Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az normális, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az normális, hogy 3 év után is még mindig találok dolgokat a barátom lakásán, ami az exé volt?

Figyelt kérdés

Már több, mint 3 éve szakítottak, túl van rajta, de mégis, azóta is találok cuccokat...Szinte már betegesen keresem, hogy mind kidobhassam. Úgy érzem kezdek becsavarodni. Ha meglátok pl. csak egy kézírást, amiről úgy gondolom az övé lehetett, már az egész napom elromlott miatta...

Normális az, ha egy felnőtt férfi a jelenlegi barátnőjével selejtezi ki az ex csaja cuccait? Minél több dolgot találok,annál nagyobb szakadék kezd köztünk kialakulni és úgy érzem ilyenkor, kezdek elhidegülni.

Hozzáteszem, nekem ő az első, csak hogy értsétek a kiakadásom, szóval nincs semmi tapasztalatom. Csak azt tudom, hogy nagyon nagyon fáj.

Ha tudta, hogy odaköltözöm miért nem takarított ki jobban? Néha annak tudom be, hogy "csak" férfi és nem törődik ilyen "apróságokkal". De ez engem akkor sem vigasztal. Szóval ez már megint a túlérzékenységem miatt lehet? Alaptalan?


2014. ápr. 23. 23:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De csak néhány hónapja költöztem oda, azóta tart ez az egész. Az a furcsa, hogy előtte nem volt ilyen probléma. Mármint hogy az exéről faggattam volna. Már nagyon beleástam magam ebbe a múltas dologba, nincs visszaút sajnos. A kíváncsiságom egyszer a sírba visz.
2014. ápr. 23. 23:33
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Normális az, ha egy felnőtt férfi a jelenlegi barátnőjével selejtezi ki az ex csaja cuccait? " Ennél rosszabb megközelítést álmodni sem lehetne. Mert ha a köz szerint nem normális, akkor nem kéred meg és nem csináljátok? Ha meg normálisként van aposztrofálva, akkor megköveteled rajta? Most akkor kifelé éltek vagy egymásnak? Átérzem, hogy rossz 1-1 ilyennel szembesülni, de ennek nem szabad széttúrnia egy kapcsolatot. Baromi mély és tartalmas kapcsolat lehet, ha erről sem váltottatok még egy deka szót sem. De úgy 10-ból 8-nak ez itt a baja, hogy NINCS KOMMUNIKÁCIÓ. És akkor mi mondjuk, hogy legyen már kommunikáció. Kész.

Miért nem takarított ki jobban: mert nem körülötted forog a világ, azért. Nem magadban kell, meg a világ, idegenek felé méltatlankodni, hanem megkérni, hogy szortírozzatok, ha neked ez ekkora problémát jelent. Aztán mond rá valamit. Az is opció, hogy nem hajlandó rá, az is, hogy készséges. Mindkettővel szembe kell tudnod nézni. Ha esetleg eddig abban a hitben éltél volna, hogy a párkapcsolat így folyamatában egy egyszerű, zökkenőmentes és lelkinyugalommal vastagon bélelt dolog, hát akkor ezennel digitális dísztáviratban, fanfáros zenei aláfestéssel értesítelek, hogy.......... NEMAZ!

2014. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
De hangsúlyozom: kommunikáció nélkül egy párkapcsolatban sem fogod sokra vinni. Most is: honnan tudod, hogy tesz-e az érzéseidre e téren vagy netalántán eszébe sem jut, hogy ez neked ekkora gond vagy hogy gond egyáltalán? Arról sem tud, ugye, hogy megtaláltál egy ilyet is. Mert ha mondjuk azzal állnál elénk, hogy megemlítetted neki 1x vagy többször és ezt és ezt mondta, segítsünk megfejteni a szavait, nem értetted pontosan (bár ezt is egymás közt illene tudni elintézni) vagy feloldani a szituációt, ki volt már ilyenben, az megint más. De ez egy magadban való őrlődés, teljesen feleslegesen. Ha ő a társad, akkor elvileg nem kérdés, hogy egy ilyen volumenű dilemmát megosztasz vele. Valamiért nálad mégis az.
2014. ápr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: A kommunikációval semmi probléma, ezt az egyet biztosan állíthatom. A probléma ahogy most is és a legtöbb esetben is, a hozzáállásom. Csak meg akartam róla győződni a mások által kapott visszajelzésekből. Nehezen tudom elengedni a múltat, de eddig úgy gondoltam, hogy ez csak a sajátomra vonatkozik. Én az a mindenen fennakadós fajta voltam/vagyok, aki nagyon nehezen tud túllépni a dolgokon.

