Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek miért van az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van az, hogy egy lány szakítás után (ő akart szakítani) azt is elutasítja, hogy emberileg tartsuk a kapcsolatot. Kivel mi van, hogy van, hogy mennek a dolgai, stb?

Figyelt kérdés
A szakítás után még 2,5 fél hétig próbálkoztunk az én javaslatomra és végleg le lett zárva. Utána mondtam, hogy beszélhetnénk néha, ha nem is személyesen vagy telefonon, de azon a .... facebook-on (mivel azóta mindig ott lóg) lehetne hetente 1-2 normális üzenetet váltani. Nem volt a válasz. Ha én ráírtam általános témában, hogy megy az új munka, hogy érzi magát, jött néha egy pár szavas válasz, de néha az sem. Azt írta végül, hogy ezt így nem lehet csinálni, hogy írogatok neki, pedig tényleg nem akartam győzködni, csak beszélgetni. Nekem fura, hogy előtte hónapokig mindig volt kihez szólnom, most meg a nagy üresség. Ugyanez lehet nála is, mert amíg együtt voltunk alig volt face-s aktivitása, azóta meg legalább 10 poszt egy pár nap alatt, szóval ő is oda menekül a magány elől, akkor meg azt nem értem, hogy miért nem lehet egymáshoz szólni. Az, hogy bekattant és egyik napról a másikra rájött, hogy ez a kapcsolat nem pálya neki, még lehetne jó emberi-baráti kapcsolatunk szerintem....Lányok, mi a véleményetek? (Úgy szakítottunk, hogy ő még mindig szeret, csak össze van zavarodva. Talán ez a magyarázat?)
2014. máj. 23. 10:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kizárt. Az előttem lévő exe iszonyatosan átvágta, az az előtti már családapa. Megkérdeztem, nyilván hazudhat is, de azt a hazugságot nem sírva mondaná el, a másik, hogy nagyon hülyének kellett volna lennem, hogy ne vegyem észre, amikor állandóan együtt voltunk ha én vagy ő nem dolgozott. Nekem más elméletem van, amit először tagadott, majd részben elismert, mégpedig a "fej-tele-beszélés" az anyja és a nővére részéről, akik végig túlságosan kedvesek és túl jó fejek voltak és ez nem szúrt szemet, csak így utólag.
2014. máj. 23. 11:35
 12/20 anonim ***** válasza:
Barátnőm is zsibbaszt ilyesmivel, mivel nagyon úgy tűnik, hogy a végét járja a kapcsolatunk. Kérdeztem is tőle, hogy őt komolyan érdekelné, hogy én kivel hányszor mennyit? Mondta, hogy őt érdekelné, de mondtam, hogy én sajnos tudni se szeretnék róla, ha esetleg szakítanánk.
2014. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Épp ebben a helyzetben vagyok, csak én vagyok a lány.

Egy hete szakítottunk, borzasztó érzés azóta is, mert szeretem.

Ő hangoztatta már a szakítás alatt is ,hogy azért maradjunk barátok, meg vegyük egymást emberszámba,mert 2 év azért nem kevés.

Aztán a héten én írtam neki,mivel nálam maradt pár cucca.Aztán elkezdtünk beszélgetni,s újra ez jött fel,hogy idővel talán minden rendbejön, csak kell egy kis szünet, és hátha rendbe jönnek a dolgaink,de addig is néha dumálhatunk.

Hidd el,ez így a lánynak nagyon rossz!Mi az,hogy nem vagyunk együtt,de beszélgetünk,mint addig? Ezzel azt éred el,hogy nagyobb sebeket okozol,nehezebben felejt el,esetleg olyan kép alakul ki benne is, mint bennem,hogy nem szállsz le róla, nehezíted azt a dolgot,hogy végleg lezárjátok,közben meg te vígan éldegélsz és csinálsz amit akarsz,barátként kezeled őt. Ebből meg az jöhet le,hogy nem is táplálsz érzelmeket már iránta.Ő tudja,hogy még szereted?

Egy ideig ne beszélj vele. És kb egy hónapon belül,gondold át a dolgot, és ha tényleg szereted keresd fel és mond el neki,hogy mit érzel iránta,mennyire szeretnéd vele folytatni.

Én is erre várok. Egy hónapot kb fogok várni rá,ha ennyi idő alatt rájött,hogy újrakezdené oké,ha nem, minden kapcsolatot megszakítok vele.

Ez így nem működik,hogy hiteget,hogy beszéljünk és hátha(!) lesz valami, közben én meg nem tudom elfelejteni.

