Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Soha nem fog feleségül venni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Soha nem fog feleségül venni? Megváltozhat a hozzáállása?

Figyelt kérdés

Barátommal több, mint 7 éve vagyunk együtt. Ebből majdnem 2 éve együtt is élünk. Még a megismerkedésünkkor megmondtam, hogy én feleség akarok lenni, ha az övé nem lehetek, akkor másé. Ezt el is fogadta, és elkezdünk "járni". Jól elvoltunk, szinte sosem veszekedtünk. Az összeköltözés volt az első vita. Ő pénzkidobásnak tartotta, én meg szükségesnek. Én már jó ideje késznek éreztem magam és a kapcsolatunkat, hogy eljegyzésre, és házasságra kerüljön sor. Több éven át reménykedtem és vártam a kérdést, de csak nem jött. Végül rákérdeztem. A válasz az volt, hogy szerinte tök felesleges. Emlékeztettem, hogy nekem viszont fontos és ezt neki is tudnia kell, hisz ezzel indult a kapcsolatunk. Végül megmondtam, hogy továbbra is tartom magam ahhoz, hogy feleség karok lenni. 2 évet kap rá, hogy eldöntse mit akar. (Amire azt mondta, hogy milyen sok 2 év, így másfél lett belőle. )Ebből eltelt fél év. Azóta sem hoztam szóba, ő sem. A napokban baráti társaságban (az ő barátai) kérdeztek rá, hogy mikor házasodunk. Ő azt válaszolta, hogy erről mi nem beszélünk, mert ő nem házasság párti én meg igen. (Na jókor szól..) Viccesen elütöttem a kérdést,hogy majd akkor, ha jól fogok keresni, vagyis soha.. De azóta sem tudok szabadulni a gondolattól. Számomra ez azt jelenti, hogy nem akar elvenni. Akkor minek van velem? És miért nincs benne annyi, hogy közölje, ne is álmodjak róla..? Arra vágytam, hogy egyszer valaki annyira szeressen, hogy örömmel vegyen el, mert ez teszi boldoggá. Most úgy érzem, a barátom soha nem fog így érezni. Ha megkér sem azért teszi, mert akarja, csak mert "kell". És én ezt nem akarom.

Mit lehet ilyenkor tenni? Sajnálnám, ha tovább kéne lépnem. :( 26/N



#házasság #kapcsolat #feleségül venni
2014. máj. 12. 19:52
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék én senkit sem megváltoztatni. Zsarolni meg pláne nem. Hogy lehetnék boldog valakivel, aki kényszerből van velem. Eszemben sincs.
2014. máj. 12. 20:05
 12/36 anonim ***** válasza:
84%
nagyobbik probléma, hogy ha szakitani akar vele (mármint a sráccal) emiatt, az mintegy kényszerből/pánikba esve megkéri, és elveszi, (félgőzzel szervezett esküvő mert kedve az nincsen hozzá) aztán jön a gyerek, és 15 év múlva üt vissza ez a kényszer választás. Dilemma, ezért nem akarok nagyon belemenni.
2014. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg igazad van...Én nem akarok majd ilyen korán házasodni, mint te, de majd egyszer mindenképpen. Amelyik pasi azt mondja, hogy felesleges az valszeg csak veled tartja annak... Ilyenkor szokott az lenni, hogy utána majd nagyon szerelmes lesz és benne lesz a házasságba...Nézd meg Johnny deppet..
2014. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy érdekes észrevétel: ha ez az egész cécó csak egy papír meg egy gyűrű miatt megy, akkor egy ilyen kis "semmiség" mégis miért jelent ekkora fóbiát a pasinál? Ha most egy papírtól boldog lenne a párja és megnyugodna, akkor miért olyan nagy nehézség ennyit megtenni érte? Aki meg a válást hozza itt fel, nos, az már rég rossz ha már a válásra gondol rögtön az ember...
2014. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
51%

"Eszembe sem jutott, hogy ne lenne egyértelmű számára is, hogy elvegyen. Pláne azután, hogy meg is mondtam neki."


Talán kevésbé kellene egocentrikusnak lenned. Ilyen nőt biztos nem fog elvenni értelmes ember.

2014. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a film ajánlatot ( már láttam :) ).

Az én szüleim nem voltak házasok, és mikor kenyértörésre került a sor, hipp-hopp az utcán találtam magam és anyámat. Na ez az, amit soha nem kívánnék a gyerekemnek..

Habos-babos esküvőre sem vágyom, de egy életre szóló ígéretre igen. És ha nem tudják betartani, akkor arra, hogy ne semmizhessenek ki csak úgy.

2014. máj. 12. 20:14
 17/36 anonim ***** válasza:
76%

egy ugyanolyan kérdés, ugyanilyen válaszokkal.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2014. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Akkor neked kérdező akár házasság, akár nem, házassági szerződés a barátod.
2014. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Ha egocentrikus volnék, gondolkodás nélkül lelépnék, vagy hisztiznék egy esküvőért. És nem olyan megoldást keresnék, ami mindkettőnknek jó...
2014. máj. 12. 20:17
 20/36 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Mi az, hogy házassági szerződés a barátom?
2014. máj. 12. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!