Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagyott férfi vagyok. Sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyott férfi vagyok. Sok ilyen kérdés van itt, de minden eset más. Talán az én esetemben lehet valami újat mondani. A szakítás előtti egy hét és az azóta eltelt másfél hét története címszavakban a kiegészítés mezőben. Tudnátok véleményt írni?

Figyelt kérdés
-szakítás előtt egy héttel szerdán: reggel kapok egy sms-t, mennyire szeretlek, este ugyanez szóban és utána szeretkezés -másnap csütörtök délután: tervezgetés, hogy hogy fogják hívni a közös kutyánkat, amit majd egyszer veszünk -ugyanaz nap este: egy beszélgetés kihozta egy nem annyira jó jellemhibámat, amin magamtól is változtatni szeretnék, ezt közöltem is. Másfél óra múlva találkozunk és valami nincs rendben. -a következő napokban is valami rendetlenség érezhető a levegőben, nekem dolgoznom kellett, így alig találkoztunk -szombat este: koncerten a "számunkra" ölelkezünk, egész idő alatt csak annyira enged el, amíg tapsol, végig a kezemet vagy a derekamat fogja -szombat éjszaka koncert után mindkettőnkből kibukik, hogy az elmúlt pár nap fura volt, de nem beszélünk tovább róla -a következő napok egyre furábbak, kedden délután kiböki, hogy egy pár dolog nem tetszik bennem, megbeszéljük, hogy megpróbálok javítani rajta, de ahhoz mindkettőnknek olyan hozzáállást kell tanúsítani, hogy akarjuk ezt a kapcsolatot -kedd este közösen töltve tévézéssel, ivással -másnap, szerda reggel ügyintézés a városban kézen fogva sétával -szerda délután szakítás, amit alig bírt kimondani, én kérdeztem rá és csak bólintott egyet Mindez 7,5 hónap gyönyör után, nagyon kevés vitával. Az azóta eltelt időben. -szakítás másnapján sms-ben kerestem, megbeszéltünk találkozót péntek reggelre -péntek reggel másfél órás monológot toltam le, hogy mekkora hülyeséget csinál (összeköltözés volt tervben), végig sírta, ölelést, arcra puszit engedett, csókot nem, viszont az nem tetszett neki, hogy én a szakítás estéjén levettem fb-ről, hogy kapcsolatban -nem keresem majdnem két napig, majd szombat este sms-ezés, ott egy kicsit flegma voltam és ez sem tetszett neki, nehezményezte, hogy nem tudhatja meg, hogy én most hogyan gondolkozok -vasárnap este egy órás telefonbeszélgetés szintén az én monológommal, hogy ennek így nincs értelme, másnapra megbeszéltünk egy találkozót. Megkérdezte, hogy meg tudnám-e neki ezt bocsátani, mondtam, hogy még igen. -hétfőn délután egy órás ücsörgés egy padon általános dolgokról beszélgetve, összebújás, ölelkezés, arcra puszi engedve. Annyit mondott, hogy most nem érez szikrát, pedig nem lenne rossz. Kérdeztem, hogy hajlandóságot érez-e a folytatásra, azt mondta, hogy különben nem lenne itt. -kedden reggel rám írt a dolgaim után érdeklődve, beszéltünk telefonon, azzal zártam le, hogy majd keresem és utána még írtam neki, hogy van türelmem várni rá, amíg helyre rakja magában a káoszt, írta, hogy igyekszik, de lassítani kell a dolgokon. -egy napig nem keresem, szerdán ő hív fel, beszéltünk majdnem 20 percet, hogy kivel mi van. Jó utat kívántam, mert most a hosszú hétvégén elutaztak. Mondtam neki, hogy gondolom, ha hazajöttek, majd beszélünk. Azt mondta, hogy persze, beszélünk. Most itt tart a helyzet. Ugyanúgy szeret, azt mondta, még a szakítás előtt és után is. A szakítás okaként azt nevezte meg, hogy túl sok negatív dolog jött most össze velem kapcsolatban és megingott a hite, hogy ez működhet-e a jövőben. Mondtam, hogy nekem elég nagy motiváció a változásra egy jól működő kapcsolat. Szerintem kiégett, ugyanis a kapcsolat elég nagy lángon égett és majdnem minden este együtt aludtunk, tulajdonképpen együtt éltünk ilyen szempontból. Kiegészítésként annyit, hogy az ismerkedés szakaszában képes volt rám várni másfél hónapot, ugyanis fogalmam sem volt, hogy mit akarok tőle. Megvárt, mert előtte hosszú ideig nem jöttek össze a dolgai a férfiakkal. Kihasználás, inkorrektség, sms-ben szakítás, stb.
2014. máj. 2. 11:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy másik férfi kizárt, ezt mondta és el is hiszem, nem is lett volna ideje rá. Nem faggattam a barátnőit, de akaratomon kívül jutott el hozzám, hogy nagyon ki volt borulva és ugyanúgy szeret. Nekik is ezt mondta. Ennyi. Nem könyörögtem, nem is akarok, ezt meg is mondtam neki, de vissza akarom kapni, mert értelmetlen dolgot csinált, amikor fel volt építve a közös jövőnk. Próbálom óvatosan keresgélni, hogy ne érezze az erőszakosságomat, de hogy szerda délután óta semmilyen szinten nem kommunikáltunk, ez most nagyon rossz.
2014. máj. 2. 12:01
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem adj neki egy kis időt. Ha pedig jobban lesz akár hívd el újra randizni. Elevenítsétek fel a régi időket, keltsétek fel a tüzet.
2014. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elég fiatalok lehettek, és mindketten most tanuljátok még a kapcsolatok kezelését.


