Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szív vagy ész? 20/L

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok kívülállók, milyen véleménnyel vannak a helyzetemről. Volt egy párkapcsolatom 4 évig, szerelmes voltam. Oka a szakításunknak az volt, hogy amig én egyetemen voltam, utánna dolgoztam, ő semmit nem csinált. Ezt a semmit úgy értésétek hogy nem járt iskolába (kirugták) munkát nem talált. Nálam élt, én tartottam el. Megelégeltem, hogy megszokta ezt a kényelmes életmódot, mert az akaratot sem láttam rajta. Szakitottam.

Lett egy új barátom, aki teljesen az ő ellentéte, dolgozik, minden amit el tudtok képzelni, annyira hogy alg találkozunk, de mindig szakit rám időt. szeretem, de nem szeretem annyira, mint a 4 éves párkapcsolatomban volt srácot.

Ha az eszemre hallgatok, nem nézek visszafelé, megpróbálo boldog lenni.

Ha a szívemre hallgatok, visszamegyek, és ugyan az a történez fog lejátszódni.

Nos? Ti, hogyan döntenétek?


2014. jún. 3. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
8-as vagyok!Te forditott helyzetbe hogy éreznél?Szerinted a mostani barátod aki mindent megtesz azért ......hogy NEKED jobb legyen,mit érez????Eljön az a pillanat mikor ő fogja feladni,és mehetel oda ahavá akarsz.
2014. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Természetesen mindent megteszek azért, hogy elfelejtsem, és teljes mértékkel az uj párkapcsolatra fókuszálok, és teljesen jól elvagyunk, de sajnálom, amit a szívem érez én nem tudom letagadni.
2014. jún. 3. 20:30
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha van pénzed hogy eltartsd a másikat akkor válasz azt.

Ez kb olyan olyan, csak fordított a helyzet, mikor egy gazdag férfi eltart egy nőt mert jól néz ki, a nő meg nem csinál semmit csak furikázik a luxusautóval.

2014. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

De buták itt egyesek. Megérett ez a világ a pusztulásra...

Ha boldog vagy a jelenlegi pároddal, ha kölcsönösen szeretitek és tisztelitek egymást, akkor hajrá. Hosszútávú kapcsolatot, házasságot nem lehet a rózsaszín ködre meg mondjuk egy kigyúrt testre alapozni. Ráadásul minden kapcsolat más és más. Már sosem fogsz úgy szeretni valakit, mint az előző párod. Ha ezt nehéz elfogadnod, akkor még nem vagy kész új kapcsolatra, és itt van a gond. Nem pedig azzal, amiről te, meg a többiek itt okoskodnak...

2014. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A régihez semmiképp ne menj vissza.

Jó, hogy elmondtad a mostani barátodnak, mit érzel. Ez az őszinteség tényleg jó, mert így nem áltatod.

Maradj vele, amíg jónak érzed, de véleményem szerint még várhat rád nagy szerelem, akivel hasonlóan fogsz érezni, mint az előzőnél, és olyan rendes is lesz, mint a jelenlegi barátod. Persze ez majd csak akkor jöhet el, ha egyikük sem érdekel már téged.

2014. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
41%

A szeretet ami benned van, azaz a szíved, az nem válogat.

Az ész, az emberi elme, az agy, mindig a biztonságosabb utat választja.Ezért a szeretet amit érzel a volt pároddal kapcsolatban, az valós.Mellette, mivel nagyon szeretted, az elvonatkoztatást gyakoroltad hol tudatosan, hol nem tudatosan.Mellette félre kellett néha raknod az eszed, hogy teljes legyen a kapcsolatotok még úgy is, hogy nem dolgozik és nem tanul.De az egod azt mondta, hogy elég..és nem szenvedtetted tovább önmagad.

Azért húz még volt párodhoz mindig a szíved, mert őrajta keresztül fejlődtél önmagadban.Amikor választanod kellett, hogy vitatkozz vele, azaz az eszedet használd, vagy szeresd és elfogadd a helyzetet, azaz a szívedre hallgass, valami mindig változott benned.És emiatt húz hozzá a szíved néha.Mert rajta keresztül, a hozzáállásán keresztül fejlődtél.Még úgy is képes voltál szeretni, hogy nem dolgozott.

Mostani párod dolgozik.Őt is szeretetd, csak itt nem érzed a kontrasztot önmagadban.Nem kell feladnod az egodat olyan mértékben, mint az előžő kapcsolatodban.

Minden ember egyedi.Mindenki sajátos körvonalakkal születik.Viszont a mai világban, nem biztos, hogy mindenki megtalálja a helyét, a munkályát, vagy épp azokat a körülményeket amiken keresztül ki tud teljesedni.

Valahol épp ezért húz a szíved még mindig volt párodhoz, mert valahol el tudtad fogadni őt mindennel együtt.

Volt párod is lehetett volna rugalmasabb, és feladhatta volna a kényelmét.De te sokáig elfogadtad így, és még szeretni is tudtad.Ezért ezt megszokta, és már úgy érezhette, ez neked is jó így..

Változtatnia kellett volna..

A lényeg, hogy tisztázd magadban mit is szeretnél most.

A szív útja veszélyes és kifűrkészhetetlen.De épp ebben rejlik szépsége.

Az ész útja, biztonságos.Ha az eszedre hallgatsz, lehet nem fogsz szenvedni újra, viszont fejlődni sem..

Fejlődni csak kockáztatás árán lehet.

Nem mondom azt, hogy menj vissza volt párodhoz!

Csak figyeldd meg önmagadban mennyit fejlődtél, volt párodon keresztül, és vonatkoztass el volt párodtól.

Mert a szeretet amit érzel még iránta, az őtőle függetlenül is jelen van benned.

Az én javaslatom, hogy mindig a szívedre hallgass!!!

2014. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!