Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsaltam a párom, de nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsaltam a párom, de nagyon megbántam. Nagy hiba volt tudom, és nagyon szeretem őt! Elmondjam neki?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy vége legyen. Ha elmondanám nem lenne jobb, nem akarom rázúdítani az én hülyeségem. Nagyon nagy bűntudatom van és lelkiismeret-furdalásom..lehet jobb így, ha csak én szenvedek magamban?!
2014. jún. 10. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mondd el...engem 2x csalt meg az exem és nem mondta el. Másoktól hallottam vissza, ami szerintem sokkal rosszabb.
2014. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem akkor biztos röpülsz.
2014. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogy csaltad meg? Mármint ismeri a párod azt, akivel megcsaltad? Mi történt köztetek, meddig mentetek el? Szerintem mondd el neki, van eély rá, hogy megbocsátja neked. De ne hidd azt, hogy könnyen fogja fogadni.
2014. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mond el neki. Megcsaltad, ez a minimum.
2014. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Mivel változtatni már nem tudsz ezen, felesleges elmondani hisz azzal csak hatalmas fájdalmat okozol neki. De így mindig lelkiismeretfurdalásod lesz.
2014. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha elmondod tuti lapátra tesz.
2014. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mondd el, egyszer úgyis kiderül. Ha meg nem derül ki, legalább ne büntesd a párodat, hogy elhallgatod előle.
2014. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Amiről nem tud, az nem fáj
2014. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

NE mondd el neki! Ezt pszichológus és párkapcsolati terapeuta is írta, tehát több helyről is azzal találkoztam, amit én is gondolok, és amit most leírok neked:


Ez a te sarad. Az iszonyatos bűntudat, amit érzel, híven tükrözi ezt és nem hagyja, hogy elfelejtsd a dolgot. Viszont nem azért szűrted össze a levet mással, mert érzelmileg kihűlt a kapcsolat, problémák vannak, nem akarsz már vele lenni, stb. Tehát nem érzelmi alapú a dolog, egész egyszerűen elvesztetted a fejed. És erre írtam, hogy a te sarad. Folytatni akarod a kapcsolatot és mivel semmiféle érzelmi kilengés nem történt, ezért ez a félrelépés nem befolyásoló tényező. Innentől fogva egyedül kell megbirkóznod a lelkiismeret furdalásoddal és a bűntudatoddal. Ha tényleg értelmetlen elmondani neki ezt, ami a leírtak alapján az lenne, akkor csak azért vallanál be mindent, hogy könnyíts a saját terheden, amit önként vettél a válladra. Önzőség ennek kitenni a partneredet. Csúnyán fogalmazva ez az "edd meg amit főztél", tehát ne bántsd a kényszeres őszinteségeddel a másikat azért, hogy számodra elviselhetőbb legyen annak a tudata, amit te tettél.

2014. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A félrelépés nem befolyásoló tényező. Ez is valami OKJ-s pszichológus lehetett.
2014. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!