Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlságosan féltékeny lennék?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlságosan féltékeny lennék? Jó ez így?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel lassan egy éve vagyunk együtt, szoktunk járni ugye bulizni haverokkal. Nem igazán ismeri a barátaimat, de amikor egy buliban egy fiúval beszélget, megöl az ideg. Ha én egy lánnyal csinálom ezt, nála is ez van. Én mondtam, meg úgy gondolom hogy kéne hogy beszélgessen egy buliba másokkal is, mivel ez természetes, de nagyon nem bírom, mert féltékeny leszek egyből. Ezt lehet korrigálni vagy kell? Ő sem akar mással, én sem igazán a másik miatt. Nagyon szeretjük egymást. Vagy baj lesz ebből hogy csak egymással? Kéne másokkal is? Csak mikor ránézek és látom hogy mosolyogva beszélgetnek, meg nevetgél... Bár attól hogy egy 2 órás buliból fél órát mással beszélget nem fogok belehalni. De nem tudom.. most mi lenne a jó? Beszélgessünk mindketten másokkal és majd megszokjuk és nem leszünk annyira féltékenyek? vagy most hogy legyen?
2014. márc. 10. 21:35
 1/5 acelsziv ***** válasza:
önbizalom... mindkettőtöknek kevés van.
2014. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hogy érted ezt?
2014. márc. 10. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A féltékenység mindig önbizalomhiányra vezethető vissza. Szerintem természetes emberi viselkedés...félünk attól,hogy a szerelmünket elveszíthetjük és félni, aggódni kezdünk.

Ami fontos....Bízzál a párodban és legyél nyugodt és kiegyensúlyozott és ez a Párodat is megnyugtatja!!!!

2014. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első. A féltékenység a bizalomhiány jele - úgy az önmagadba, mint a másikéba vetett bizalom hiányáé.


Nézd reálisan a dolgot: szeretitek egymást, egymással akartok lenni, tehát így is vagytok. Ha nem így lenne, már mással lennétek, ennyi. Beszélgetni, barátkozni lehet és kell is másokkal is. Lehet együtt is élni társasági életet meg külön is, és egyikkel sincs semmi baj.


Nem gond az sem, ha mosolyog meg nevetgél másokkal. Hol van az megírva, hogy csak és kizárólag a párjával érezheti jól magát az ember? Minden további nélkül lehet (és kell is) jót szórakozni másokkal is. Ettől még nem dől össze a világ, és mindaddig, amíg továbbra is egymással képzelitek el a jövőtöket, féltékenykedni is merő hülyeség.


De nézheted a másik oldalról is: aki el akar menni, az el is fog, ha a fejed tetejére állsz, akkor is, és minél inkább féltékenykedik az ember, csak annál inkább elriasztja a másikat, mert annál kiálhatatlanabbá válik. Akkor már inkább menjen el mielőbb, hogy annál hamarabb kereshess helyette olyasvalakit, aki tényleg komolyan gondolja a dolgot. Tehát már csak ezért is tök fölösleges féltékenykedni.


Egyszerűen legyetek boldogok együtt is és külön is, és _örüljetek_ neki annak, ha másokkal is éppúgy tud boldog és felszabadult lenni a párotok, ahogy veletek is, mivel éppen ez az erős és egészséges, szilárd kapcsolatok egyik legfőbb ismérve. Ha valakin az látszik, hogy görcsösen merev és zárkózott és nem meri jól érezni magát csak azért, hogy ne féltékenykedjen a párja, az inkább csak szánalmat vált ki másokból - míg az előbbi, egészséges szituáció épp ellenkezőleg, elismerést és általános jó érzéseket.

2014. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 acelsziv ***** válasza:

3: egy picit másképp..

Amíg nem bízol magadban, nem bízol másban sem. Ráadásképp beleszólhatnak a korábbi viselt dolgaid is. Előző párodat pl megcsaltad stb...

2014. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!