Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudnátok olyan idézeteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bara224 kérdése:

Tudnátok olyan idézeteket mondani amiben arról van szó, hogy majd rájössz, hogy mit veszítettél?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 19:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%

Kedves # 9 hozzászóló!


Van van hozzá kedved és időd, szerintem érdemes lenne összeszámolnod, hogy hány ellentmondás van az általad leírt, vagy idézett gondolatokban (még az egyes idézeteken belül is).


Csak egy példa:


"Nem lesz halálos, de azt kívánod bárcsak megölne a kín. Ha ez megtörténik szeretném első sorból nézni."


"szemem sem fog rebbenni, mikor valaki rád veti a végső csapást"


"Nem gyűlöllek. Egyáltalán nem. Sőt. Akármit is tettél velem, még mindig ugyanúgy szeretlek."


Valóban ilyen lenne a szeretet? :-)


Megmondom őszintén, ha bármelyik fenti "bölcsességet" leírtam volna bárkinek egy szakítás után, szánalmasnak éreztem volna a saját viselkedésemet, és úgy gondoltam volna, hogy ezzel én magam szolgáltatok arra bizonyítékot, hogy nem igazán voltam méltó a másik szeretetére, szerelmére és bizalmára.


Ilyeneket szerintem egy sértett önérzetű ember ír, aki nem képes emelt fejjel, méltósággal tudomásul venni, hogy - bármennyire is fáj - egy szerelemnek, kapcsolatnak vége.


Én úgy gondolom, hogy egy szakítás után mindenkinek az a feladata, hogy feldolgozza az őt ért csalódást, megbékéljen a másik hiányával és végiggondolja, hogy neki milyen tanulnivalói voltak ebből a kapcsolatból.


Ez fontos azért is, hogy az ember ne cipeljen magával feldolgozatlan sérelmeket, lelki terheket a következő párkapcsolatába.


Nem hinném, hogy ebben segít, vagy bármivel is előrébb visz, ha érzelmi zsaroláshoz és manipulációhoz folyamodunk, és bántó szándéktól, bosszúvágytól fűtött sorokat írunk valakinek, akit valaha szerettünk.

2014. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ő kért ilyen idézeteket , én ezeket hallottam/ láttam eddig.. és le írtam neki :)
2014. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és nem fogom neki megírni.:)
2014. máj. 21. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!