Nem tudja, mit is akar pontosan, valószínűleg most, 7,5 hónap után jutott oda, hogy kicsit alábbhagyott benne a lángolás (normális jelenség), ezért vannak ezek a kisebb, de elhúzódó feszültségek. Ez nem jelenti azt, hogy ne szeretnétek egymást vagy ne lehetne jó a kapcsolat, csak változnak az érzések, és ezt ilyen fiatalon, kevés tapasztalattal nehéz feldolgozni. A 3. 4. ilyen eset után megérti az ember, hogy a lángolás első, intenzív szakasza nem tart örökké. Néha takarékon ég, néha fellobban. Egy igazi szerelemnél nem huny ki soha teljesen.

2014. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, kort elfelejtettem írni. Én 30 és ez az első nagyon komolynak szánt kapcsolatom. Ő 23, de sokkal érettebb a koránál. Agyilag kb. egyidősek vagyunk. Neki ezen kívül egy komoly kapcsolata volt, abban is volt szünet. A többi kapcsolata, ahogy fentebb írtam, még ha nagy szerelem is volt, felejtős, általában ő járt pórul. A korkülönbséget az elején megbeszéltük. Nem zavarta, engem sem és a kapcsolatunk alatt talán csak egyszer került szóba, hogy ő nem is érzi az éveket, amik köztünk vannak.
2014. máj. 2. 12:25
 5/14 anonim ***** válasza:
Hiába gondoljátok, hogy érettebb a koránál, szerintem olyasmiról lehet szó, amit fentebb leírtam. Én magam is azt hittem anno, érettebb vagyok, mindenki ezt hajtogatta nekem, de most, évekkel később látom, milyen hebrencs kislány voltam legbelül akkortájt. 5 év telt el, és ha visszanézek, csak ámulok magamon, mennyire nem tudtam, mire vágyom, milyen kapcsolatban érzem jól magam, mit akarok az élettől.
2014. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem a választ, lehet benne valami. Miben reménykedjek, mit tegyek most? Valóban ennyire komoly kapcsolata még nem volt neki sem, de ő akarta ennyire komollyá tenni, amibe én is belementem. Lehet még jövője, ha helyre teszi magát agyilag?
2014. máj. 2. 12:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyrészt semmit sem tehetsz.


