánják a dolgot, nem bírtak továbblépni, ez érzelmileg nagyon megterhelő, én a helyedben megtartanám, a természet meg had tegye a dolgát, az út során megérsz a feladathoz
2014. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem vállalhatnád a babát
2014. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

25 évesen éppen ideális szülni.

De ha te még nem vagy felnőtt nő, aki vállalná az anyaságot, akkor jobb elvetetni.

De ezt tisztázni kellene kettőtök között. Ha ő már szeretne gyereket, akkor komoly törést okozhat neki.

2014. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
mikor elkezd növekedni a pocak eszed ágába se lesz elvetetni a babát én se éreztem magam felnőttnek a babához de már nagyon szeretem de a te döntésed
2014. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nehéz múltam volt,sok terhet cipeltem,és úgy érzem,most kezdek egyátalán eszmélni a világ dolgaira. Néha még a kutyámat is nehéz ellátnom,pedig nem okoz sok problémát. Azon kívül hajlamos vagyok a depresszióra,és nem hiszem,hogy így vállalnom kéne egy gyereket. Nagyon félek,hogy mi lenne,ha megtartanánk,nem merek belevágni,de nem szeretném,ha emiatt eltávolodnánk érzelmileg egymástól.
2014. márc. 6. 16:46
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Okozhatja a kapcsolat végét, de ezt sajnos előre nem lehet tudni. Ti érzitek, mennyire erős kettőtök között a dolog.

Én leülnék vele és beszélgetnék róla, hogy ő hogy élné meg azt, ha te nem tartod meg a babát - hogy mondja el teljes őszinteséggel.

Ha nagyon rosszul, újra elejétől végéig átgondolnám, még talán írnék is listát érvekkel mellette-ellene, ez segítene jobban átlátni talán az egészet.

Mi beszéltünk a párommal erről, mikor nálunk is nagy esély volt a terhességre, aztán arra jutottunk, hogy én még nem lennék kész rá, de ő igen. Az, hogy nincs saját lakásunk, nem törődtem eleget a kutyámmal sem és úgy éreztem, a babával sem tudnék rendesen foglalkozni - ezek voltak az ellenérveim. De úgy voltunk vele, hogy ketten együtt eddig mindent megoldottunk és ott volt bennem az érzés, hogy meg tudnám szeretni. és akkor azt mondtam, hogy ha terhes vagyok, tartsuk meg (szerencsére nem lettem mégsem).

De írtam egy listát, meg gondolkodtam rajta hogy mi legyen.

23/L

2014. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én barátnőm lennél, én nem néznék rád máshogy ezután a döntésed után, elvégre nem nekem kéne kihordanom a babát, hanem neked. Ha te úgy érzed, hogy még nem vagy rá kész, szeretnél pár évet, én azt mondom, inkább vetesd el, és vágjatok bele inkább akkor (megtervezve már) amikor minden klaffol.


31/f

2014. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ideális szülnöd, ha alkalmasnak érzed magad a neveléshez. Ez nem attól függ hány éves vagy.
2014. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha megbeszélné vele, kikérné a véleményem és úgy érezném része vagyok a döntésének, elmondaná az érveit, akkor nem néznék rá másként, de ha kész tények elé állítana rosszul esne nagyon.

De azért beszéljétek át nagyon alaposan, gondold át nagyon alaposan, mert pl. a depresszióra való hajlam és az abortusz nem szokott jó kombó lenne, meg a gyerek nem holnap születne, hanem 7-8 hónap múlva, addig annyi minden változik ám.

Meg mi van, ha 2-3 év múlva már szeretnél babát, akkor meg felesleges elvetetni.

És ha ő egy gyönyörű kerekszemű jó alvó, hasfájásmentes baba? Ugyanilyen már nem lesz még

egyszer :)

Beszéljétek át, mi 22 évesen vállaltuk az elsőt ,egyetem alatt, nagyon nehéz döntés volt, a feleségem sokat sírt, de utólag azt gondolom nagy hiba lett volna. ha csak lehet jó fogadni, amit ad az élet...

De a Ti döntésetek persze.

Három gyönyörű, kerekszemű fiú apukája, akik közül csak a legelső aludta át az éjszakát...

2014. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát, ha depresszióra hajlamosnak érzed magad, akkor elárulom, hogy az abortusz utáni depresszió tízezerszer durvább mint a szülés utáni... Komolyan.

Szerintem lehet, hogy nem rögtön hagyna el, de összetörne benne valami, és előbb-utóbb eljutna oda, hogy nem tudja veled tovább elképzelni az életét :-(


én úgy érzem a soraidból, hogy most meg vagy ijedve, de fel tudnál nőni a feladathoz, még van hozzá 9 hónapod, nem véletlenül ilyen hosszú a várandósság ideje. hidd el, megéri!! és neked ott a szerető háttered.


2 gyerekes, akit az első gyereke mellett megérintett a depresszió szele...

2014. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!