Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tegyem túl magam a múlton?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam a múlton?

Figyelt kérdés
a barátomal 3éve együtt vagyunk fél éve megcsalt megbocsajtottam neki azòta is együtt vagyunk de képtelen vagyok túllépni ezen minden nap erre gondolok és bár tudom hogy nem csalna meg soha többet mégis félek minden nap elképzelem a jelenetett mit tehetett ha találkozok az utcán a lányal elszomorodok és napokon keresztül roszul érzem magam beszélni sincs kedvem.

#lépjek tùl
2014. máj. 16. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy új kapcsolat a megoldás. Ennek annyi.
2014. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek a kapcsolatnak így nincs túl sok jövője. Ha nem tudod elfelejteni magadban eltemetni a dolgot akkor nem fog sokáig menni.
2014. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Halott a dolog. Keress mást.



Máskor ÍRÁÁÁÁÁÁÁÁÁSJEEEEEEEEELEEEEEEEK!! kérlek

2014. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
meg fog újra csalni, csak jobban fog vigyázni
2014. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"bár tudom, hogy nem csalna meg soha többet, mégis félek" most akkor ez hogy is van?


1.,Ha én bízok valakiben, akkor nem félek! 2., A félelmed nem alaptalan, hisz egyszer már megtette, és mivel megúszta így megteheti akárhányszor.

Mostantól nem hinném, hogy lesz egy nyugodt pillanatod is mellette, állandóan ezen fog járni az agyad, én a helyedben rendezném az érzéseimet... és szépen elballagnék. Ha megsirattad, meggyászoltad és te egyben vagy, akkor kezdj egy új kapcsolatot.

2014. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki egyszer megcsal megcsal többször is.Hagyd ott hisz egy kapcsolat a bizalmon alapul
2014. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a megcsalásnak is vannak fokozatai. Engem is megcsalt a párom. Megcsókolt egy másik lányt. Annyi szól a mentségére, hogy ő vallotta be, nem mástól kellett megtudnom. Összetörtem, de nem voltam képes szakítani, nem mondom, hogy megbocsátottam, de eldobtam a büszkeségemet az tény, hiszen nem tudtam volna nélküle élni. Vele maradtam, de minden nap kísértett a gondolat, hogy más lányt csókolt meg.

Aztán egy hatalmas veszekedés robbant ki köztünk más dolog miatt. Minden szeretetem és ragaszkodásom ellenére kimondtam a végszót. Szakítottam vele. Majd pokol következett. Hamar elszállt a haragom, legszívesebben már másnap visszakönyörögtem volna magam, ha a barátaim nem ráncigálnak vissza. Nem bírtam nélküle élni. Ez a lelki állapot hozta elő belőlem legnagyobb meglepetésemre a megbocsájtást. Furcsa, mert ő is tett azért, hogy megbocsájtsak az ominózus eset után. Kaptam gyertyafényes vacsorát, szerenádot, meglepetést. Örültem neki, de nem tudtam szívből megbocsájtani. A pokoli szenvedés, a hiánya azonban elég volt, hogy végleg elmúljon a haragom.

Így, hogy már nem haragudtam semmiért, még nagyobb szenvedés volt nélküle élni. 2 hét telt el ezzel a szenvedéssel, ekkor egyszer csak megkeresett. Átbeszéltünk egy csomó mindent és megegyeztünk, hogy újrakezdjük.

Azóta hihetetlen, de semmi haragot nem érzek az eset miatt. Kellett a szakítás és a szenvedés ahhoz, hogy le tudjam zárni.

Nem azt akarom tanácsolni ennek a "regénynek" a megírásával, hogy szakíts vele. De a saját példámból kiindulva az, hogy megbeszélem magammal, hogy megbocsájtok, nem működik. Nekem legalábbis nem volt elég saját magam győzködése.

Nem akarlak elkeseríteni, vagy rossz tanácsot adni, de szerintem változtatnod kell, ha nem megy a megbocsájtás csupán saját magad győzködésével, akkor egy új módszerre kell rászánnod magad. Nem mondom, hogy a kapcsolat szüneteltetése, vagy a szakítás a legjobb megoldás, de ha más nem működik, lehet, hogy rá kell szánnod magad!

2014. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!