2014. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem értelek kérdező. Nem értem miért szólnál bele a kövekező kapcsolatába, nem értem miért erőlteted rá magad, ha ő nem akarja. Miért érzed, hogy jogod van beleszólni az ő életébe?

Értem az elveidet, de egy igazi férfi azt is belátja, ha éppen veszített és méltósággal tűri azt. Nekem volt ilyen exem, mint te és a végére az ilyen viselkedése miatt megutáltam és tiltottam minden honnan, mert úgy éreztem, hogy megfojt. És ha a kapcsolat is ilyen akaratos voltál, akkor mostmár tudod miért lett vége.

2014. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ő akarta ezt a kapcsolatot ennyire komollyá tenni, én az elején sodródtam, de annyit változtam jellemben általa, hogy a végére már teljesen átszellemültem és tényleg házasság, család volt a fejemben. Az elején részéről volt komolyabb a kapcsolat, ő várt rám az ismerkedés szakaszában másfél hónapot, amíg bele vertem a fejembe, hogy nincs több csajozás, hanem megvan az igazi, aki életem végéig... stb, stb. Ehhez képest pár nap alatt kidob mindenféle értelmes, elfogadható indok nélkül, veszekedés, vita nélkül, mert egyszerűen csak bekattant neki valami vagy megijedt vagy nem tudom, de egyszerűen egy szót sem tudtam kihúzni belőle. A szakítás időszakában én beszéltem órákat, hogy hogyan látom, hogy miben hibázhattam. Semmit nem mondott, csak ennyiket, hogy "lehet", "talán ez is benne volt", de egy értelmes mondatot nem tudott összerakni, sőt beszélni sem akart az egészről, csak vége és kész. Szerinted tudja, hogy mit csinál és hogy miért? Mert szerintem nem. Ő maga is mondta, hogy ne akarjam megérteni, mert jelenleg ő sem érti saját magát. Ezért formálok jogot, hogy beleszóljak...
2014. máj. 23. 14:17
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyedül ő tudja, hogy neki mi a jó. Te nem vagy az. Elmondta. Ne vergődj tovább, hanem lépj túl az egészen. A zaklatást büntetik, csak szólok.
2014. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Minden egyes szavadat értem, kijózanító és ezt köszönöm, de ettől függetlenül nem leszünk barátok. Egy pár ellenvélemény.


1. nem zaklatom, mert tudom, hogy hol a határ

2. nem mondott el semmit sem, csak makogott végig, "nem tudom", "nem érzem", "nem látom",... A szakítást se bírta kimondani, végigsírta, nekem kellett kimondani.

3. Hónapokig jó voltam neki, a szakítás előtt két héttel még annyira várta, hogy összeköltözzünk, a szakítás előtt egy héttel még napi kétszer vallott szerelmet. Ő maga mondta el többször (nem én akaratoskodtam ki), hogy fényévekkel jobb ez a kapcsolata, mint eddig bármelyik és olyan magasra tettem a lécet, hogy nem tudja, valaha valaki más át tudja-e ugrani.


Továbbra is mondom, minden egyes szavadat értem, felfogom a logikáját, de továbbra is az a kérdés, hogy egy ennyire értelmetlen dolgot hogy lehet feldolgozni?

2014. máj. 23. 14:46
 18/20 A kérdező kommentje:
13-as, Neked sajnos nincs időm válaszolni, mert lépnem kell, de reflektálni fogok az általad felvetett dolgokra is, amint gép elé kerülök.
2014. máj. 23. 14:49
 19/20 anonim ***** válasza:

Az első gondolatom az volt, hogy mert ezt még neki is fel kell dolgoznia, le kell tisztulniuk az érzelmeknek, addig meg jobb nem is tudni a másikról. Legalábbis nálam így szokott lenni, mégha én szakítok is (mert szakítani is nehéz, főleg komoly kapcsolatot). Utána egyébként több exemmel is jóba lettem, csak kellett ez az x hónap.


Ahogy olvastalak, akkor meg az jutott eszembe, hogy talán te jársz utána túl sokat, és ezért (meg ezzel együtt az előbbi miatt) tiltott el teljesen. Talán tényleg terhes vagy neki, talán csak látja, hogy te ezt nehezen dolgozod föl, és így akar könnyíteni a helyzeteden (ha állandó kapcsolatba maradtok, akkor sose tudod/tudjátok ezt lezárni).

2014. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azért mert így képtelenség lezárni a kapcsolatot és az érzelmeket....


Én is minden kapcsolatot megszakítottam mindig az expasijaimmal, mert nekem így könnyebb volt. Valószínűleg az exed is ilyen típus.

2014. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!