Megpróbálhattok leülni őszintén és mélyen beszélgetni. Talán ki tudod szedni belőle, hogy ez-e a baja, hogy kicsit "megszokottá" vált a kapcsolat, a kezdeti izgalmat hiányolja-e belőle. Akkor megbeszélhetitek azt is, hogy ez így normális. Ahogy kezditek kiismerni a másikat, kevesebb a felderítetlen terület, egyre inkább tudjátok, hogy mire számíthattok a másiktól, az apró nézetkülönbségek hosszú távon néha bosszantóbbak, mint amekkora a valós jelentőségük stb. Ez vezethet efféle konfliktusokhoz.


Te vagy az idősebb, talán kicsit tapasztaltabb, élettapasztalat szempontjából főleg. Talán meg tudod értetni vele, hogy ezek az érzések természetesek, a kapcsolat változik, alakul, de közben még bensőségesebb is lesz, még mélyebben kötődhettek egymáshoz. Nem kell, hogy lelkiismeret-furdalása legyen, amiért így érez, mert ez normális. Az viszont nem az, hogy ennyire nem tud dönteni, hogy veled vagy nélküled akarja-e folytatni. Döntenie kell.

2014. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt már mondtam neki, hogy ha újra összejövünk, alaposan visszaveszünk a tempóból, mert szerintem is valószínűleg észrevétlenül ez vezetett ide, ahol most vagyunk. Mondtam már neki, hogy nem szeretném ennyire lekorlátozni, hogy minden este együtt, mert miközben látszólag ő is élvezte, sőt ő várta el az elején, lehet, hogy mostanra ez változott és ezt nem merte mondani, hanem halmozta magában, ami most bukott ki.


Döntési helyzetbe annyira nem akarom hozni. Ha "falhoz állítom", akkor én is rosszul járhatok. Én vagyok az "okosabb", a kevésbé büszke és a türelmesebb, úgyhogy megígértem neki, hogy egy ideig tudok várni és nem kényszerítem rá, hogy márpedig holnapután éreznie kell újra a tüzet. Erre mondta, hogy igyekszik, de több idő kell, amire én szintén - mint "bölcs" 30 éves - megígértem, hogy megkapja, csak a kapcsolatot tartsuk és együtt kilábalunk belőle. Köszönöm a választ, hasznos volt!

2014. máj. 2. 12:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaja, értem. Nem is falhoz állításra gondoltam. :)


Egyébként a sok együttléttől nem szabad, hogy elhidegüljetek egymástól. Gondolj bele, ha esetleg jövőt terveztek, családot alapítotok, akkor lesznek időszakok, amikor sokkal intenzívebben "össze lesztek zárva" és egymásra lesztek utalva. Lehet ez gyerekszületés, közös lakásvásárlás vagy neadjisten betegség. És nem futamodhat meg az egyik fél minden ilyen alkalommal. Így értettem a döntést. Úgy kell dönteni, hogy együtt oldjátok meg, vagy úgy, hogy nem, de akkor nemigen lesz megoldás, csak magányos vajúdás. Persze most, a kapcsolatnak ebben a fázisában, ennyi idősen még belefér egy ilyen megingás.

2014. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, talán hajlamos a megfutamodásra. Ezt én is észrevettem már korábbi nézeteltéréseknél. Talán még nem volt neki senki, aki ilyen türelemmel állt volna hozzá, de velem most szerencséje van, hogy így kitartok mellette a bajban is, még ha ő ezt jelenleg nem is igényli annyira, hanem szívesebben rágódna magában a dolgokon és a távolságot látja megoldásként a kialakult helyzetre. Tudom, hogy ezt ő is így gondolja. (Nem remélem, ilyet nem szabad mondani, hanem tudom. Agykontroll...:) )
2014. máj. 2. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!