Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Voltatok más hasonló helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok más hasonló helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az alapszituáció az, hogy van egy barátom, a kapcsolatunk már kicsit ellaposodott, ennek ellenére nagyon kötődöm hozzá. Nemrég találkoztam egy másik pasival, aki hát ahhh, meg uhh...egyszóval teljesen oda vagyok érte (ő tud a barátomról). Viszont ezt a kettős dolgot már nagyon nehezen viselem, arról nem beszélve, hogy nem is túl tisztességes a barátommal szemben. Ezért rendezni kéne a helyzetet, de senkinek sem akarok fájdalmat okozni. Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki volt már ilyen szituációban, hogyan döntött, és mi lett a végkifejlet? A biztos, régi kapcsolatot, vagy az új, izgalmasat választottátok? (Tehát nem tanácsot kérek, mert azt hiszem, már döntöttem, csak érdekel, hogy mások hogyan cselekedtek, vagy cselekednének ilyen helyzetben). Ha nem nagy gond, írjátok oda a korotokat és a nemeteket is, légyszi!
2009. dec. 20. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen volt ilyen helyzet. De én már fontolgattam a szakítást a régivel, mikor megismerkedtem az új pasival. Egy héttel az új felbukkanása után leültem a régivel és megmondtam hogy nagyon sajnálom, de én már nem tudom folytatni. Elfogadta. Utána barátok lettünk. Gyanítom ő sem volt oda értem annyira, úgyhogy nagyon jó döntés volt. Az új pasival sem tartott sokáig, mert kiderültek róla dolgok :) De a szakítást nem bántam meg.

31/N

2009. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A párom ugyanezt csinálta egy hete.

Az új izgalmat választotta :(

2009. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok

28/L

2009. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy még akkor megismerkedtem egy sráccal(mondjuk Ákos), amikor összejöttem az akkori párommal(legyen Péter). Ákossal barátok voltunk, tehát nem volt köztünk semmi. Jókat lelkiztünk, de kb ennyi. Igazából őt a neten ismertem meg, szóval mégcsak nem is találkoztunk. Mikor összejöttem Péterrel, elmaradoztak a beszélgetések. Fél év múlva mélypontra kerültem Péterrel, és kb akkortájt került elő Ákos, elmeséltük nagyvonalakban kivel mi történt, és megbeszéltünk egy találkozót. A randi elején már tisztában voltam, hogy nekem ez a pasi nagyon tetszik, ő meg már az első találkozónk után bejelentette (mert mielőtt megismertem Pétert, még decemberben találkoztunk párszor)tetszem neki.

Nos, Péterrel mélypont, Ákos aranyosnak tűnt, kért újabb randit, amit elfogadtam, de kikötöttem, csak azután találkozhatunk újra, ha már szakítottam Péterrel. Egy hét múlva szakítottunk. Nem lett volna lelkiismeretem megcsalni, még egy csók sem fért bele. Így volt fair. Aztán elkezdtem randizgatni Ákossal, de beláttuk, jó barátok lehetünk, egy pár viszont sosem. Egyébként fél év múlva összejöttem újra Péterrel, azóta együtt vagyunk, és együtt is élünk, tervezzük a jövőnket. Szóval, nekem ezekszerint kellett fél év, mire rájöttem, mégis őt szeretem.

Elég brazilosra sikerült a történet, node a konklúzió:

Mielőtt bármit is tennél az új sráccal, próbáld meg rendezni a kapcsolatodat. Vagy beszéljétek meg, miért lapos, vagy egyszerűen szakíts vele. Azt mindenképp vedd számításba, ha szakítasz, és később újra összejönnél vele, mert rájöttél szereted, nos hát... Nekem kva nagy szerencsém volt, hogy újra összejöttünk. De ennek az esélye általában vajmi kevés.

20/L

2009. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! :)

Elsőnek: Nálunk az a baj, illetve nem baj, csak nekem ezért is nehéz, mert a barátom még nagyon szeret, és tudom, hogy ha szakítok vele, iszonyatosan fog szenvedni. Ha tudnám, hogy hogy kerülhetném ezt el....

Másodiknak: Sajnálom :( (Sajnos most ennél megnyugtatóbbat nem tudok írni).

Harmadiknak: Valóban kicsit "brazilos" sztori :D Mielőtt elfelejtem, sok boldogságot a továbbiakhoz! :)

Egyébként már vagy két hete állandóan mérlegelek, pro és kontra érveket sorakoztatok fel (többek között az is eszembe jutott, amit a harmadik válaszoló írt, hogy mi lesz, ha mégis rájövök, hogy még mindig szeretem). Hát... kezdek elbizonytalanodni.

Köszönöm a válaszaitokat! :)

2009. dec. 20. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy volt. Úgy egy hónapja történt >.<

A helyzet az volt, hogy az előző kapcsolatomban már amugy is szünet volt amit nem én találtam ki, és rájöttem közben, hogy már nem is szeretem, de nem tudtam elküldeni, mert hogy a megszokás, meg a biztosnág érzés stb. Aztán jött az új szerelem....nagyon hamar oda lettem érte (L) Én is sokat gondolkozam, de arra jutottam, hogy akár mennyi ideig leszek az újjal, a régi mellett csak szenvednék. Ezért megmondtam neki, hogy nem szeretem és már nem megy. Nem igazán fogadta el, írt levelet meg minden, de mit tehetnék? Nem számoltam be neki az újról, talán könnyebben túlteszi így magát rajtam. Amúgy az újal nemsokára 1 hónapos boldog szerelmesek leszünk ^^ (L)Egyáltalán nem bántam meg semmit, csak kicsit sajnálom az előzőt, hogy ennyire nem képes elengedni :S

2009. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!