Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van valamilyen szokása ennek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valamilyen szokása ennek a vallásnak, ami ártalmas lehet rám?

Figyelt kérdés
Egy hónapja összejöttem egy lánnyal és nem rég derült ki, h egy neolog zsido családbol valo és h a családja és ő is elég komolyan veszik a vallásukat. Én keresztény vagyok de eddig ez nem zavarta őket. Arra lennék kiváncsi h van-e vmilyen olyan szokása ennek a vallásnak ami kihatna rám ha én továbbra is a lánnyal maradok? (Nem akarom felvenni a vallást, inkább olyanokra gondolok h van-e kötelező eljegyzés, vallásfelvétel vagy stb.)

2014. márc. 13. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
zsidó lesz a gyereked születéstől. más nincs.
2014. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a szülei kötelezhetnek valamire?
2014. márc. 13. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:

az esküvő az érdekes lehet :D


mivel a gyerek az ő vallásukkal születik (ha fiú lenne nem így volna), ezért nekik mindegy, hogy keresztény vagy. a gyereket nevelheted kereszténynek, automatikusan befogadják maguk közé 30 évesen is.

2014. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De házasságra vagy vallásfelvételre nem kötelezhetnek?
2014. márc. 13. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
nem kötelezhető senki semmire. demokrácia van
2014. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Ha ennyire zsido-fobos vagy kerdezo, akkor en annak a lanynak a helyeben azonnal szakitanek veled.
2014. márc. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A neológok lazák.

Nem fognak körülmetélni, ne aggódj :)

2014. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenesetre vigyázz, nehogy úgy járj, mint az a srác, aki lélexakadva esik be az orvoshoz:

- Doktor úr! Végezze el rajtam a ... a ... kasztrációt!

- De fiatalember! eg van ôrülve?

- Doktor úr! Siessen, nincs idôm!

Annyira erôsködik, h a doki végül elvégzi a mûtétet, majd míg a srác öltözik:

- Legalább árulja el, miért kellett?

- Zsidólányt veszek feleségül és a szülôk ragaszkodtak ehhez.

- Atya Isten! Az nem kasztráció! Az cirkumcizio!

- Na látja doktor úr, ez a helyes kifejezés.


Amúgy csakugyan fóbiásnak tünsz, fura, h a csaj még nem rúgott ki, de ne aggódj, ami késik, nem múlik. Kérdéseid olyanok, mintha egy zsidó azt kérdezé: "igaz-e, hogy minden vasárnapi nagymisén elégetnek egy zsidót?"

Egyébként abból, hogy jársz valakivel, semmi nem következik, legfeljebb, ha valamiért a szülõk úgy látják, hogy bunkó vagy, v ilyesmi, akkor tanácsolják gyermeküknek, hagyjon a francba. Akik szigorúbbak és maradibbak, azok esetleg tiltják ( vegy legalább megpróbálják ). Vallástól függetlenül.


Ha az én lányom lenne ( kizárt, csak fiam van ), azt mondanám: kislányom, vidd el egy Szombatfogadásra és egy Szonbat délelõtti I-tentiszteletre ( nem több, 1-re ), ha azután is ilyen hülyeségeket kérdez, akkor olyan bunkó, hogy legjobb, ha hagyod a francba. :)


Ha esetleg komolyra fordul, tehát össze akartok házasodni, ketten döntitek el, milyen szertartás szerint. A zsidó esküvõrõl annyit, hogy az ma is nagyjából úgy néz ki, mint 2500 évvel ezelõtt ( kb ilyen korú a legrégebbi megtalált un ketuba ( házasságlevél ) ), aminek a szövege akkor is az volt, ami ma.

Ezt a võlegény írja meg és adja át a chupa ( baldaahin ) alatt a menyasszonynak, miután felolvasták héberül és ( nálunk ) magyarul. Ebben a võlegény kötelezi magát, hogy feleségét minden tekintetben kifogástalanul ellátja, mind anyagilag, mind "asszonyi jogát" tekintve. Az anyaiakról kijelenti, hogy akár az utolsó ingét is lehúzhatják róla, ha másképp nem tud megfelelni.

Eljegyzés, gyûrûátadás nincs elõzõleg, az is a chupa alatt.

De mondom, ez csak akkor, ha KÖZÖSEN elhearoztátok a házasságot és, hogy zsidó szertartás szerint.


Más a helyzet a gyerekkel.

Akit zsidó anya zsült, az zsidó, függetlenül attól, hogy fiú vagy lány, házasságban, vagy azon kívül.

Ezt maga az Örökkévaló tekinti így ( a Tóra szerint ).


Ha házasságon kívüli, akkor zsidó vallási szertartás szerint csak olyannal házasodhat, aki szintén. ( Polgári házasságra természetesen a vallási törvények nem vonatkoznak. Az említett szabálynak Izraelen kívül csak vallásos emberek esetében van jelentõsége, viszont vallásos embereknek többnyire nem szokott házasságon kívüli gyereke lenni. Izraelben nincs polgári hazasság, csak vallási, ezért, akik nem akarnak vallásit, külföldre mennek h+azasodni, mert az állam elismeri a megkötött házasságot, bárhol is kötöttték, akár polgári, akár vallási. )

2014. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mhhh látom nagyon szerettek azzal dobálózni, h ,,én a lány helyében szakítanék veled"... tudjátok nem véletlen h még mindig együtt vagyunk és semmi, de semmi rossz indulat vagy fóbia(ilyen hülyeséget feltételezni...) nincs bennem, pusztán szeretném megtudni, h mivel járhat egy ilyen kapcsolat...Én szeretem, ő is szeret és emiatt semmi vitánk vagy nézeteltérésünk nem volt még...Szóval akinek akkora a pofája h csak más nevében tud bármit is mondani, az kérem huzzon el erről a kérdésről a fenébe. És köszönöm annak, aki értelmes választ tudott adni
2014. márc. 15. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!