Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok kilépni a kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok kilépni a kapcsolatból, mert terrorban tart és ver a párom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve volt autóbalesete. 8 napig kómában volt, sérült az idegrendszere is. A balesete után szinte sírva kért az anyukája, hogy költözzek oda hozzájuk, mert a barátom nem akart / tudott elviselni senkit maga körül.


Kb. 3 hetet laktan velük, többet nem bírtam. Megváltozott. Mindenér kiabált, vergődött velem, pedig mindent, de mindent megcsináltam neki. A mai napig ez megy. Ha náluk vagyok és a mosogatógépbe nem teszek be véletlenül egy villát, már a falhoz nyom és ordibál velem. Legutóbb a szekrényhez nyomott hozzá, leesett egy váza és ezért úgy felpofozott, hogy felrepedt az ajkam. Tele vagyok kék-zöld folttal. Verbálisan is bánt.


Az a gond, hogy java részt akkor ilyen, ha ketten vagyunk. Bár szülei, rokonjai előtt is el-el borul az agya, de csak legyintenek.


Már szakítottam vele, de megfenyegetett, hogy ha elhagyom, öngyilkos lesz. Látta rajtam, hogy hidegen hagy, aztán könyörgött, hogy megváltozik Visszamentem hozzá, de kb. minden elölről kezdődött.


Megmondtam neki, hogy ha nem hagy engem békén, ha nem hagyja, hogy kilépjek ebből a kapcsolatból és bántani mer, akkor feljelentem. Mire ő azt mondta, hogy ha megmerem tenni, megöl...


Mit tegyek? 20l (ő 25)



2014. máj. 5. 00:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy ilyen embert, belőle is egy súlyos baleset váltotta ki. Szerintem komolyan veszélyes. Nem akarlak megijeszteni, de jobb ha menekülsz! Ha vannak rajtad nyomok, akkor azonnal jelentsed fel, ha nincsenek nyomok, akkor is. Hagyd el mindenképpen, ne engedj a zsarolásnak. Valószínűleg mindenkinek jobb lenne, ha feljelentenéd, mert akkor végre szembe néznének a tényekkel, és segítenének neki, de ez nem a te feladatod. A te feladatod kimerül abban, hogy keresel magadnak egy rendes embert, lelkiismeret furdalás nélkül. Szerintem ez a srác már soha nem jön rendbe.
2014. máj. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Egyébként is ott van a családja, hogy visszatartsa.
2014. máj. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Lepj le amilyen gyorsan csak tudsz. Ha ongyilkos lesz az az o mentalis gyengeseget mutatja. Illetve nyugodtan menj el rendorsegre, ha vannak nyomai a veresnek biztos, hogy lesz segitseg. De semmikepp ne menj vissza, mert nem fog valtozni ugya olyan agressziv lesz, ha vele maradsz es ha egyszer gyerek ks lenne ebbol a rossz kapcsolatbol akkor ot is bantana meg teged is akar elotte.
2014. máj. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog ha valakinek egy baleset miatt gyengék az idegei, megint más hogy min vezeti le. Ha a "szerettein" teszi, arra szerintem nincsen mentség. Próbálj meg egy időre olyan helyre költözni ahol nem talál meg. Nem szívesen látnálak viszont a kékfényben.
2014. máj. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Minden alkalommal vegyél fel orvosi látleletet.

2) Amint tudsz menj el onnan, ha kell hívj segítséget (rokonok, barátok) Ne akarj magyarázkodni, és ne figyelmeztesd előre, szó szerint menekülj, amikor nincs otthon, vagy tégy úgy, mintha majd megjönnél, bár nem tudom, mennyi cuccod van nála. De csak akkor menj el, ha tényleg minden tekintetben felkészültél, és elszántad magad. Ha ugyanis lelépsz, és "visszasunnyogsz", óriási megtorlásban és vasszigorban lesz részed.


Amíg ez nem megy:


a) készíts egy olyan e-mail oldalt, amit nem ismer, legyen olyan címe és jelszava, amit nem találhat ki.

b) Terveidről ne beszélj a facebookon, mert láthatja (még akkor is, ha letiltod, pl. egy közös ismerőst megkérve, hogy mutassa meg.

c) amikor kényes témában internetezel, (segítségkutatás, titkos e-mail, jogsegélyszolgálat, társkereső, stb.) MINDIG használd a böngésződön a privát oldalt (Firefoxnál shift+ctrl+P) , utána lépj ezekbe, így nem marad nyoma semminek. Azonban, ha csak olyasmit nézel a neten, ami nem fordítható ellened, akkor ne használd a privátot, mert ha megnézi az előzményeket, (és valószínűleg megteszi) és soha semmi cselekményt nem talál, akkor nagyon gyanús lesz neki, és lehet, hogy nem enged gépezni sem.

d) legyen egy akármilyen ócska de működő feltöltős mobilod (elnémítva, nehogy a csörgése akár téves hívás vagy egy reklám SMS hangjelzése lebuktasson. Erről se ő, se a családja ne tudjon, alaposan rejtsd el, ezt csak akkor használd ha vészhelyzet van, és nem enged se telefonhoz, se internethez (persze azokat a számokat, ahol segítséget kérhetsz, ezen intézd.

e) A másik telefonodból mindig törölj ki minden olyan SMS-t akár küldted, akár kaptad, és hívásinfókat, amiket ő nehezményezne. Telefonkönyvben se legyen benne, max a titkos telefonban, de azt védd pin kóddal, és a sim kártyán legyenek az adatok, ne a telefonban, mert ha megtalálja, egy másik sim kártyával megnézheti a számokat.


