Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sok év házasság után mindenkép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok év házasság után mindenképpen törvényszerű, hogy mindenki nyit a szexben mások felé nyíltan/titokban, közösen/egyenként?

Figyelt kérdés
Férjemmel 20 éve vagyunk házasok. Ő mindig is nyitottabb, barátkozósabb ember volt. Mostanában arra felé próbál lökdösni engem, hogy mivel ennyi év után a párok titokban meg szokták csalni egymást, de ő ezt nem szeretné (mert ő engem szeret, én vagyok az esete...), szexeljünk közösen másokkal. Tényleg ennyire elterjedt ebben a korosztályban a félrelépés, másokkal való szexelés, csak én vagyok ennyire maradi (nekem ő volt az első, és nem érzem azt, hogy ezzel lemaradtam valamiről, nincs erre késztetésem).
2014. ápr. 28. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen ez egyre elterjedtebb dolog "sajnos vagy egyeseknek nem sajnos" kevés ember bírja sokáig a monogámiát, hiába szereti a másikat nagyon vágyik az újra, ismeretlenre, színesítésre és izgalomra. Persze a párcserét azt kevesen csinálják, mert lelkileg nehéz mindkét félnek feldolgozni, sokan úgy gondolják sokkal tisztességesebb hazudni, ami nem fáj a másiknak. De ha megkérdezte és nem mész bele, akkor is szerintem fog szeretőt keresni...
2014. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a férfiak részéről igencsak ez a helyzet. Nyilván van kivétel, de nagyon kevés... A pasik már csak így vannak programozva! Amúgy én el nem tudnám képzelni, hogy egész hátralevő életemben csak egyetlen nővel szexeljek, amikor annyi csinos és jó nő szaladgál mindenfelé. Ez túl nagy büntetés lenne számomra...
2014. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon igen, plane ha kedves, csinos az asszony:(
2014. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a szüleim 22 éve házasok, előtte kb 9 évig jártak, elsők voltak egymásnak és soha nem volt ilyen gondjuk (remélem, soha nem is lesz). boldogok, nem görcsösek ilyen téren ;)

szóval, nem törvényszerű. szerintem próbáld megbeszélni a férjeddel, hogy mi lehet az, ami benne kiváltja ezt a vágyat. A másik nő iránti kíváncsiság, vagy a többes szex? vagy van-e esetleg olyan titkos vágya, amit nem mondott el neked? lehet, hogy pár "extrémebb" figurát próbálna ki, csak nem merte, vagy nem akarta mondani. Lehet, hogy pár újítás, pár különleges elem megoldaná a problémát. Én magam 20 vagyok, 2 éve van párom, mi is az elsők voltunk egymásnak. Nyilván fogalmam sincs a sokéves házasságról, de jelenleg nem tudnám elképzelni, hogy bárki mással lefeküdjek életem során bármikor és ezzel a párom is így van. Szerintem azért nagy átlagban az emberek így gondolkoznak, főleg a már házasságban élők. Ezért azt tanácsolom, hogy ne hagyd magad könnyen, próbálj beszélni vele, szerintem ez nem maradiság, hanem alapvető hozzáállás kérdése. Én abban hiszek, hogy mindegyikünknek egy igazi adatik, testileg-lelkileg. Ha már egyszer egymás mellett döntöttetek, igyekezzetek ezt meg is tartani. Remélem, hogy sikerrel jársz ;)

2014. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Az ember alapvetően poligám, a tévhittel ellentétben a nők is.

Ennek evolúciós okai vannak. változó korokban, és társadalmakban a többnejűség elfogadott dolog volt, de közismert, hogy a római feleségek is tarottak intim célokra rabszolgákat. A kérdés nem az, hogy melyik a helyes, és melyik a nem helyes. Az ilyen "örök igazságok" sokszor 100 évet sem birtak ki. Nincsenek köbe vésett szabályok. Olyan szabályok vannak amit TI EGYÜTT lefektettek magatok számára.

A férfi inkább poligám, komplett blődség azt hinni, hogy pár millió év evolúcióát majd jól felülirja egy 10eves norma rendszer, ami ráadásul állandóan változik :)

Tartja magát a társadalmi konvenciókhoz, miközeben a biológiai lény azért kiabál rendesen. Ez nyilvánvalóan az egyén számára lemondás, elfolytás, frusztráció. (még ha nem is kóros szempontból, vagy eredménnyel)

Ezért nektek nem tőlem, vagy mástól kell választ várni, hogy mennyire normális, elofadható, stb... vagy sem. Közöm nincsen a nemi életetekhez, beleszólásom pláne nincsen, ezért azt mondani, hogy X a normális, és Y a nem, nettó baromság.

TI döntsétek el, hogy merre tovább. Akár kizártok másokat belőle, akár swinger klubba jártok, édesmindegy, mindegyik normális, ha ezt ti annak tartjátok. És kész. :)

Viszont jeleznék egy csapdát. Lehet, hogy kéesm egállni a nemleges válaszod esetén a késztetését, de lehet, hogy megtörik. (akár sosem tudod meg) Ha igy lenne, próbáljátok

megoldani/elfogadni/feldolgozni/átgondolni/stb... ne reflexből dobjatok ki 20-30 év házasságot azért mert mások azt nevelték beléd, hogy neked ilyenkor "kötelező" kikérni magadnak, és csipőből felboritani mindent.

(egyébként meglepő, hogy párok ha nem reflexből boritják az asztalt mennyire összekovácsolódnak egy egy "baleset" után.)

2014. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon vicces párod van,legalizálni szeretné a félrelépést.Nekem sértené az önérzetem és emellett egy csomó nemi betegséget is át tudna vinni rád.Ki tudja,hogy azoknak a nőcskéknek mijük van és mijük nincs.

Én nagyon sok férfitól azt hallottam,hogy az a férfi aki igazán szeret,nem tudja elképzelni,hogy a barátnőjéhez vagy feleségéhez akár valaki is csak egy újjal hozzáérjen.

A férjednek jó vagy háziasszonyként,van aki mos,főz,takarit,vasal rá.Egyedül ezekkel nem boldogulna.

2014. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem törvényszerű!

Az, hogy egy idő után minden kapcsolat ellaposodik és vágynak az emberek (nők-férfiak egyaránt) arra, hogy újra olyan dolgokat éljenek át, mint az elején, amikor is még ott van a szenvedély, az izgalom, a vágy, a csábítás, stb. arra igen is sokan vágynak. Mert nagyon sok kapcsolatból, ha nem az összesből bizony ez jó néhány év után hiányzik.

De egy normális ember, aki szereti a másikat, tiszteli, az nem fog félrelépni és azt sem fogja felajánlani, hogy bárki részéről is vegyenek be valakit egy hármas felállásba. Mert tisztelik annyira a párjukat, hogy ezt nem teszik meg, hanem próbálnak saját maguk rendet teremteni a kapcsolatukban, több időt kettesben tölteni, újra felszítani a vágyakat.

Szóval én nem mondanám, hogy az emberek nem lennének képesek egyvalakivel leélni az életüket, de tény, hogy jó néhány év után újra vágynak arra az emberek, ami egy kapcsolat elején van. És ezt már egy több éves kapcsolatban nem kaphatják meg. És van aki enged ennek, van, aki meg nem.

2014. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!