Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm azzal az indokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm azzal az indokkal szakított velem, hogy nem akartam feleségül venni. Ez kamu indok, vagy tényleg ilyen buta?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 14:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#7


Azért nem hiszem, hogy lehetne így definiálni a "normális kapcsolatot", ahogyan te leírtad. Ha a barátommal nem akarunk gyereket és esküvőt sem feltétlenül, akkor nem normális a kapcsolatunk? Tökéletesen működik, szóval kétlem, hogy így lenne. Amelyik működik, az normális.


Mondjuk ilyen alapon az is az, amit te írsz és ha valakiknek eltérő elképzeléseik vannak, akkor érthető, ha emiatt nem akar a másikkal maradni, bár szerintem akkor is butaság ragaszkodni egy papírhoz puszta hagyományok miatt.


Meg fura is ez az egész, szerzünk egy vadidegen tatát aztán ha ő kimondja, hogy összetartozunk, attól lesz hivatalos, csak mert "Isten színe előtt" történt a dolog? Na ne már. Ha egyszer mégis házasodni akarnék, az tuti nem ilyen egyházi rendezvény lenne - bár olyanom talán nem is lehetne, mert nem vagyok megkeresztelve "hál' Istennek" (haha) -, hanem csak szűk családi körben(max. 10-15 fő) valami "buli" valahol a szabadban ahol nincsenek mások (pl. erdőben), vinnénk ételt, süteményt aztán megházasodnánk a magunk módján. Egy ilyesmit talán el tudok képzelni, de a "hivatalos" változat az túl erőltetett, giccses, leginkább a pénzről és a felhajtásról szól, sokan csak kötelességből vagy hirtelen felindulásból házasodnak, vagy mert addig rinyál a nő a férfinak, hogy neki kell az esküvő amíg az beadja a derekát, stb. Na mindegy, nem tudom egy ilyen rendezvény hogyan lehetne remek emlék...

2014. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

11es, azt hiszem kicsit mások az elképzeléseink...

Eleve ha valaki nem akar életében soha gyereket, az nem normális dolog.

Az embernek biológiai dolog az hogy szaporítani akarja a génállományát, vagyis gyereket akar. Lehet hogy te még nem akarsz, csak majd később indulnak be az ösztöneid.

Aztán meg egy esküvő nem egy buli.

Aztán meg nem csak a katolikus megoldás létezik. Minden vallásnak meg van a maga házassága és annak ceremóniája.

Van ahol így, van ahol úgy, de a lényeg az, hogy a világnak is, és egymásnak is kinyilvánítjátok, hogy fontosabbak vagytok egymásnak, mint az előző kapcsolatok voltak.

Na meg amit lányként írtak 2en az is szempont.

De ahogy leírtam, nem gond, ha te másképp gondolod, a te életed...

2014. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

#13


"Eleve ha valaki nem akar életében soha gyereket, az nem normális dolog."


Miért is...? Nem mindenki az ösztönei rabszolgája, baj is lenne, ha így lenne. Esetleg az állatvilágban nem normális, emberek esetében elég ostoba kijelentés, hogy aki nem akar, mert "nem elég primitív", az nem normális. Fejlődik a világ szerencsére, a mostani helyzet pont ilyen átmeneti állapot, hogy vannak ilyen meg olyan emberek is, de előbb-utóbb eltűnnek ezek a maradi nézetek. Régen az volt a normális, ha volt egy átlagos családban minimum 4-5 gyerek, manapság inkább 1-2-t vállal az átlag, ki tudja mi lesz később?

2014. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit el vagy tévedve abban a dologban, hogy az ember nem az ösztönei rabszolgája.

Mert hogy az...

Csak van akinek az egyik ösztön erősebb, van akinek a másik, és vannak akiknek az mindenük.

A legtöbb emberben még ott van az életben maradás(az is ösztön ) a fajfenntartás(szex) és még millió olyan, ami alap hogy van.

Az embert az állattól nem sok dolog különbözteti meg.

Az egyik talán a gondolkodás, bár azt nem tudom kizárni, hogy gondolkodó állatok is vannak.

Talán az ego az, ami a legemberibb és a kegyetlenség egymással és a világgal szemben.És bizonyos eszmék követése ami talán az egyetlen pozitív dolog.

De azt hiszem ez már egész más téma...

A lényeg, hogy kb olyan értelmetlen a gyermektelen pár, mint a homo pár a természet szempontjából.És ugyebár az az elsődleges szempont... Vagy az ego?

2014. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#15


A természet szempontjából lehet, de mi nem a természet vagyunk, hanem egyének, és egyén szempontjából nem értelmetlen. Bőven van elég pár aki gyereket vállal, elvileg túlnépesedés van a Földön, szóval a természet szempontjából semmi szükség arra, hogy minden egyes pár vállaljon gyereket.

2014. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Itthon épp elnéptelenedés van. Egy kínai vagy amerikai párnál lehet épp nem baj, de Magyar kevés van...

De nekem mindegy, nem az én csajom vagy azt hiszem.

2014. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#17


Hát ja, de ha már a természetet hoztad fel, a természetnek szerintem tök mindegy, ha eltűnik 1-2 nemzet, ha amúgy az emberi faj fennmarad. A kínaiak ideköltöznek a helyünkre, aztán legalább nem lesz náluk tömegnyomor, a természet meg örül, mert minden a helyén van - szóval ilyen értelemben még akár "jó" is lehet, ha pár helyről kihalnak a népek, mert hely szabadul fel.


Ha valaki azért vállalna gyereket, mert kevés a magyar, az meg már egy tudatos döntés lenne, aminek semmi köze az ösztönökhöz.

2014. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!