Én lennék a legboldogabb, ha olyan könnyedén venném a dolgokat, ahogy itt a legtöbb hozzászóló.

2014. ápr. 23. 23:58
 15/18 anonim ***** válasza:

És mi lesz, ha majd egyszer a hisztid miatt kidobsz valamit amit ő meg akart tartani, mert egy kedves emlék a számára?

Felejtsd el az ilyen hülyeségeket! Minél többet rágódsz a múlton, annál kevesebb időd lesz a jelenre és a jövőre.

2014. ápr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát kajak kihajítanálak a lakásomból, ha te elkezdenéd szanálni a személyes holmijaimat! Hogy járulsz te ahhoz, hogy a barátod dolgait csakúgy kihajigáld? Eszednél vagy? Teljesen mindegy, hogy az exbarátnőhöz köthető-e egy-két tárgy, majd ha a barátod úgy látja, meg fog szabadulni tőle, vagy ha nem, akkor nem, de ne te akarj már hárpiáskodni fölötte! Úristen! 28/F
2014. ápr. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 PearlDiver ***** válasza:

Igen, szerintem túlérzékenység, és alaptalan.

Ha valóban működik a kommunikáció köztetek, hogy lehet hogy elhidegültök egymástól pár régi cucc miatt? Azt gondolnám, nektek a jelen a fontos.

Igen, "csak" férfi és kettészarja hogy mi lesz azokkal a holmikkal. Inkább együtt kéne nevetni ezeken a dolgokon, és szépen kitalálni hogy melyikkel mi legyen.

Próbálj lazítani, mert így az agyára fogsz menni, ha valamilyen igényed merül fel, azt kezeld nyugodtan, úgy adj neki hangot hogy ne menjen a béke rovására.

Nem azért nem dobta ki ezeket, mert téged akar bántani, hanem mert lusta, vagy eszébe sem jutott. Ne bántsd ezért, hanem beszéld meg vele, hogy te szeretnél ettől meg attól megszabadulni.

2014. ápr. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legdurvább élményem ezzel kapcsolatban az volt, hogy összejöttem egy sráccal, már együtt voltunk egy ideje, szinte együtt éltünk, éjszakások voltunk mind a ketten, és épp szabadnapom volt, így ott voltunk nála, mivel ő taxis, így mondta, hogy kimegy kicsit dolgozni...én meg mivel nem voltam álmos, és igazi elhanyagolt legény lakásban élt, kérdeztem tőle, hogy nem gond e ha takarítok, mosok egy kicsit? Mire ő, körbepuszilt és előre megköszönte a figyelmességet. Mikor a mosáshoz válogattam a ruhákat, találtam egy bordó csipke tangát...hát kidobtam...mikor hazajött, gondoltam viccesen megjegyzem, hogy találtam egy tangát és mivel gondoltam nem ő hordja, így megváltam tőle...erre teljesen kiakadt, kiszedte a kukából és az alsógatyái közé tette...mondván, hogy ez egy fontos emlék...hát gondolhatod, kinek volt kedve ezután a lakását takarítani, meg jópofát vágni...ment a levesbe...most már őrizgetheti a volt nője bugyogóját...ameddig a te párod nem ilyen hülye módon reagál, nincs okod parázni, meg rágörcsölni! :)
2014. ápr. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!