Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nevezik egyesek párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nevezik egyesek párkapcsolatnak azt, ahol nincs szex?

Figyelt kérdés

pl.: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szuzesseg__5740..


Ez nem csak egy olyan baráti kapcsolat, ahol (legalábbis elvileg) nem szexelnek mással sem?


2014. jún. 4. 11:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem sekélyes az érzelmi intelligenciám, csupán én több kategóriát különböztetnék meg.


Ha azt mondod, párkapcsolat, akkor én egy olyan kapcsolatra gondolok, ahol főznek egymásnak, együtt lógnak sokat, ölelkeznek, csókolóznak, lefekszenek egymással, meg van a romantika, intimitás.


Ha azt mondod szexkapcsolat, akkor arra gondolok, hogy nagy ritkán együtt lógnak, van egy minimális romantika, hiszen nem érzik zavarban magukat egymás társaságában, de alapvetően szexre épül.


Ha, az első kategóriából kiveszed a szexet, akkor valami nagyon mást kapsz. Lehet romantika, intimitás, lóghatnak sokat együtt, de ettől még nagyon más lesz. Nem arra gondolok én, hogy egy romantikus, intim kapcsolatnak feltétele a szex, hanem csak arra, hogy ha nem része annak, akkor az nagyon más, mint egy normális párkapcsolat.

2014. jún. 4. 12:43
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindenki azt tekinti normálisnak és helytállónak, amit a saját piciny agyában felépít, elképzel. Te ezt hiszed, erre épül a kis világod, de nem biztos, hogy igazad van. Sokan vagyunk, sok különböző elképzeléssel. Ez a te véleményed, nekünk is megvan a sajátunk. Szerintem többet felesleges fecsegni erről a témáról.
2014. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a szextől lesz párkapcsolat a párkapcsolat. Mint ahogy írták, például az aszexuális emberek is élhetnek párkapcsolatban. Vagy valamilyen betegség miatt egy kapcsolatban nagyon sokáig nem lehet szex valamelyik fél részéről.

A párkapcsolat attól párkapcsolat, hogy a másikat választom a társamnak minden téren, megosztom vele az életemet.

Tehát nem attól, hogy egy baráttal szexelek és ha éppen nincs szex, akkor csak barátok vagyunk és kész.


Természetesen lehet az is, hogy neked inkább az utóbbit jelenti a párkapcsolat, de el kell fogadni, hogy vannak, akiknek ennél jóval többet.

2014. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!