Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek a dilemmámon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek a dilemmámon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A helyzet az, hogy van egy párom akivel 5 éve ismerjük egymást, legjobb barátok voltunk. Ő már az elején belém szeretett de én akkor még nem akartam komoly kapcsolatba belemenni de aztán meggondoltam magam, beleszerettem és 1 év és 9 hónapja együtt vagyunk. Az igazság az, hogy imádom őt és nem tudnám elképzelni nélküle az életemet mert ő az az ember akit a világon a legjobban szeretek. Ennyi mindent még soha senkitől sem kaptam mint tőle ezáltal nagyon megszerettem és lelki társak lettünk. A gondom az, hogy kb. 3 hónapja megismerkedtem egy sráccal egy házibulin és rettenetesen megtetszett nekem. Akár hányszor a nevét említették, hogy jönni fog, már minden porcikám beleremegett. Tegnap eljött megint és majdnem csókolóztunk de azt mondta, hogy tudja, hogy jegyben járok és ő túl jól nevelt ahhoz, hogy ebbe belerondítson és,-hogy nem fog olyannal kezdeni aki még nem zárta le magában a mostani párkapcsolatát. Szerintem sokat csalódott már. Nagyon tetszem neki, tudom és ő is nekem. A gondolat, hogy hozzámér, elvarázsol de képtelen vagyok elhagyni a mostani páromat. Sajnos köztünk már a szex nem működik de valahogy nem tudom őt elhagyni mert ő vele már sok mindenen keresztül mentünk és képtelen lennék ezt eldobni magamtól de közben meg a másik srácon jár az eszem. Voltatok már ilyen helyzetben? Mit tehetnék? Nem akarom hitegetni a páromat. A legjobb az lenne ha az új srácot elfelejteném de nem megy! Előre is köszönöm a válaszaitokat és bocsi, hogy nem tudtam rövidebbre fogni.


2014. máj. 11. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom nem véletlen, hogy a mostani pároddal nem klappolnak a dolgok, ez is egy jele annak, hogy te legbelül ki akarnál lépni a kapcsolatból. Plusz ha minden rendben menne köztetek meg sem fordult volna a fejedben, hogy elhagyd őt az új pasiért, márpedig ez láthatóan nagyon is megfordult a fejedben.


Neked kell eldöntened, hogy maradsz a biztos, de egyre inkább halálra ítélt kapcsolatodban, vagy engedsz vágyaidnak és összejössz az új pasival, ami persze nem biztos, hogy garantáltan jobb lesz, mint a mostani kapcsolatod, de az "újdonság" varázsa miatt most biztos jobbnak tűnhet.

2014. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jól látod a helyzetet. Viszont annyira nehéz ilyen döntést meghozni. Félek, hogy rosszul döntenék és visszasírnám az előző kapcsolatomat.
2014. máj. 11. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy ez csak valami fellángolás vagy valami komoly vészreakció részedről, hogy a mostani helyzet neked nem elég.. nyilván hallottunk már ilyenről, de minden helyzet más valamiért.

lehet ha nem lépsz akkor még sokáig benned marad hogy mi lett volna ha.. de az tuti, hogy ha ettől elvonatkoztatsz és csak a mostani párodra gondolsz.. jó lenne végig gondolnod hogy tovább tudnál-e lépni, vagy ragaszkodsz-e annyira hozzá hogy feleségül is menj hozzá - elvégre azt írtad jegyben jártok, akkor az esküvő sincs irtózatosan messze. Szóval... kellően - bocsánat a szóhasználatért - kielégítő a mostani kapcsolatod?

Gondolom nem, mert nem itt tartanál, de azért gondold át, hogy megéri-e ez az újdonság..

2014. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válaszolónak is. Egyáltalán nem kielégítő szexuális téren a mostani kapcsolatom. Más részről minden a legnagyobb rendben. Engem nem a szex érdekel de azért valljuk be, hogy az is kell egy kapcsolathoz..Ő szeretné is de én eltolom magamtól. Nem tudom, hogy miért alakult ki ez a helyzet. Pont attól félek, hogy ha feladom a kapcsolatomat, később megbánom de már nem lesz visszaút. Igazából a párom is igyekszik, hogy helyreálljon minden de valahogy nem megy egyelőre. A legjobb az lenne ha az új fiút elfelejteném de sajnos nem megy...
2014. máj. 11. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:

".Ő szeretné is de én eltolom magamtól."


Egy kapcsolathoz két ember kell, ha elromlik a megjavításához is szintén mindkét fél kell. A párod láthatóan mindent megtesz érted, és részéről gondolom a szexszel sem lenne probléma, egyedül a te oldaladról van probléma. Mint ahogy mondtam, ahhoz, hogy ezt helyrehozzátok nem csak a párod igyekezete szükségeltetik, hanem a tiéd is. Gondold végig, hogy mi érné meg jobban neked: rengeteg energiát belefektetni a mostani kapcsolatodba, hogy a részedről helyreálljanak a dolgok (de ezt neked is akarni kell), vagy belekezdeni egy új kapcsolatba, amit teljesen elölről kell felépítened.

2014. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi fiatalok vagyunk, de barátnőmmel is volt hasonló helyzet, hogy a komoly kapcsolata ellenére megtetszett neki egy fiú, és az a fiú szerelmet is vallott neki.

Én azt mondom, hogy lehet, hogy most ez a férfi jó kalandnak tűnik, és izgalmas ez a helyzet, de nem tudhatod, hogy mennyi ideig lesz vele ilyen jó. Azt meg már tapasztaltad, hogy a mostani pároddal hosszú ideig is jó. Szerintem maradj a mostaninál. :)

2014. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A régi párod hiába igyekszik,ha már nem igazán kelti fel a szexuális érdeklődésed annyira.Ezt a helyzetet inkább barátságnak nevezném.Megpróbáltátok megjavítani a régivel,amit nem lehetett. Kezd bele az újba.
2014. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Megbeszéltem vele a dolgokat és szakítottunk de nem az új pasi miatt hanem magam miatt. Nem szeretnék egy ilyen kapcsolatban benne maradni és ezt ő is így tartja helyesnek. Sajnos már most nagyon nehéz de idővel mind a ketten hozzászokunk az érzéshez. Még egyszer mindenkinek köszönöm a válaszát.
2014. máj. 14. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Helyesen döntöttél, hisz csak raboltátok volna egymás idejét, a volt barátoddal szemben sem lett volna fair, ha úgy vagy vele együtt, hogy közben már nem kívánod őt és másra vágysz.

Azért kell egy kis gyászolási időt szánni a szakításnak, mert azért így is biztos megviselt, hogy már nem mentek olyan jól a dolgok, de ha ezen túl vagy akkor érdemes lenne megpróbálnod az új sráccal. Sok sikert :)

2014. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)))))
2014. máj. 25. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!