Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 16 éves lány és 29 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves lány és 29 éves férfi; lehet adni egy esélyt egy ismerkedésnek ekkora korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

A férfi 29 éves, vicces, sportos, fiatalos, sokat lehet vele hülyülni, az elmondásai szerint a korábbi baklövései, zsákutcái, kapcsolatai, várakozásai miatt tíz évvel érzi fiatalabbnak magát a koránál. Van jól fizető munkája, középfokú végzettségei, saját autója, de a szülőkkel lakik otthon egy nagy családi házban.


A lány 16 éves, gimnazista, már ilyen fiatalon céltudatosan készül az érettségire, majd a továbbtanulásra. Komoly, érett gondolkodású, de nagyon szeret ökörködni és a fentebb említett férfival teljesen egymásra hangolódtak. 16 évesen sokkal érettebb a társainál, és sokkal nőiesebb is, szóval úgy 20-21 évesnek néz ki. Nincs munkája, a szüleivel él egy háromszobás panellakásban.


Két hónapja ismerkedtek meg egy közös ismerős közreműködésével egy baráti társaságban. Az ismerkedésünkről senki nem tud, de néhányan sejthetik, hogy alakul közöttünk valami.


A férfi nagyon fél attól, hogy a környezete kevésbé fogja elfogadni, ha komolyabbra fordul az ismerkedés, és ugyanezt érzi a lány is, de ő a szüleivel áll így.


Szerintetek érdemes komolyan gondolkodnunk? Ti mit szólnátok, ha az ismerőseitek lennénk? Lenéznétek egy ilyen párt ekkora korkülönbséggel? Kellene attól tartanunk, hogy nem tudnátok ezt elfogadni, mint ismerős, haver, barát? Mindkettőnkben felmerültek kétségek, de nem egymással vagy egymásról, hanem a környezetünket, ismerőseinket, családjainkat, haverjainkat illetően.


2014. máj. 1. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
pffffffffffffffffffffffff
2014. máj. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andi80018 ***** válasza:
74%
Nincs olyan normális gondolkodású 30-as férfi, aki nőként tudna tekinteni egy 16 éves kislányra. Ha igen, akkor komoly problémák vannak az önértékelésével, gondolkodásával. Nem tudom elhinni, hogy ne jönnének ki a különbségek egy idő után. Szerintem ez abnormális.
2014. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Van ismerősöm, aki 16 évesen jött össze egy alig 30 éves férfival. 5 évig éltek remekül együtt. Most a lány váltott. Szerinte unalmas volt a kapcsolatuk.

A fiatal kor arra való, keressük a társat. Messze nem biztos, hogy ebben a korban tartós kapcsolat alakul ki. Még azonos korúak között sem.

Ha ennyire korlátozza bármelyiketeket a környezet véleménye, bele se kezdjetek. Bár nem tudom, miért számítana bárki véleménye , ha két ember jól érzi magát egymás mellett.

2014. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez sokmindenen mulik. Gondolom te vagy a lany. Magadrol kijelenteni, hogy sokkal erettebb vagy meg noiesebb meg miegymas azt jelzi, hogy annyira megsem vagy erett.

En is mindig az idosebb pasikhoz vonzodtam, de ez sokszor problemas lehet.

Baratom 20 evvel idosebb nalam, az elejen voltak ebbol gondok. Mindkettonk csaladja nehezen fogadta el, nem ertettek, hogy miert nem velunk egykoruakkal ismerkedunk. Ez nalatok is gond lehet, illetve gondolj bele, o nem biztos, hogy szeretne a te barataiddal lenni, nem igazan lenne kozos tema.Teljesen mas az eletetek is, neked egyelore a tanulasrol szol meg eleg sokaig, neki meg mar reg nem.

Szerintem mielott elkezditek nagyon komolyan venni a dolgot varjatok meg, ismerkedjetek, ket honap eleg keves ahoz, hogy rajojj, tenyleg mukodhetne-e a dolog.

2014. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
ez sztem túl sok. túl más életszakaszban vagytok. a lány még tini.(igen,érettebb stb, ilyen korban mindig ezt szokták gondolni, majd pár év múlva kicsit másképp fogja látni a 16éves önmagát.) a pasi meg felnőtt.
2014. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
ja, és azt még hozzátenném,hogy egyetértek Andi80018val.
2014. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andi80018 ***** válasza:
54%
Köszi utsó! :-) Már abból is ha kiindulok, hogy a több 18-20 éves kolléganőm van, akikkel napi szinten kommunikálok, hát nagyon érezhető a generációs különbség, nemhogy egy 16 évesnél.
2014. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogyha a lány egyetemre megy 2 év múlva, gyorsan vége lesz ennek a kapcsolatnak. Mert találni fog rengeteg fiút ott, aki hasonló korban, életszakaszban van mint ő, és a fiú csoporttársaival több közös témája lesz, mint az akkor majd 30+ éves pasijával.


Szóval én nem terveznék 2 évnél sokkal hosszabb időre, de majd úgyis kiderül.

2014. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát egy biztos, hogy egy olyan társadalomban, ahol az ilyen kapcsolat nem túl gyakori és alapvetően nem elfogadóak az emberek, én legalábbis azt mondanám, hogy legalább 2 évig titkolózzatok erről, aztán ha a lány elmúlt 18 éves, onnantól már mehet a történet public-ba is.
2014. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!