Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lehet az oka annak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sidel kérdése:

Mi lehet az oka annak, hogy egy pasi otthagyja a terhes feleségét három éves gyerekükkel?

Figyelt kérdés

Mindkét gyerek a pasié. Már régóta agyalok ezen, de nem tudok rá logikus magyarázatot. Lehet azért, mert én ilyen beállítottságú vagyok, hogy nekem mindenem a család, de egyszerűen nem tudom felfogni. Ebbe pedig már kezdek beleőrülni. Tudom, hogy a legegyszerűbb megkérdeznem a pasit,de ez jelenleg nem megoldható.


Elsősorban pasik, illetve ezt átélt nők válaszát szeretném kérni.



2014. jún. 11. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek 1001 oka lehet. Csak a legtipikusabb verziók:


1. kihűlt a házasság, már nyűg a gyerkőcök is... egy férfi könnyeben int búcsút a családnak, mint a nő.


2. beleszeret a pasi másba


3. pánikba esik, hogy még nem élt, bekattan nála valami. (kapuzárási pánik)


És még sorolhatnám.

2014. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Se szerelem, se szeretet, se felelöségtudat. Lehet igy élni valakivel?
2014. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az igazság, az, hogy egy gyerek nem old meg semmit hosszú távon.

Ideig óráig napig még rendben van mert az "újnak megvan a varázsa" De aztán visszatérnek ugyanoda.


És nem is szabad együtt maradni a gyerekek miatt. Ezt a hibát millióan elkövetik.

2014. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pasi vagyok, de számomra is nehezen értelmezhető ez.

Talán akkor ha a párom elviselhetetlen és nem lehet vele megbeszélni semmit..., de ez meg azért nem elképzelhető mert akkor eleve nem is lenne a párom. Szóval nem tudom.

2014. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen ismerősöm van, bár a meglévő gyerek nagyobb, a kicsi meg nem rég született meg.


Szimplán megunta, hogy a felesége kiszorítja a nevelésből, felülírja, stb és utána meg kinevel totál elkényeztetett kis sz*rokat. A nagy gyerekkel már most se tudnak mit kezdeni, de így se fogadja el a csaj, hogy rosszul nevel. Mindent jobban tud, stb stb.


Közben a srác felvett egy titkárnőt és azzal egy idő után összemelegedtek és egyre inkább több értelmét tartotta a titkárnőjével tölteni az időt, mint a feleségével.


Röviden ennyi a sztori.

2014. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 1001 ok lehet, első jól felsorolta.

Sokszor azonban maga a terhesség is rátesz nem kicsit.

Az a pasi aki most hagyja el a feleségét a második terhesség alatt ott szerintem sokkal több van már háttérben, mint sima elhidegülés. Egy hipotetikus történet ami nem biztos, hogy rájuk illik, de sokszor előfordul.


Még az is lehet, hogy totál aszexuális lett a nő, a második gyerek is már úgy készült, hogy "házastársi kötelezettségnek" fogta fel.


Az első terhesség alatt (vagy utána,közben) elindul egy változás a nőben. Ez lehet libidó is, tehát pl. szexhiány lép fel a férfinél. Aztán változik a női test, a férfi nem tudja megkívánni.

apás szülés volt az előző és eltört benne valami a látványtól. (egyáltalán nem ritka) A szülés után a kicsi gyerek sírós a szülők idegileg kimerülnek, piehnni nem tudnak. Gyakran őröl fel kapcsolatot kicsi gyerek.


Lehet már az első terhesség elejétől fogva folyamatosan, és drasztikusan romlik a dolog.

Lehet az is, hogy a sok szexmnetesség mellett becsúszott egy kaland, és a nő nem hajlandó megbocsájtani, ezért romlott meg végzetesen a dolog.


És igen, még mindig lehet, hogy egész egyszerűen úgy van vele a férfi, hogy ezt mégegyszer nem vállalja (újszülött), vagy bepánikol, vagy az összes együtt és úgy van vele, hogy az életideje amit eltölt veszendőbe megy. (pánik reakció)



Nem ítélekznék amíg nem látjuk mi is tötént a háttérben pontosan. Általában nem egyik vagy másik a hibás hanem ketten együtt akik együtt voltak képtelenek alkalmazkodni egy megváltozott körülményhez, és/vagy nem kerestek megoldást.

2014. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gorgo 20 ***** válasza:
A férfiak máshogy gondolkodnak és működnek. Biztosan bekattant és hirtelen elöntötte az az érzés hogy ennyi volt a kalandokból, és már meg kell állapodni egy életre, és már milyen "öreg" lett. Ez a félelem könnyen eluralkodhat gyengébb embereknél 30 után akik azt hiszik mert családjuk van és feleségük már semmi izgalom nem vár rájuk. Ez bizony tévedés mert a nagyja onnantól jön. Vagy lehetséges az az opció is hogy közbe másba lett szerelmes és elhagyta családját. A félelem és a szerelem erősebbek ha hagyják eluralkodni őket , mint a józan ész a és a családi összetartás.
2014. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azon van a hangsúly, hogy szétmegy egy kapcsolat. Millió oka lehet, nem mennék bele, előttem már felsoroltak párat. Ha valami egyszerűen nem megy akkor vagy válás, vagy idegosztály (vagy kardiológia). Melyik jobb?


Őszintén szólva itthon inkább az a gond, hogy akihez a gyerek kerül, az az esetek többségében jókora anyagi slamasztikába kerül, a balkáni bérek miatt. Plusz megy a kicsinyes bosszúhadjárat stb. Emiatt mindenki fóbiásan retteg ettől, katasztrófaként élve meg a dolgot.


Pedig nem feltétlen úgy zajlik le a dolog, ha jók az anyagi körülmények és a felek is intelligensen állnak hozzá a problémához. Ha sikerül jól megegyezni, akkor a gyerekeknek is jobb hosszú távon mivel nem kell elviselniük a folyton marakodó szülőket.


Szóval a mondandóm az, hogy nem tragédia ha bekövetkezik ilyesmi, az a tragédia, ahogy az emberek pokollá teszik ezt egymás de főleg maguk számára.

2014. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A gond itt legfőképpen azért van, mert a szülők még mindig ki nem állhatják egymást. Sokan azt mondják, hogy a gyereknek is jobb, ha a szülők nem otthon marakodnak. De mennyivel jobb, ha csak kéthetente láthatja az apját, ha a nyara, az összes szünet szét van szabdalva és ide-oda hurcibálják, ha úgy érzi, elárulja az egyik szülőjét, ha apás/anyás hétvégén nem vele, hanem a másikkal van? Ha a barátaival se mer találkozni azokon a hétvégéken, amikor végre láthatja apját és az anyja pipa azért, mert mindig az ő hétvégéjére csinál programot és annyira féltékeny egymásra a két szülő, hogy egyik szülőjétől már fel se meri hívni a szülő jelenlétében a másik szülő rokonait?


Amúgy csaj van a dologban... az egyik kolléganőjével jött össze a pasi, akivel tizenhét éve együtt van, el nem vette, gyerekük nem született. Jobb ez talán, mintha egy egyszerű fellángolás miatt hagyta volna el a családját, vagy a feleségével marad és úgy csalja (bár abban se vagyok biztos, hogy míg együtt voltak, nem csalta). Attól még az egész család rendesen megsínylette az egészet.


A válaszokat azért köszönöm. Tényleg rengeteg oka lehet és bizonyára nem csak egy oka van. Ha majd összeszedem a bátorságom, megkérdezem róla a pasit, mert érdekel az ő szemszöge is.


Az akkor 3, most már 20 éves lány

2014. jún. 17. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!