Próbáld meg a nane.hu -t bár nem tudom, hogy aktív-e még az egyesület, de hátha

honlapjukon ezt a telefonos elérhetőséget láttam:

"Segélyvonal bántalmazott nőknek és gyerekeknek

Ingyenes segélyvonal: 06-80-505-101

Minden este (szerda szünnap) 18 és 22 óra között"

Fontos, hogy amikor beszélsz velük, vagy más segélykérést intézel, még a rokonok véletlenül se hallgathassák ki. (pl. vezetékes hálózaton, ha két telefon van egy vonalon, elég, ha a másikat felveszik, és kihallgathatják a teljes beszélgetést). Viszont nem tudom, hogy mobilon a zöldszám ingyenes-e. és ha nem, mennyibe kerül.


Ha tudja, vagy kinyomozhatja, hogy hol dolgozol, akkor válts munkahelyet, mondj fel, mert ha követ, akkor megtudhatja, hogy hol rejtőzöl előle, esetleg az utcán erőszakoskodik veled, és kényszerít "jobb belátásra" (pl. vond vissza a feljelentést, költözz vissza) A régi munkahelyeden ne add meg senkinek sem az új címedet, mert lehet, hogy erőszakkal, vagy furfanggal kiszedi valakiből (egy ismerősöm járt már így)

Rokonoknak se mondd meg, hol laksz, inkább te keresd őket telefonon rendszeresen, nehogy kiszedje belőlük az infót.


Egyáltalán nem bízhatsz benne, nem fog megváltozni, akárhogy ígéri, akármilyen kedves lesz egy ideig, Ne engedj az érzelmi zsarolásainak, hogy öngyilkos lesz, stb. mutass vele szemben nagy határozottságot, mert a bizonytalanságot használják ki az ilyen fajták. Persze tudom, hogy nehéz, ha lehet kerüld is a találkozásokat.


Ha sikerült ideiglenes szállást találnod, (talán jobb, ha nem azoknál a rokonoknál, akiket ő is ismer, mert ha kiteszed a lábad, szintén elkap) kezdeményezz távoltartási végzést.

[link]

(sajna nem tudom, mikori a honlap, lehet, hogy változtak a jogszabályok)

Hirtelen ezek jutottak az eszembe

2014. máj. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs apád? Ha az én lányomnak ilyeneket mondana a pasija, a száján húznám ki a beleit. Nehogy elcseszd miatta az életedet!
2014. máj. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Na jó, talán túlzás lehet felmondani a munkahelyeden, meg rokonoktól elszakadni, de nem tudom, mennyire elvetemült a fickó, és mennyire mozgóképes. Ha csak ágyban fekvő beteg (Amit nyilván kétlek, hisz erősebb nálad most is) akkor nem kell tartani attól, hogy meglátogatja a családodat.

Mindenesetre a családodat fel kell készíteni arra, hogy mennyire erőszakos ő, és miért lépsz le.


Egyébként az jutott az eszembe, hogy mivel a családja mellette van, könnyen lehet, hogy ha feljelented, akkor mellette tanúskodnak, és még te leszel a rágalmazó hiába az orvosi látlelet, azt mondják, hogy nem ő okozta, stb. A NANE talán erre is tud tanácsot adni, de lehet, hogy ehhez már ügyvéd kellene. Még az a szerencse, hogy nem vagytok házasok, nincsenek közös gyerekeitek. Vigyázz, hogy ne is legyen, még akkor se, ha megerőszakol. Szedj titokban fogamzásgátló tablettát, amit eldugsz előle.

A gyerek is csak egy olyan dolog, amivel jól tud zsarolni.


Nem tudom, hogy a baleset óta kell-e valami gyógyszert szednie, nem lehet, hogy alkoholt iszik rá?

2014. máj. 5. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Pszichomókust az ürgének
2014. máj. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 kolosszus22 ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy az ilyen embereknek, hogy zárhatják le a kezelését? Ok, felébredt a kómából és szervileg nincs baja, de ha az idegrendszerében ilyen változások következtek be akkor az marhára nem az egészség jele, kezeltetni kellene.
2014. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg gondolkodj el azon, meddig bírnád a terrort, és verést? Ugye nem így akarsz megöregedni? Azonnal lépj le.
2014. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!