Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme egy ilyen kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme egy ilyen kapcsolatnak? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hónapja megismerkedtem egy szlovák lánnyal facebookon, nagyon tetszett, ezért ráírtam angolul, hogy beszél-e magyarul. Sajnos nem, de nem baj, elkezdtünk angolul csevegni, aztán kiderült, hogy kb. annyit tud magyarul, mint én szlovákul (pár szót). Megbeszéltünk egy találkozót, azóta mondhatni, hogy szoktunk rendszeresen is találkozni, hogy mikor az változó, amikor mindketten ráérünk. Csók még nem volt, csak puszi meg ilyen lightosabb dolgok. A fő probléma az, hogy egyetlen közös nyelv az angol közöttünk és bár hiába van felsőfokúm, és hiába perfekt ő is angolból, azért mégsem olyan ez, mintha az anyanyelvünkön társalognánk egymással. A másik probléma a távolság lenne, nekem félórát, neki 1 órát kell utaznia, ha találkozni akarunk. Én jelenleg Budapesten járok egyetemre, ő most végez középiskolában és egyetemre tervez menni. Én szeretném, ha összejönnénk, de nem tudom mennyire lenne életképes így a kapcsolat, mert más dolog barátként egy ilyen helyzetben lenni és más úgy, ha szerelmi kapcsolatban vagyunk (szerintem).


Nektek mi a meglátásotok?


2014. máj. 19. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Az előző nőm kocsival 3 órányira volt, vonattal az átszállás miatt nem nagyon volt meg a dolog 5-6 óra alatt, de működött(amikor meg már nem, akkor nem emiatt). Btw 20 perc, mire a város egyik végéből a másikba elbuszozok, pedig nem kimondottan nagy város, az a fél óra nem idő.
2014. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem sok idő. Mielőtt összeköltöztem a párommal 1 órányira voltunk egymástól. Volt mikor 2 mert Pesten tanultam.
2014. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a párom vonattal másfél, busszal fél óra, plusz az átszállás közötti idő, kb 2 és fél, 3 óra szokott lenni, mire elérjük a másikat.

Fél óra, egy óra nem nagy idő.

2014. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy órát Pesten belül sem nehéz "elközlekedni", szóval nálatok max a pénz szabhat határt, mert ugye nem mindegy, hogy 4000-ért annyit utazol amennyit nem szégyellsz, vagy ennyibe kerül egy oda-vissza út.


Valakinek lépnie kell a másik felé, vagy neked meló kinn, vagy jöjjön ő ide egyetemre. Ez utóbbi egyszerűbb lenne - főleg neked :D


A nyelvről annyit, hogy anyunak volt egy évfolyamtársa aki csak angolul tudott, és hozzáment egy német férfihez, akivel a fő kommunikáció azóta is angolul folyik, persze németül is megtanult. Lassan 20 éve házasok, két gyerekük van, akik 4 nyelven beszélnek. Német az anyanyelv, angolul szuperül, mert otthon sokat hallották, magyarul erős akcentussal és néhol németes mondatszerkesztéssel, de teljesen érthetően nyomják és mindent megértenek. Plusz suliban franciául kezdtek el tanulni. Ők mindenesetre jól jártak azzal, hogy vegyesházasságba születtek :)

2014. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én sem az anyanyelvemen tàrsalgok a pàrommal (németül), de inkàbb ez, mint anyanyelvemen beszélni de olyannal aki megcsal...Jobban jàrok:)
2014. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha a nyelvi szint nem akadály nálatok és nem eltérő, akkor miért ne? :) Én belevágnék. ;)
2014. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!